search

East Axis - Gerald Cleaver, Kevin Ray, Scott Robinson, Matthew Shipp: No Subject

77,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * *
East Axis zanurzony jest w gęstym free jazzie lat 60. i 70.. Alberta Aylera powiedział kiedyś, że Święta Trójca free jazzu wyglądała następująco "Trane był Ojcem, Pharoah był Synem, a ja Duchem Świętym”, członkowie East Axis idą tropem Trójcy Świętej free jazzu i częstują nas potężną dawką ognistej muzyki. I co z tego, że nie próbują rewolucjonizować free jazzowej formuły. Każdy jego fan wie, że z chwilą śmierci Coltrane'a i Aylera nie da się już wprowadzać do niego znaczących innowacji. Nie znaczy to, że należy zaprzestać ścigania free jazzowego absolutu. To niewyczerpana studnia energii i pomysłów. Jeśli jeszcze zostanie perfekcyjnie zarejestrowany, tak jak w tym przypadku, usłyszymy wiele więcej niż na wcześniejszych nagraniach wielkich mistrzów.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Jazz / Avant Jazz
premiera polska:
2023-06-02
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * *
Pierwsza płyta zespołu została wydana w 2021 w barwach ESP-Disk, oficyny jak rzadko która zasłużonej dla free jazzu. To w końcu w ESP-Disk płytę "Spiritual Unity" wydał Albert Ayler.
"Cool With That", bo taki nosiła tytuł debiutancka płyta zespołu East Axis dostała dobre oceny, formacja kontynuuje swoją działalność. W obsadzie nastąpiła jedna zmiana, saksofonistę Allena Lowe'go zastąpił Scott Robinson, i jest to dobra zmiana. Bowiem Scott Robinson to dużo bardziej wszechstronny muzyk od Allena Lowe'go, wydatnie poszerzył środowisko brzmieniowe zespołu, gra na saksofonie, trąbce, kornecie i na węgierskim tarogato. Dlatego właśnie efekt wykracza daleko poza to, czego można by się spodziewać po większości kwartetów z dęciakiem w składzie.
East Axis zanurzony jest w gęstym free jazzie lat 60-tych i 70-tych. Alberta Aylera powiedział kiedyś, że Trójca Święta free jazzu wyglądała następująco "Trane był Ojcem, Pharoah był Synem, a ja Duchem Świętym”, członkowie East Axis idą tropem Trójcy Świętej free jazzu i częstują nas potężną dawką ognistej muzyki. I co z tego, że nie próbują nawet rewolucjonizować free jazzowej formuły. Każdy jego fan wie, że z chwilą śmierci Coltrane'a i Aylera nie da się już wprowadzać do niego znaczących innowacji. Nie znaczy to wcale, że należy zaprzestać ścigania free jazzowego absolutu. To niewyczerpana studnia energii i pomysłów. Jeśli jeszcze zostanie perfekcyjnie zarejestrowany, tak jak w tym przypadku, usłyszymy wiele więcej niż na wcześniejszych, często niezbyt pieczołowicie zarejestrowanych nagraniach wielkich mistrzów.
autor: MAd
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
East Axis Is like the cumulative life experience of its members: four men of different styles and backgrounds, coming together to spontaneously make music that sounds like each of them, all of them, and none of them. The music is like a dream of many scenes, but one observed with precision and the deepest type of understanding. The sound of it is a running commentary on the intersection of experience and that dream; a map of places that these musicians are still trying to explore.

muzycy:
Scott Robinson - Tenor Saxophone
Matthew Shipp – Piano
Kevin Ray - Double bass
Gerald Cleaver - Drums

utwory:
1. At the Very Least (05:24)
2. I Like It Very Much (08:32)
3. Somebody Just Go In, Please (00:58)
4. Sometime Tomorrow (06:36)
5. Decisions Have Already Been Made (10:15)
6. Metal Sounds (09:01)
7. Excuse My Absence (05:27)
8. I Take That Back (01:21)
9. To Be Honest (03:18)
10. Word and Respect (05:24)
11. See What You Think (02:31)
12. No Subject (10:38)

wydano: 2023-02
more info: www.mackavenue.com

BRO4003

Opis

Wydawca
Brother Mister Productions (USA)
Artysta
East Axis - Gerald Cleaver, Kevin Ray, Scott Robinson, Matthew Shipp
Nazwa
No Subject
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-06-02
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.