search

Daby Balde: Introducing Daby Balde

55,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

multikulti.com:
Daby Balde to trzecia gwiazda z Senegalu - obok Youssou N'Doura i Baaba Maal'a - którą, tym razem dzięki World Music Network, mamy okazję poznać. Unikatowość i odmienność muzyczna od tradycji kraju jego pochodzenia jest rezultatem jego życia - podróży i doświadczeń. Urodził się w Kolda, w prowincji Fouladou, w najbardziej na południe wysuniętym regionie Senegalu - Cassamance. Odległość od stolicy kraju Dakaru (1000 km) oraz bliskość Gambii i Gwinei oraz blisko 6 lat życia jakie spędził on w tych właśnie krajach sprawiły, że muzyka Daby Balde bliższa jest tradycji Gwinei niż rytmom z Dakaru. Dźwięki skrzypiec, akordeonu i fletów ubogacają więc tradycyjne dla Afryki Zachodniej partie kory i akustycznej gitary. Daby hipnotyzuje swym delikatnym, ale i męskim głosem i to właśnie jego brzmienie od pierwszej chwili najbardziej przykuwa uwagę słuchaczy. Choć puls płyty nie jest szybki i mocno zróżnicowany, nie można się od niej oderwać - jest opowieścią, która wciąga od pierwszych dźwięków, i chcemy tylko z nią obcować, tylko jej słuchać, tylko w niej pozostać. A czyż można chcieć więcej od muzyki ?
autor: Piotr Szukała


Editor's info:
Daby Balde is one of Senegal's best-kept musical secrets, long celebrated at home and now exploding on to the international scene. His stunning arrangements are based on his Fula traditions from the south of the country and feature the fiddle, accordion and flute alongside the more familiar West African sounds of the kora, acoustic guitar and percussion. With strikingly rich and beautiful melodies, captivating vocals and a repertoire that ranges from euphoric to melancholic, Daby Balde is a West African star on the rise.

'To judge from his debut album, Introducing Daby Balde, it sounds as if Daby Balde may well emerge as a major figure to stand alongside the internationally established Senegalese singers, Youssou N'Dour and Baaba Maal... wonderfully assured, full of subtle details.' Charlie Gillett, BBC Radio London
INTRO104

Opis

Wydawca
Riverboat Records (UK)
Artysta
Daby Balde
Nazwa
Introducing Daby Balde
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.