• Nowy
search

Eddie Lockjaw Davis, Kenny Drew, Jesper Lundgaard, Svend-Erik Nørregaard: All Of Me [Pure Vinyl 1LP 180g]

139,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2
Był muzycznym samoukiem. Osiem miesięcy po zakupie swojego pierwszego saksofonu zaczął grać zawodowo w klubach Harlemu. Nagrany trzy lata przed śmiercią w kopenhaskim Easy Sound Studio materiał jest znakomitej jakości. Amerykańsko-duński kwartet z Kenny'm Drew za fortepianem, Jesperem Lundgaardem na kontrabasie i Svendem-Erikiem Nørregaardem za perkusją gra z ekspresją i zapamiętaniem. Niby nic oryginalnego, ot garść mniej lub bardziej znanych standardów w typowej kwartetowej obsadzie, a słuchamy tego z hipnotyzującą uwagą. To muzycy biegli w jazzowym rzemiośle, niesilący się na stylistyczne mezalianse, niczego nie szukają, oni po prostu są jazzem. To bez wątpienia jedna z najlepszych płyt tego amerykańskiego giganta saksofonu tenorowego!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2024-04-17
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2
Był muzycznym samoukiem. Osiem miesięcy po zakupie swojego pierwszego saksofonu zaczął grać zawodowo w klubach Harlemu. Choć kojarzony z bebopem odróżniał się od swoich kolegów oryginalnym brzmieniem saksofonu, na które poza bebopowym komponentem składa się solidna dawka swingu i bluesa. W szybkich tempach grał ostro i dynamicznie, w balladach zaś łagodnie i nastrojowo, ale także bardzo wyraziście. W 1952 dołączył do big-bandu Counta Basiego i stał się jego czołowym solistą. Współpracował też z zespołami Normana Granza, Ella Fitzgerald, Johnnym Griffinem, Kennym Clarke'iem, Oscarem Peterson, Shirley Scott, Clarkiem Terrym, czy Harrym „Sweets” Edisonem.
Nagrany trzy lata przed śmiercią w kopenhaskim Easy Sound Studio materiał jest znakomitej jakości, jak zwykle w przypadku dokonań "Lockjaw" Davisa. Całe szczęście, że za sprawą Nilsa Winthera, który w 1972 roku założył oficynę SteepleChase, możemy cieszyć się teraz analogowym brzmieniem na Pure Vinyl 180g.
Amerykańsko-duński kwartet z Kenny'm Drew za fortepianem, Jesperem Lundgaardem na kontrabasie i Svendem-Erikiem Nørregaardem za perkusją gra z ekspresją i zapamiętaniem. Niby nic oryginalnego, ot garść mniej lub bardziej znanych standardów w typowej kwartetowej obsadzie, a słuchamy tego z hipnotyzującą uwagą. To muzycy biegli w jazzowym rzemiośle, niesilący się na stylistyczne mezalianse, niczego nie szukają, oni po prostu są jazzem. To bez wątpienia jedna z najlepszych płyt tego amerykańskiego giganta saksofonu tenorowego!
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2024 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's Info:
All of Me is an album by American jazz saxophonist Eddie "Lockjaw" Davis recorded in Copenhagen in 1983 and released on the Danish SteepleChase label. Eddie "Lockjaw" Davis and his quartet's 1983 SteepleChase LP, which included pianist Kenny Drew. Magnificently iconic tenor player to come out of the post-swing era, Eddie "Lockjaw" Davis (1922-1986) cut two albums for SteepleChase during his later years. This album was recorded in 1983 in Copenhagen and earned superlative reviews all over the world.
SteepleChase Records is a jazz record company and label based in Copenhagen, Denmark. SteepleChase was founded in 1972 by Nils Winther.


Allmusic called it "one of his very best" stating "Tenorman Eddie "Lockjaw" Davis had already been a potent force in jazz for 35 years when he recorded this set but as it turned out his SteepleChase date (his next-to-last session) was one of the strongest of his career … Davis was at the peak of his powers during this recording.

"Nothing valedictory about this date. No signs of decline. It's hard to believe it was Jaw's last album as a leader. Just the thing if you didn't miss your water until your well went dry." - Cadence


muzycy:
Eddie Lockjaw Davis: Tenor Saxophone
Kenny Drew: Piano
Jesper Lundgaard: Bass
Svend-Erik Nørregaard: Drums

utwory:
A1. I Only Have Eyes For You (Harry Warren) 5:33
A2. Ow! (Dizzy Gillespie) 5:37
A3. Funky Fluke (Benny Green) 6:14
A4. There Is No Greater Love (Jones, Symes) 5:37
B1. All Of Me (Marks, Simons) 6:01
B2. That's All (Brandt, Haymes) 4:26
B3. Coming Home Baby (Mel Tormé) 6:38
B4. Four (Eddie Vinson) 5:45

wydano: September 2023 (1994)
nagrano: Recorded At Easy Sound Studio, on August 23, 1983

G1181

Opis

Wydawca
SteepleChase
Artysta
Eddie Lockjaw Davis, Kenny Drew, Jesper Lundgaard, Svend-Erik Nørregaard
Nazwa
All Of Me [Pure Vinyl 1LP 180g]
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2024-04-17
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.