search

Roy Campbell, William Parker, Zen Matsuura: Visitation Of Spirits - Pyramid Trio Live, 1985

75,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2:
Bez Roy'a Campbella i Williama Parkera trudno wyobrazić sobie muzykę jazzową ostatnich 50 lat. Kilka nagrań Pyramid Trio, które pozostały po tym zespole są ciągle jak "żarzące się jazzowe węgielki". W muzyce Campbella jest wiele elementów, od liryzmu przypominającego wspaniałe orkiestracje Gila Evansa do „Miles Ahaed” i "Sketches of Spain" Milesa, poprzez barwy i tekstury, będące echem fascynacji muzyką Clifforda Browna i Bookera Little, po hiszpańską muzykę pachnącą bolerem, flamenco i klasyczną trąbką Rafaela Mendeza. William Parker to zapewne najważniejszy kontrabasista od czasów Charlesa Mingusa. Muzyka Pyramid Trio na "Visitation Of Spirits" to wspólnota pomysłów, spontaniczna reakcja w duchu swobodnej improwizacji, prowadzonej na mistrzowskim poziomie!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2023-10-02
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
To się wydarzyło zaledwie 38 lat temu, 21 lutego 1985 roku w kampusie Brandeis University wystąpiło Pyramid Trio w składzie Roy Campbell, William Parker i Zen Matsuura. Teraz możemy cieszyć się edycją na CD.
Nie ma co przedstawiać bohaterów tego koncertu, bez Roy'a Campbella i Williama Parkera trudno wyobrazić sobie muzykę jazzową ostatnich 50 lat. Kilka nagrań Pyramid Trio, które pozostały po tym zespole są ciągle jak "żarzące się jazzowe węgielki". Choćby z tych powodów warto sięgnąć po "Visitation Of Spirits".
W muzyce Roy'a Campbella jest wiele elementów, od liryzmu przypominającego wspaniałe orkiestracje Gila Evansa do „Miles Ahaed” i "Sketches of Spain" Milesa Davisa, poprzez barwy i tekstury, będące echem fascynacji muzyką Clifforda Browna i Bookera Little, po hiszpańską muzykę pachnącą bolerem, flamenco i klasyczną trąbką Rafaela Mendeza. William Parker to zapewne najważniejszy kontrabasista od czasów Charlesa Mingusa, z Campbellem w Pyramid Trio spędził kilka wspaniałych lat.
Zen Matsuura to wieloletni współpracownik Campbella i Parkera, cała trójka grała w zespole Billy'ego Banga. Nie ma się zatem co zastanawiać nad poziomem ich komunikacji, słyszą się wielopoziomowo.
Muzyka Pyramid Trio na "Visitation Of Spirits" to wspólnota pomysłów, spontaniczna reakcja w duchu swobodnej improwizacji, prowadzonej na mistrzowskim poziomie!
autor: Mad
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Live performance of The Pyramid Trio, Roy Campbell on trumpet and flute, William Parker on bass and Zen Matsuura on drums. Recorded 21 February 1985 at The Joint, Usdan Student Center, Brandeis University, Waltham, MA.
Special thanks to Roy’s sister Valerie Morris, who told us, “Roy spoke to me in a dream years ago and said, “It's all about the music.”

muzycy:
Roy Campbell - Trumpet, Flugelhorn, Flute
William Parker - Bass
Zen Matsuura - Drums

utwory:
1. Charmaine 18:30
2. Imhotep 16:14
3. Vigilance 15:41
4. Brother Yusef 13:21
5. Untitled 9:23

wydano: 2023-09
nagrano: Recorded 21 February 1985 at The Joint, Usdan Student Center, Brandeis University, Waltham, MA

more info: www.nobusinessrecords.com

NBCD162

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
Roy Campbell, William Parker, Zen Matsuura
Nazwa
Visitation Of Spirits - Pyramid Trio Live, 1985
Instrument
trumpet
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-10-02
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.