• Nowy
search

Alice Coltrane w/Pharoah Sanders, Archie Shepp, Jimmy Garrison, Cecil McBee, Ed Blackwell: The Carnegie Hall Concert [2CD]

69,99 zł
Brutto

Urzekający występ, który odbył się cztery lata po przedwczesnej śmierci Coltrane'a, został nagrany przez Impulse! w celu jego wydania, co oznacza, że to pierwszy występ Alice jako liderki w Carnegie Hall. Koncert odbył się w kluczowym momencie zarówno dla kariery jak i duchowej podróży Alice Coltrane . W tamtym czasie artystka wydała swój czwarty solowy album, Journey in Satchidananda i pogłębiła swoje duchowe poszukiwania podczas pięciotygodniowej podróży do Indii. Do jej zespołu jazzowego składającego się z dwóch saksofonistów (Pharoah Sanders i Archie Shepp), dwóch basistów (Jimmy Garrison i Cecil McBee) i dwóch perkusistów (Ed Blackwell i Clifford Jarvis), dołączyło dwóch muzyków z kręgu Satchidanandy - Kumar Kramer i Tulsi Reynolds, grających odpowiednio na fisharmonii I tamburz

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2024-03-22
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Triplefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
W 1971 r. Alice Coltrane wystąpiła w Carnegie Hall na specjalnej gali na rzecz Integral Yoga Institute. Wspierana przez gwiazdorską grupę muzyków, artystka nagrała porywający materiał, który będzie dostępny w sprzedaży już 22 marca 2024. Alice Coltrane - The Carnegie Hall Concert (Impulse!), zaprezentuje fanom na całym świecie pełne nagranie występu Alice Coltrane w Carnegie Hall.
Urzekający występ, który odbył się cztery lata po przedwczesnej śmierci Johna Coltrane'a, został nagrany przez Impulse! w celu jego wydania, co oznacza, że to pierwszy występ Alice jako liderki w Carnegie Hall. Koncert odbył się w kluczowym momencie zarówno dla kariery jak i duchowej podróży Alice Coltrane . W tamtym czasie artystka wydała swój czwarty solowy album, Journey in Satchidananda i pogłębiła swoje duchowe poszukiwania podczas pięciotygodniowej podróży do Indii. Do jej zespołu jazzowego składającego się z dwóch saksofonistów (Pharoah Sanders i Archie Shepp), dwóch basistów (Jimmy Garrison i Cecil McBee) i dwóch perkusistów (Ed Blackwell i Clifford Jarvis), dołączyło dwóch muzyków z kręgu Satchidanandy - Kumar Kramer i Tulsi Reynolds, grających odpowiednio na fisharmonii I tamburze.
Program koncertu zawierał dwa utwory z Journey in Satchidananda, oraz dwie kompozycje Johna Coltrane'a.
W 2024 roku Impulse! i Verve Label Group nawiązały współpracę z The John & Alice Coltrane Home, aby rozpocząć "Year of Alice", całoroczną celebrację twórczości Alice Coltrane.
W centrum obchodów znajdują się przełomowe nagrania Coltrane dla Impulse!, a wytwórnia będzie współpracować z The John & Alice Coltrane Home przy różnych wydarzeniach przez cały rok. Z tej okazji 22 lutego w legendarnym klubie Birdland odbędzie się specjalna noc wykonawców i prelegentów, podczas której wystąpią min. Ravi Coltrane, Michelle Coltrane czy Brandee Younger.

Editor's info:
Kicking off what will be an Alice Coltrane year with more releases to come in the next 12 months, is a previously unreleased, killer live recording from 1971. Recorded live, by Impulse! At a charity gala given at Carnegie Hall for the benefit of the Integral Yoga Institute in 1971, this incredible set never saw commercial release until now. The gala concert was one of two halves with the first two transcendental tunes by Alice taken from the album she had just released on Impulse! And then two explosive tunes by her late husband John Coltrane. Naturally, à la Coltrane/Dolphy at the Gate, which picked up the recent Grammy nomination for Best Liner Notes, the package includes some knockout editorial, with essays by Lauren Du Graf and Alice's producer Ed Michel.

muzycy:
Alice Coltrane (harp, piano)
Kumar Kramer (harmonium)
Tulsi Reynolds (tamboura)
Pharoah Sanders and Archie Shepp (saxophones)
Jimmy Garrison and Cecil McBee (bass)
and Ed Blackwell and Clifford Jarvis (drums)

utwory:
CD1:
1. Journey in Satchidananda 15:02
2. Shiva-Loka 14:40
CD2:
1. Africa 28.09
2. Leo 21:34

wydano: 2024-03-22
more info: www.impulse-label.com

5882868

Opis

Wydawca
Impulse (USA)
Artysta
Alice Coltrane w/Pharoah Sanders, Archie Shepp, Jimmy Garrison, Cecil McBee, Ed Blackwell
Nazwa
The Carnegie Hall Concert [2CD]
Instrument
harp
Zawiera
2CD
Data premiery
2024-03-22
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.