search

Gil Scott-Heron & His Amnesia Express: Legend In His Own Mind [Vinyl 2LP]

135,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2
Amerykański wokalista, muzyk, poeta i myśliciel, nazywany CZARNYM BOBEM DYLANEM. Sam to co robił określał mianem bluesology – jako połączenie poezji, soulu, bluesa i jazzu. Kochał mieszać funk, jazz, soul, bluesa i reggae. Od czasów debiutanckiej płyty "Small Talk at 125th and Lenox" z 1970 roku, na której znalazł się utwór "The Revolution Will Not Be Televised" - jeden z jego przebojów, dał się poznać, jako autor celnych politycznych i społecznych komentarzy do amerykańskiej rzeczywistości.
Niemiecka oficyna MIG Music wydała na CD i na winylu fantastyczny koncert, który Gil Scott-Heron dał ze swoim zespołem w teatrze Schauburg w Bremie (Niemcy) 18 kwietnia 1981 roku. Technicy Radia w Bremie byli na miejscu i nagrali ten ekstatyczny występ...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Soul / Funk
premiera polska:
2023-09-01
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2
Amerykański wokalista, muzyk, poeta i myśliciel, nazywany CZARNYM BOBEM DYLANEM. Sam to co robił określał mianem bluesology – jako połączenie poezji, soulu, bluesa i jazzu. Kochał mieszać funk, jazz, soul, bluesa i reggae. Od czasów debiutanckiej płyty "Small Talk at 125th and Lenox" z 1970 roku, na której znalazł się utwór "The Revolution Will Not Be Televised" - jeden z jego przebojów, dał się poznać, jako autor celnych politycznych i społecznych komentarzy do amerykańskiej rzeczywistości. W latach 70. Zaangażowany był w działalność Czarnych Panter. Warto wiedzieć, że jego nazywany "Czarną strzałą" ojciec, był jamajskim piłkarzem, który jako pierwszy czarnoskóry zawodnik dołączył do składu Celtic Glasgow.

Urodzony w Chicago, przez chwilę mieszkający w Tennessee, od ukończenia 12 roku życia osiadł w Nowym Jorku, z którym był związany do śmierci, 27 maja 2011 w nowojorskiej dzielnicy miejskiej Harlem.

Niemiecka oficyna MIG Music wydała na CD i na winylu fantastyczny koncert, który Gil Scott-Heron dał ze swoim zespołem w teatrze Schauburg w Bremie (Niemcy) 18 kwietnia 1981 roku. Technicy Radia w Bremie byli na miejscu i nagrali ten ekstatyczny występ.

Syn Gila, Rumal Rackley, o wydaniu tego koncertu powiedział "Ten album z koncertu w 1983 roku oddaje ducha, który przenikał każdy występ Gila Scotta-Herona podczas podróży po Stanach Zjednoczonych i za granicą. Od Europy po Azję, od Australii po Afrykę – jego twórczość nieprzerwanie rezonuje, poruszając serca słuchaczy"
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Critics in the early 1970s called Gil Scott-Heron the most important Black voice since Martin Luther King Jr. and described him as a black Bob Dylan. His poetry is with much muscle, with stiletto humor, with street talk, much of it justifiably angry and accurate, the New York Times wrote in 1975, marveling at the angry man from the Bronx.No wonder that decades later Scott-Heron was celebrated as the Godfather of Rap. Born in Chicago, the musician, poet and pugnacious activist for human rights himself lived for years in the Bronx. Returning to his black roots, he died May 27, 2011, in New York's urban district Harlem.His legacy includes a fantastic concert Gil Scott-Heron gave with his band at the Schauburg Theater in Bremen (Germany) on April 18, 1983. The technicians of Radio Bremen were on site and recorded this ecstatic show, which will be released worldwide at the end of July as a 2CD and of course as download and streaming as well.Gil's son Rumal Rackley on the release of this concert: This album from a 1983 concert captures the spirit that permeated every performance throughout Gil Scott-Heron's travels in the US and abroad. From Europe to Asia to Australia to Africa, his work resonates at the heart and soul level.

muzycy:
Gil Scott-Heron: Vocals, Keyboards
Glen Turner: Piano
Ron Holloway: Tenor Saxophone
Alonzo Bailey: Trumpet, Flugelhorn
Vernon James: Flute, Soprano Saxophone
Kenny Powell: Bass
Lawrence McDonald: Percussion

utwory:
A1. We Almost Lost Detroit 7:24
A2. Angola, Louisiana 8:47
A3. Three Miles Down 7:23
B1. B-Movie 17:53
B2. A Legend In His Own Mind 4:15
C1. Winter In America 7:44
C2. Shut ‘Em Down 6:24
C3. Washington D.C. 7:31
D1. The Bottle 14:00
D2. Johannesburg 7:31

wydano: June 14, 2023
nagrano: Recorded on Monday, April 18, 1983 at the Schauburg, Bremen by Radio Bremen

MIG02971

Opis

Wydawca
Mig Music
Artysta
Gil Scott-Heron & His Amnesia Express
Nazwa
Legend In His Own Mind [Vinyl 2LP]
Zawiera
Vinyl 2LP
Data premiery
2023-09-01
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.