search

Espen Eriksen Trio & Andy Sheppard: As Good As It Gets [Vinyl 1LP]

139,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * *
Fuzja skandynawskiego jazzu, w który zaszyty jest kojący minimalizm zanurzony w emocjonalną improwizację z brytyjskim gigantem saksofonu - Andy'm Sheppardem jest wyborna. "As Good As It Gets" jest genialną kontynuacją ich współpracy, mistrz ciepłego brzmienia saksofonu - Andy Sheppard, stał się integralnym członkiem zespołu. Nie w głowie mu dekonstrukcja misternego języka Eriksena, który tak jak dotychczas przyniósł do studia nagraniowego nowe kompozycje. Dokoptowanie do trio saksofonistę po raz kolejny okazuje się strzałem w dziesiątkę, to Sheppard wprowadza wartość dodaną do niepowtarzalnego idiomu minimalistycznego podejścia tria Eriksena, tak właśnie powstaje magia

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piano Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2023-11-24,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *:
Fuzja skandynawskiego jazzu, w który zaszyty jest kojący minimalizm zanurzony w emocjonalną improwizację z brytyjskim gigantem saksofonu - Andy'm Sheppardem jest wyborna. Według jednego z bohaterów nagrania, Andy'ego Shepparda: "Gdy usłyszałem Espen z kolegami po raz pierwszy, wiedziałem, że to wymarzony dla mnie skład. Melodyjna opoka i oryginalny klimat ich muzyki jest zachwycająca. Gdy w 2016 roku otrzymałem od nich zaproszenie, długo się nie zastanawiałem."

Całkiem niedawno Espen Eriksen Trio świętowali swoje 15-lecie. Jak dotąd ich dorobek to 5 studyjnych płyt, koncertowy od Malezji po Portugalię, w 2022 roku wydali pierwszy koncertowy album. "In the mountains" bo taki tytuł nosi właśnie ten album, zawierał gratkę dla polskich fanów, bonusowy komedowski "Rosemary's Baby" nagrany w 2021 roku w Poznaniu, na koncercie Ery Jazzu.

Najnowsza płyta Espen Eriksen Trio pielęgnuje zawiązaną w 2016 roku artystyczną więź z Andy'm Sheppardem, "As Good As It Gets" jest genialną kontynuacją ich współpracy, mistrz ciepłego brzmienia saksofonu - Andy Sheppard, stał się integralnym członkiem zespołu. Nie w głowie mu dekonstrukcja misternego języka Eriksena, który tak jak dotychczas przyniósł do studia nagraniowego nowe kompozycje. Mamy zatem do czynienia z melancholijną zadumą poruszaną adekwatną porcją jazzowej, wirtuozerskiej improwizacji oraz pogodnych i melodyjnych, trochę impresjonistycznych kompozycji. Dokoptowanie do trio saksofonistę po raz kolejny okazuje się strzałem w dziesiątkę, to Sheppard wprowadza wartość dodaną do niepowtarzalnego idiomu minimalistycznego podejścia tria Eriksena, tak właśnie powstaje magia.
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
The combination of Espen Eriksen Trio and UK saxophone giant Andy Sheppard is truly a match made in jazz heaven, or in the words of Andy:
“I knew from the first time I heard the trio play that I would fit right in. I loved the melodic sense and vibe and was thrilled when I was invited to guest with the trio in London in 2016”.
This led to the very popular and critically acclaimed Perfectly Unhappy album in 2018, and now we are proud to introduce As Good As It Gets, the quite brilliant follow-up. It´s fair to say that the new album finds the trio slightly more lively and sunny in parts, still highly melodic and lyrical, often with a typically Nordic melancholic signature (check the Grieg nod in album closer "Drifting Clouds"). Eriksen is a master of catchy tunes and when Sheppard adds his inimitable playing to the trio´s minimalistic approach, pure magic is created.

muzycy:
Espen Eriksen: piano
Lars Tormod Jenset: bass
Andreas Bye: drums

Andy Sheppard: Saxophone

utwory:
A1. The Other Side Of Melancholy 04:36
A2. Endless 04:31
A3. As Good As It Gets 06:26
A4. Sticks And Stones 04:01
B1. Pressure 07:12
B2. The American 05:34
B3. Drifting Clouds 06:48

wydano: October 6, 2023
nagrano: Recorded and mixed by Mike Hartung at Propeller Music Division, Oslo

more info: www.runegrammofon.com
more info2: www.espeneriksentrio.com

RLP3233

Opis

Wydawca
Rune Grammofon (NO)
Artysta
Espen Eriksen Trio & Andy Sheppard
Nazwa
As Good As It Gets [Vinyl 1LP]
Instrument
piano
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2023-11-24
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.