search

Billy Childs, Brian Blade, Scott Colley, Ambrose Akinmusire: The Winds of Change

77,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2
Pięciokrotny laureat GRAMMY zebrał gwiazdorski dream-team. Trębacz Ambrose Akinmusire, basista Scott Colley i perkusista Brian Blade na swoich pozycjach mają niewielu zmienników.
Nad tym albumem unosi się atmosfera hollywoodzkiego cinema noir, dla którego komponowali Goldsmith, Herrmann i Williams. Pianista przyznaje się do inspiracji Gnu High Kenny’ego Wheelera, na którym wystąpili Keith Jarrett, Dave Holland i Jack DeJohnette. "To nagranie wskazało mi kierunek interaktywnej rozmowy z muzykami" – mówi.
Na płycie The Winds of Change usłyszymy pięć nowych kompozycji lidera i porywające interpretacje Crystal Silence Ch.Corea i The Black Angel K.Barrona... Childs z kolegami konsekwentnie budują wyrafinowane, jak najbardziej aktualne, post-bopowe brzmienie nagrania

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2023-06-02
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
Pięciokrotny laureat nagrody GRAMMY® Billy Childs na swojej trzeciej płycie w barwach Mack Avenue Records zatytułowanym "The Winds of Change" zebrał iście gwiazdorski dream team. Trębacz Ambrose Akinmusire, basista Scott Colley i perkusista Brian Blade na "swoich pozycjach" mają niewielu zmienników.
Nad tym albumem unosi się atmosfera hollywoodzkiego cinema noir, dla którego komponowali Jerry Goldsmith, Michel Legrand, Bernard Herrmann i John Williams.
Billy Childs w wywiadzie dla DL Media Music powiedział, że "w miarę upływu lat i obserwowania życia dostrzegam, że jedyną stałą jest zmiana. Całe życie mieszkałem w Los Angeles i pamiętam to miasto z lat 60. i 70. Tytułowa kompozycja to słodko-gorzka, tęskna i nostalgiczna fantazja na temat tej zmienności".
Dalej wspomina dwa klasyki Cinema Noir - "Chinatown" z muzyką Jerry’ego Goldsmitha i "Taxi Driver" z muzyką Bernarda Herrmanna, które "tworzą nastrój melancholii w całym mieście (w dawnym Los Angeles), w tym drugim przypadku w Nowym Jorku). Obydwa filmy przywoływały "poczucie niemal mitycznego krajobrazu miejskiego, możliwego tylko w filmach" – mówi.
Dalej przyznaje się do inspiracji albumem Kenny’ego Wheelera "Gnu High" (ECM Records, 1976), na którym wystąpili Keith Jarrett, Dave Holland i Jack DeJohnette. "To nagranie wskazało mi kierunek interaktywnej rozmowy z innymi muzykami" – mówi.
Na płycie "The Winds of Change" usłyszymy pięć zupełnie nowych kompozycji lidera i porywające interpretacje "Crystal Silence" Chicka Corea (pierwotnie nagranego w duecie z Garym Burtonem dla ECM w 1972 r.) i "The Black Angel" Kenny’ego Barrona (po raz pierwszy został wydany na płycie Freddiego Hubbarda w 1970 roku w Atlantic Records na płycie o tym samym tytule).
Już otwarcie robi wielkie wrażenie, "The Great Western Loop" (czy to nie jest przypadkiem nawiązanie do "North by Northwest" Alfreda Hitchcocka?) wwierca się w umysł spiralnym riffem fortepianu, równoważonym masywnym brzmieniem kontrabasu Colley'a. Swoje dodaje rączy, pełen wigoru Ambrose Akinmusire. To kinetyczna, bogata harmonicznie kompozycja, mogąca być ozdobą każdego jazzowego albumu roku!
Tak jest do końca, Billy Childs z kolegami nie zwalniają ani na chwilę, konsekwentnie budując wyrafinowane, jak najbardziej aktualne, post-bopowe brzmienie nagrania.
autor: Mateusz Krępski
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
For his third Mack Avenue Records release, 5-time GRAMMY® Award-winner Billy Childs assembles an all-star quartet with trumpeter Ambrose Akinmusire, bassist Scott Colley, and drummer Brian Blade. On The Winds of Change, the critically acclaimed pianist/composer offers 5 brand new original compositions alongside exhilarating arrangements of Chick Corea’s “Crystal Silence” (originally on Corea’s 1972 ECM recording of the same name with vibraphonist Gary Burton) and Kenny Barron’s “The Black Angel” (originally on trumpeter Freddie Hubbard’s 1970 Atlantic recording of the same name) to push the creative boundaries of the group and inspire a collective new sound to pay homage to jazz legends and the artistry.

muzycy:
Billy Childs - Piano
Brian Blade - Drums
Scott Colley - Double bass
Ambrose Akinmusire - Trumpet

utwory:
1. The Great Western Loop (06:22)
2. The Winds of Change (10:33)
3. The End of Innocence (08:02)
4. Master of the Game (07:13)
5. Crystal Silence (07:34)
6. The Black Angel (06:46)
7. I Thought I Knew (06:05)

wydano: 2023-03
more info: www.mackavenue.com

MAC1200

Opis

Wydawca
Mack Avenue Records
Artysta
Billy Childs, Brian Blade, Scott Colley, Ambrose Akinmusire
Nazwa
The Winds of Change
Instrument
piano
Data premiery
2023-06-02
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.