search

Secret World Project: Secret World Project

49,99 zł
Brutto

multikulti.com
To wielopłaszczyznowe nawiązanie do Secret World Live Petera Gabriela. Album pomyślany, jako odrębna od gabrielowskiej formuły (całość TYLKO instrumentalna) opowieść zaskakuje narracyjną integralnością. Swoją różnorodnością instrumentalną i ilością - z wielką kulturą cyzelowanych detali brzmieniowych może zachwycić.
Partie wokalne przepisane gdzieniegdzie na trąbkę, wiolonczelę, gitarę czy klawisze są dla fanów Gabriela do wychwycenia...

Wiesław Weiss w Teraz Rock: Powstała niezwykła, klasycyzująco-jazzowa suita, zadumana (natchnione opracowanie "Lead a Normal Life"), chwilami zaś, niepokojąco zadziorna (kapitalne odczytanie "Soft Dog"), nadająca muzyce Petera Gabriela nowy koloryt i wydobywająca z niej nieoczekiwane smaki. Polski projekt na światowym poziomie!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Pop / Modern Classical / Alternatywa
premiera polska:
2023-10-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com
Trasa koncertowa "Secret World Live" trwająca dwa lata 1993-1994 to okres pod wieloma względami wyjątkowy, nie tylko dla samego Petera Gabriela. To kumulacja najważniejszych atutów sztuki Gabriela.
Drugi koncertowy, a dziesiąty w ogóle album Gabriela należy do najlepszych w jego dyskografii.
"Secret World Project" to wielopłaszczyznowe nawiązanie do "Secret World Live". Album pomyślany, jako odrębna od gabrielowskiej formuły (całość TYLKO instrumentalna) opowieść zaskakuje narracyjną integralność. Swoją różnorodnością instrumentalną i ilością, z wielką kulturą cyzelowanych detali brzmieniowych może zachwycić.
Partie wokalne przepisane gdzieniegdzie na trąbkę, wiolonczelę, gitarę czy klawisze są dla fanów Gabriela do wychwycenia, to kolejny z inspirujących doświadczeń z lektury tego nagrania.
Płyta w "twardym wydaniu" zyskała jednorodną i przekonującą formę edytorską, za którą odpowiadają Wiktor Franko i Natalia Mikołajczuk.
Jak pisze na stronie fundacji DIFA producent płyty, Piotr Grausch "Zgodnie z mottem tego projektu - słowami mistrza Petera Gabriela - KOCHAM MUZYKĘ, KTÓRA ZABIERA W NIEZNANE - chcemy w te nieznane i nieoczywiste klimaty Was serdecznie zaprosić. Zapraszamy do wspólnej podróży do "tajemniczego świata".
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

tak w nowym numerze Teraz Rock o płycie pisze Wiesław Weiss
Powstała niezwykła, klasycyzująco-jazzowa suita, zadumana (natchnione opracowanie "Lead a Normal Life"), chwilami zaś, niepokojąco zadziorna (kapitalne odczytanie "Soft Dog"), nadająca muzyce Petera Gabriela nowy koloryt i wydobywająca z niej nieoczekiwane smaki. Polski projekt na światowym poziomie!


mlwz.pl
W dniu kiedy piszę tę recenzję pojawiła się (wreszcie!) oficjalna informacja, że nowy album Petera Gabriela „I/O” ukaże się w grudniu tego roku. W sieci opublikowano także okładkę tego wydawnictwa. Na dodatek ruszył preorder… I to mogłaby być wiadomość dnia. Byłaby, gdyby nie fakt, iż tego samego dnia w moich rękach wylądowała płyta (z okładką i szatą graficzną (Wiktor Franko, Natalia Mikołajczuk) tak piękną, że o niebo przewyższa okładkę anonsowanej nowej płyty Gabriela) sygnowana nazwą ‘Secret World Project’, na której polscy muzycy związani z szeroko rozumianą muzyką klasyczną interpretują twórczość tego artysty. I czynią to w wielce oryginalny sposób.

