search

Caetano e Maria Gadú: Multishow Ao Vivo [2CD]

61,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2011-11-14
kontynent: Ameryka Południowa
kraj: Brazylia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis dystrybutora:
"Seu corpo combina com meu jeito, nós dois fomos feitos muito pra nós dois" ("twoje ciało pasuje do mojej drogi, byliśmy sobie przeznaczeni"). Ten fragment utworu Nosso Estranho Amor autorstwa Caetano Veloso idealnie oddaje wrażenia, jakie wyniósł ten artysta ze spotkania z brazylijską wokalistką i kompozytorką, Marią Gadu. Dwie generacje muzyków, dwa idealnie pasujące do siebie głosy i świetne kompozycje.

"Wszystko zaczęło się, gdy Globosat zaprosił nas do występu podczas uroczystości otwarcia nowego budynku tej instytucji. To było nieformalne spotkanie i szybko wszyscy podchwycili melodie naszych utworów" - wspomina Caetano. Tak dobry początek musiał zaowocować dalszą współpracą. Zorganizowano trasę koncertową, na której znalazły się takie punkty, jak: Salwador, Bauru, Sao Paulo, Rio de Janeiro i Recife. Artyści przygotowali swych fanów na wielki finał, jakim jest obecne wydawnictwo. Po premierze albumu planują jednak powrót do koncertowania na żywo.

Repertuar na płyty został skrupulatnie wyselekcjonowany. Składają się nań utwory, które w jakiś sposób określają ścieżki artystyczne obojga twórców. Znajdą się zatem na płytach: Beleza Pura, Doan Cila, Shimbalaie, O Leaozinho, Bela Flor, Alegria Alegria.

Maria Gadu wspomina, że lubić Caetano zaczęła już w dzieciństwie, kiedy jej matka miała w zwyczaju słuchać utworu Bahia w jego wykonaniu. "Rosłam, słuchając Caminhando contra o vento..." - wspomina. Dwadzieścia lat później Caetano zapoznał się i zachwycił muzycznymi dokonaniami Marii. "Pewnego dnia trafiłem na koncert dziewczynki, którą ogłoszono nową Cassią Eller. Zainteresowała mnie. Wyglądała jak dziecko z biednej dzielnicy, faveli, ale jak zaczęła śpiewać, od razu jej głos skojarzył mi się z Marisą Monte. Wyglądała jak chłopiec śpiewający niebiańskim głosem".

Spotkanie tej dwójki artystów zaowocowało albumem Multishow ao Vivo Caetano e Maria Gadu wyprodukowanym przez Universal Music we współpracy z Multishow.

utwory:
CD1:
1. Beleza Pura
2. O Quereres
3. Sampa
4. Vaca Profana
5. Rapte-Me, Camaleoa
6. Trem Das Onze
7. O Le#Ozinho
8. Odara
9. Nosso Estranho Amor
10. Vai Levando
11. Menino Do Rio
12. Podres Poderes
13. Shimbalaie

CD2:
1. Bela Flor
2. Encontro
3. Tudo Diferente
4. Dona Cila
5. Escudos
6. A História De Lilly Braun: The Pink Panther Theme
7. Milagres Do Povo
8. Genipapo Absoluto
9. Odeio
10. De Noite Na Cama
11. Desde Que O Samba é Samba
12. Sozinho
13. Alegria, Alegria

wydano: 2011-11-14
more info: www.emarcy.com

2781592

Opis

Wydawca
EmArCy (EU)
Artysta
Caetano Veloso e Maria Gadu
Nazwa
Multishow Ao Vivo [2CD]
Instrument
guitar
Zawiera
2CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.