search

Karin Krog w/Arild Andersen, Jon Christensen: George Gershwin plus Karin Krog [Vinyl 1LP 180g]

89,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
2017-01-06
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

Urodziła się w Oslo. Pierwsze lekcje pobierała u znakomitej wokalistki Anne Brown. Zadebiutowała w latach 60tych, z własnym zespołem utworzonym specjalnie na Melde Jazz Festival.
W jej pierwszych zespołach debiutowali Jan Garbarek (płyta 'Moments"), basista Arild Andersen i Jon Christensen - niekwestionowane gwiazdy wytwórni ECM. W późnych latach 60-tych nagrywała z orkiestrą trębacza Dona Ellisa. Występowała z Albertem Mangelsdorffem, Johnem Surmanem i Jean-Luc Ponty’m.
Do historii jazzu przeszły jej nagrania z saksofonistami Warnem Marshem, Dexterem Gordonem i Archie Sheppem (płyta „Hi-Fly”). U ich boku potrafiła doskonale rozwijać idiom jazzowej wokalistyki, połączony ze skandynawskim chłodem i wrażliwością. Swoje skandynawskie korzenie najlepiej ujawnia w znakomitych duetach, nagranych z wykorzystaniem instrumentarium elektronicznego z saksofonistą i multiinstrumentalistą Johnem Surmanem
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym norweskiej Grammy. Krytycy uznają Karin Krog za jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych z Europy. Od lat z powodzeniem koncertuje w Europie i Stanach Zjednoczonych. Była gwiazdą jednego z festiwali Jazz Jamboree. Jej głos i możliwości interpretacyjne porównywano do Billie Holiday. Specjalizuje się w wykonaniach nastrojowych duetów i standardów. Śpiewa z charakterystycznym dla siebie wdziękiem, zmysłowym ciepłem i prawdziwym polotem.

Editor's info:
Recorded in Oslo in1974 with engineer Inge Holst Jacobsen. This CD finds Krog with some of the best Norwegian jazzmusicians. Rhythm section: Egil Kapstad, pno, Arild Andersen Bs, Jon Christensen, Drs, and not to forget Tenor-saxophonist Bjarne Nerem. This is an album of Gershwin music, and won Krog the prize: Female artist of the year 1974.

muzycy:
Karin Krog: vocal
Bjarne Nerem: tenor sax
Egil Kapstad: piano
Arild Andersen: bass
Jon Christensen: drums

utwory:
A1. Who Cares?
A2. How Long Has This Been Going On?
A3. That Certain Feeling
A4. My Man's Gone Now
B1. Nice Work If You Can Get It
B2. Embraceable You
B3. They All Laughed
B4. There's a Boat That's Leaving Soon For New York
B5. Our Love is Here To Stay

total time - 49:32
wydano: Jan 6, 2017 (1993)
nagrano: 1974
more info2: www.karinkrog.no

ODINLP9555

Opis

Wydawca
Odin (NO)
Artysta
Karin Krog w/Arild Andersen, Jon Christensen
Nazwa
George Gershwin plus Karin Krog [Vinyl 1LP 180g]
Instrument
vocal
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2017-01-06
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.