Pomysłodawcą, autorem koncepcji i producentem tej płyty jest Piotr Grausch – człowiek od lat stojący na czele Fundacji Wspierania Kultury DIFA, dzięki któremu mieliśmy okazję przeżyć wiele muzycznych wzruszeń (m.in.. Zespół Lebowski, pamiętny album grupy Svann, współpraca producencko-koncertowa z RPWL). Człowiek ten dzięki swej pasji, oryginalnym pomysłom oraz chęci spełniania muzycznych marzeń sprawił, że w studiu spotkali się muzycy, którzy zabrali się z muzyką Petera Gabriela na nieoczywiste, zupełnie nieznane dotąd terytoria.

„Zupełnie niekomercyjne założenia i pełna swoboda artystyczna na każdym etapie nagrań dały, moim zdaniem, niezwykle interesujący efekt, który nie pozostawia słuchacza obojętnym” – mówi Piotr Grausch. I dodaje: „Każdy z artystów pojawiających się na tej płycie odcisnął w poszczególnych utworach swoje muzyczne piętno. Od samego STARTU („Start” – to tytuł krótkiego intro rozpoczynającego album – przyp. AC) do opadnięcia KURTYNY („Curtains” – to z kolei półtoraminutowa muzyczna coda zamykająca album. - przyp. AC) ta muzyczna opowieść jest rezultatem ich świetnej współpracy, wspaniałych talentów i samonapędzającej się pozytywnej energii”.

Kierownikiem artystycznym tego przedsięwzięcia, aranżerem i autorem partii zagranych na fortepianie jest Szymon Siwierski. O swojej pracy nad albumem mówi tak: „Tworzenie tej płyty było niesamowitą przygodą, ale także zadaniem szalenie ciężkim – mierzenie się z tak wspaniałymi kompozycjami to gigantyczna odpowiedzialność. Jednakże pełna swoboda, która pozostawił nam Piotr i nieszablonowe podejście do wybranych wspólnie motywów sprawiło, że udało nam się odkryć drugie dno w tych jedenastu utworach”.

Do prac zaangażowano młodych muzyków, w tym. M.in.. Agnieszkę Kowalczyk, która nie tylko zagrała na wiolonczeli, ale dołożyła sporo swoich interpretacyjnych i aranżacyjnych pomysłów. Oprócz niej na płycie zagrali: Patryk Rynkiewicz (trąbka), Piotr Jaraszkiewicz i Adam Fordon (perkusja), Maciej Pruchniewicz i Jakub Mizeracki (gitary), Paulina Frąckowiak (bas i bęben szamana), Katarzyna Fiebiger (harfa) oraz Mieszko Nowacki (didgeridoo).

Udało im się dokonać czegoś niesamowitego. Przedstawili muzykę Petera Gabriela w tyleż zaskakujących, co bardzo oryginalnych i nieoczywistych interpretacjach. Sięgnęli zarówno po te bardziej („Here Comes The Flood”, „Mercy Street”, „Lead A Normal Life”, „Love To Be Loved”, „Wallflower”), jak i mniej znane („Soft Dog”, Slow Marimbas”, „Of These, Hope”) utwory artysty, tworząc z nich niezwykle spójną, refleksyjną, 43-minutową całość, która doskonale sprawdza się, gdy słucha się jej szczególnie późnowieczorną porą. To płyta, która pobudza wyobraźnię, stawia przed oczami odbiorcy plastyczne obrazy, tworzy nieznane i nieoczywiste klimaty, zabiera słuchacza w szeroko rozpostarte, nieoczywiste przestrzenie, otwiera pole do nowych interpretacji… To płyta natchniona i klimatyczna, chwilami posępna i mroczna, a przy tym w zadziwiający sposób energetyczna i uduchowiona. Nie sposób przejść wobec niej obojętnie, bo zgodnie ze słowami mistrza Petera Gabriela nagrali i opracowali ją ludzie, którzy „kochają taką muzykę, która zabiera ich w nieznane”
autor: Artur Chachlowski

