search

Bill Evans, Shelly Manne, Monty Budwig: Empathy - Limited Edition [Vinyl 1LP 180g]

86,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Piano Jazz / Mainstream Jazz
premiera polska:
2023-09-01
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
W 1961 roku (6 lipca) w wypadku samochodowym ginie Scott LaFaro, muzyczny "brat bliźniak" Billa Evansa. Jego trio w epokowym składzie przestaje istnieć. Po śmierci przyjaciela Evans z Chuckiem Israelsem i Paulem Motianem nagrywa "Moon Beams" (Riverside, 1962).
"Empathy" jest jednym z dwóch, które nagrał z perkusistą Shelly'm Manne'm (ich drugi wspólny album to "A Simple Matter of Conviction", nagrany w 1966 roku). W nowojorskim Village Vanguard w kwietniu 1962 program był napięty, na przemian grali Bill Evans Trio i Shelly Manne & His Men. To wtedy powstał pomysł wspólnego nagrania.
Dzisiaj Shelly Manne jest raczej zapomniany, ale na początku lat 60-tych był jedną z największych gwiazd jazzu, płyty "Modern jazz performances of songs from My Fair Lady" Shelly Manne & his Friends i "The Poll Winers" z Barneyem Kesselem i Rayem Brownem odniosły ogromny sukces. Styl gry Manne’a był łatwo rozpoznawalny. Precyzyjny, czysty i wielobarwny, ale przede wszystkim jego drumming miał tę cudowną moc budowania melodii.
Skład uzupełnił perkusista Shelly Manne & his Friends - Monty Budwig.
Tak powstało "empatyczne" trio, które w studio Rudy'ego Van Geldera w Englewood Cliffs zarejestrowało niezwykły program, w którym cztery utwory nie zostały nagrane przez Billa Evansa nigdzie więcej. Sześć utworów, które w wersji winylowej zostały wzbogacone o "Danny Boy" (Solo Piano Version) i "Goodbye" (Quartet Version).
Mamy rok 2023, czyli 61 lat po nagraniu tej płyty, warto sonie zadać pytanie, co jest w tej muzyce, że pozwala nam ona odnaleźć się w tym świecie sprzed ponad 60 lat? Wszystko jest tutaj na właściwym miejscu, wszystko czemuś służy, wszystko buduje nastrój, do którego chce się wracać!
autor: Mateusz Matyjak
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor’s info:
Bill Evans spent late 1961 and most of 1962 participating on a variety of recording projects which featured him playing either solo or along with musicians with whom he rarely worked. 'Empathy' was the first of only two albums Evans recorded with drummer Shelly Manne (their second collaboration, 'A Simple Matter of Conviction', was taped in 1966). It features the pianist and drummer in a trio format, with Monty Budwigon bass, and presents an unusual program, with four out of six tunes Evans would never record again in any format. The sculpture on the album cover was by Sheldon Machlin.

muzycy:
Bill Evans - Piano
Monty Budwig - Bass
Shelly Manne - Drums

utwory:
A1. The Washington Twist (6.26)
A2. Danny Boy (3.41)
A3. Let's Go Back to the Waltz (4.32)
A4. Danny Boy (Solo Piano Version) (Bonus Track) (10.4)
B1. With a Song in My Heart (9.12)
B2. Goodbye (5.11)
B3. I Believe in You (5.51)
B4. Goodbye (Quartet Version) (Bonus Track) (6.16)

wydano: Jul 28, 2023 (1962)
nagrano: Recorded at Van Gelder Studio, Englewood Cliffs, NJ on August 14, 1962

66413

Opis

Wydawca
Sounds Good
Artysta
Bill Evans, Shelly Manne, Monty Budwig
Nazwa
Empathy - Limited Edition [Vinyl 1LP 180g]
Instrument
piano
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2023-09-01
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.