search

A time to cry - A lament over Jerusalem

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2013-02-08,
Wydawnicto Audiofilskie

opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com
Cztery głosy palestyńskich śpiewaków prowadzonych przez Rim Banna'ę, zarejestrowali tę płytę w wypełnionych po brzegi – przez muzyków i słuchaczy - pomieszczeniach domu, w którym wraz z rodziną mieszka ponad dziewięćdziesięcioletnia dziś Rifqa Al-Kurd. Dom ten mieści się w dzielnicy Sheikh Jarrah we wschodniej Jerozolimie, w odległości jednego kilometra od Bramy Damasceńskiej. Wielu mieszkańców tej dzielnicy było zmuszonych pod groźbą nocnych napadów opuścić swoje domy – następnie zajęli je żydowscy osadnicy.
Na płycie „A Time to Cry” nawiązują oni do liczącej blisko 3 tysiące lat tradycji lamentacji nad Jerozolimą, miastem które w toku dziejów zostało doświadczone jak żadne inne. Ma ona swoje piękne owoce z Lamentacjami Jeremiasza na czele, a i śpiewacy czerpią z niej wykonując nie tylko piosenki powstałe specjalnie z myślą o tym nagraniu, ale też tradycyjne pieśni Palestyńskie, będące lamentacją nad miastem, które cierpi przez chciwość, rządzę władzy i panowania czy źle pojętą religijność z rąk coraz to nowych najeźdźców.

Rim Banna, Murad Wissam, Nai Barghouthi i Jawaher Shofani, każde z nich wybrało od dwóch do czterech piosenek. Adresatami utworów są mieszkańcy szeroko pojętego Zachodzie, wielkiego świata gdzieś daleko od ich małego kraju na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ludzie, którzy zbyt długo czekali, gdy „Izraelczycy zagrabiali ostatnie kawałki ziemi, jakie były przypisane do Palestyńczyków”.

Wokalistą towarzyszą muzycy z Norwegii: Hallgrim Bratberg (gitara), Kenneth Ekornes (perkusja) i Gjermund Silset (bas) oraz Amerykanin Steve Gorn grający na orientalnym flecie i klarnecie. Płyta została nagrana w warunkach bardzo trudnych, a sukces całego projektu wciąż był zagrożony, jeśli Izraelczycy przerwaliby koncert odbywający się prywatnym domu. Ale w przeciwieństwie do wielu palestyńskich wydarzeń kulturalnych w Jerozolimie Wschodniej ostatnio, ten koncert przebiegł bez zakłóceń.

Pomysł projektu narodził się rok wcześniej, kiedy pracownicy KKV (wydawcy płyty) byli na wycieczce w Jerozolimie. Tu spotykali się kilka rodzin, które zostały już wysiedlone przez Izraelczyków, i był to impuls do tego muzycznego aktu solidarności, powstałego we współpracy z Palestyńską instytucją kulturalną Yabous.

Rim Banna jest bardzo dobrze znana także w Polsce, za sprawą duetu z Kari Bremnes na płycie CD "Lullabies of the Axis of Evil" oraz trzem świetnie przyjętym na świecie albumom autorskim wydanym przez KKV. Młoda dziewczyna Nai Barghouthi z Ramallah, niedawno wygrała konkurs młodych talentów Palestyny. Murad Wissam jest kompozytorem i dawnym solistą w zespole Sabreen, natomiast Jawaher Shofani przez całe długie życie śpiewała na ślubach i pogrzebach w Galilei. Uczestniczyła również w sprawie "Lullabies of the Axis of Evil"."
autor: Józef Paprocki

muzycy:
Rim Banna: vocal
Murad Wissam: vocal
Nai Barghouthi: vocal
Jawaher Shofani: vocal
Hallgrim Bratberg: guitar
Kenneth Ekornes: drums
Gjermund Silset: bass
Steve Gorn: oriental flute, clarinet

utwory:
1. A Time To Cry - Rim Banna
2. Flower Of Cities - Nai Barghouti
3. Oh Land - Wissam Murad
4. Flood Of Tears - Jawaher Shofani
5. Al Quds Everlasing - Rim Banna
6. Mum, Sing To The Wind - Nai Barghouti
7. Oh Flying Bird - Jawaher Shofani
8. Fly, And Slow Down, Goose - Rim Banna
9. The Stranger Cared About Me - Jawaher Shofani
10. About A Human - Nai Barghouti
11. Lament Of Jesus - Wissam Murad
12. To A Poem - Rim Banna

total time - 57:57
wydano: 14.06.2010
more info: www.kkv.no
FXCD359

Opis

Wydawca
Kirkelig Kulturverksted (NO)
Artysta
Rim Banna, Nai Barghouti, Wissam Nurad, Jawaher Shofani
Nazwa
A time to cry - A lament over Jerusalem
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.