SECRET WORLD PROJECT
Thanks to my parents, music by Peter Gabriel has accompanied me for as long as I remember. Yet, it was not until the Secret World Project that I fully immersed myself into this world, Gabriel’s world. The making of the album was an amazing adventure, and a really challenging task – dealing with such fantastic material is a gigantic responsibility. However, the complete freedom that Piotr gave us alongside the unorthodox approach to the score we had picked together, enabled us to discover the hidden meaning of the eleven tracks. Agnieszka’s involvement in the project added plenty of positive energy into it, that is exactly the kind of person Agnieszka is.
I believe the key to creating such great material was indeed the energy of the people who worked on it. A big thank you to Agnieszka, Bartek, Piotr, Renata and all the wonderful musicians who gave their best to Secret World Project.
by Szymon Siwierski

muzycy:
Szymon Siwierski - grand piano, synths, clarinet
Agnieszka Kowalczyk - cello
Patryk Rynkiewicz - trumpet
Piotr Jaraszklewicz - drums
Maciej Pruchniewicz - guitars
Marcin Pater - vibraphone
Paulina Frąckowiak - bass
Jakub Mizeracki - guitars
Adam Fordon - drums
Mieszko Nowacki - handpan, didgeridoo
Katarzyna Fiebiger - crystal harp, shaman drum

utwory:
01. START 1:25
Agnieszka Kowalczyk — cello

02. HERE COMES THE FLOOD 5:02
Szymon Siwierski — grand piano, synths
Patryk Rynkiewicz — trumpet
Agnieszka Kowalczyk — cello
Piotr Jaraszkiewicz — drums

03. MERCY STREET 4:00
Szymon Siwierski — grand piano
Patryk Rynkiewicz — trumpet
Agnieszka Kowalczyk — cello

04. WITH THIS LOVE 4:01
Szymon Siwierski — grand piano
Maciej Pruchniewicz — guitars
Agnieszka Kowalczyk — cello


05. WALLFLOWER 3:48
Szymon Siwierski — grand piano
Agnieszka Kowalczyk — cello

06. LEAD A NORMAL LIFE 4:51
Marcin Pater — vibraphone
Maciej Pruchniewicz — guitars
Paulina Frąckowiak — bass
Piotr Jaraszkiewicz — drums
Agnieszka Kowalczyk — cello

07. LOVE TO BE LOVED 4:14
Jakub Mizeracki — guitars
Szymon Siwierski — grand piano
Paulina Frąckowiak — bass
Adam Fordon — drums
Agnieszka Kowalczyk — cello

08. SLOW MARIMBAS 3:38
Maciej Pruchniewicz — guitars
Mieszko Nowacki — handpan
Katarzyna Fiebiger — crystal harp
Agnieszka Kowalczyk — cello

09. SOFT DOG 5:24
Szymon Siwierski — grand piano, clarinet
Maciej Pruchniewicz — guitars
Piotr Jaraszkiewicz — drums
Mieszko Nowacki — didgeridoo
Agnieszka Kowalczyk — cello
Paulina Frąckowiak — bass

10. OF THESE, HOPE 4:51
Szymon Siwierski — clarinet, synths
Agnieszka Kowalczyk — cello
Maciej Pruchniewicz — guitars
Patryk Rynkiewicz — trumpet
Paulina Frąckowiak — bass
Adam Fordon — drums
Jakub Mizeracki — guitars
Mieszko Nowacki — didgeridoo
Katarzyna Fiebiger — shaman drum

11. CURTAINS 1:28
Szymon Siwierski — grand piano

wydano: 2023-10
more info2: www.difa.pl

DIFA001

Opis

Wydawca
DIFA (PL)
Kompozytor
Peter Gabriel
Artysta
Secret World Project
Nazwa
Secret World Project
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-10-28
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.