search

Lidewij van der Voort, Fred Jacobs: For Several Friends - Music by Locke and Jenkins

63,99 zł
Brutto

multikulti.com ****1/2
Choć nie byli równolatkami to ich dojrzałe życie przypadło na ten sam czas w historii królestwa. Przeżyli burzliwe i pełne napięć czasy: zarazę, głód oraz skutki reformacji i wojen domowych. Stąd zapewne więcej w ich dorobku kompozycji pełnych żywych, jasnych emocji, elastycznych kołyszących się fraz i bogactwa rzadkiego strunowego instrumentarium, na które składa się tutaj teorban i skrzypce.
For Several Friends przedstawia rzadko nagrywane kompozycje Jenkinsa i Locke'a na duetową obsadę. Mistrzów muzyki pisanej na konsorty-głównie instrumentów strunowych - poznajemy tutaj jako autorów czułego dialogowania. Poetycka wrażliwość, naturalność ekspresji oraz wirtuozeria wykonania van der Voorta i Jacobsa lokuje to nagranie w czołówce nagrań z muzyką epoki elżbietańskiej.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Barokowa Muzyka Klasyczna
premiera polska:
2024-02-02
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2
Choć nie byli równolatkami (Jenkins był starszy od Locke'a o prawie 30 lat), to ich dojrzałe życie przypadło na ten sam czas w historii królestwa. Przeżyli burzliwe i pełne napięć czasy: zarazę, głód oraz skutki reformacji i wojen domowych w Wielkiej Brytanii. Stąd zapewne więcej w ich dorobku kompozycji pełnych żywych, jasnych emocji, elastycznych kołyszących się fraz i bogactwa rzadkiego strunowego instrumentarium, na które składa się tutaj teorban i skrzypce.
Album "For Several Friends" przedstawia rzadko nagrywane kompozycje Johna Jenkinsa (1592-1678) i Matthew Locke'a (1621/2-1677) na duetową obsadę. Mistrzów muzyki pisanej na konsorty - głównie instrumentów strunowych - poznajemy tutaj jako autorów czułego dialogowania. Lidewij van der Voort i Fred Jacobs zapraszają do XVII londyńskiego salonu, gdzie pomimo trwogi, która stała za jego drzwiami, jego bywalcy oddawali się wysmakowanej, pełnej żywego entuzjazmu zabawie.
Poetycka wrażliwość, naturalność ekspresji oraz wirtuozeria wykonania van der Voorta i Jacobsa lokuje to nagranie w czołówce nagrań z muzyką epoki elżbietańskiej i angielskiego baroku.
autor: Witek Marynowski
Copyright © 1996-2024 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
This album explores rarely recorded music by John Jenkins (1592-1678) and Matthew Locke (1621/2-1677). These composers are typically associated with consort music, but Lidewij van der Voort and Fred Jacobs delve into their compositions for two instruments on their debut CD as a duo.
Written during England's tumultuous Commonwealth era, the music featured on this album was intended for private society, providing solace and entertainment amidst the challenges of the time. Locke's music stands out for its adventurous style compared to Jenkins' more conventional harmonies, creating delightful contrasts within this album.

"Intimate music, very beautifully played by both, on a Globe album that, as always, has been beautifully published."
Trouw, 07-11-2023


muzycy:
Lidewij van der Voort: violin
Fred Jacobs: theorbo

utwory:
J.Jenkins: Air in D minor: VdGS 40
J.Jenkins: Air in G major: VdGS 30
J.Jenkins: Air in G minor: VdGS 14
J.Jenkins: Corant in A minor: VdGS 62
J.Jenkins: Corant in D minor: VdGS 41
J.Jenkins: Corant in G major: VdGS 31
J.Jenkins: Corant in G minor: VdGS 15
J.Jenkins: Saraband in A minor: VdGS 63
J.Jenkins: Saraband in D minor: VdGS 42
J.Jenkins: Saraband in D minor: VdGS 44
Locke: Suite No. 2 in B flat major from ‘For Several friends’
Locke: Suite No. 4 in E minor from ‘For Several Friends’
Locke: Suite No. 5 in F major from ‘For Several Friends’
Locke: Suite No. 8 in D minor from ‘For Several Friends’

wydano: 03 November 2023
more info: www.globerecords.nl

GLO5285

Opis

Wydawca
Globe Music
Kompozytor
John Jenkins (1592-1678), Matthew Locke (1621–77)
Artysta
Lidewij van der Voort, Fred Jacobs
Nazwa
For Several Friends - Music by Locke and Jenkins
Zawiera
1CD
Data premiery
2024-02-02
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.