search

Lhasa [Lhasa De Sela]: Live In Reykjavik

49,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * *
Płyta nagrana podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej amerykańsko-meksykańskiej wokalistki. Lhasa z zespołem wystąpiła w maju 2009 roku na Reykjavik Arts Fest. Zmarła 1 stycznia 2010 roku po prawie dwuletniej walce z rakiem piersi w wieku 37 lat.
Urodzona w 1972 roku w Big Indian - małej wiosce w górach Catskill w stanie Nowy Jork w rodzinie o artystycznych inklinacjach, dość szybko, bo w wieku 13 lat zaczyna swoją sceniczną przygodę. Wśród mistrzów wymieniała Billie Holiday, Toma Waitsa, Cuco Sancheza, Marię Callas i Jacques’a Brela.
Jej głos i słowa swobodnie pokonują wszelkie granice, zawierają dźwięki wielu kultur, łączą przeróżne gatunki stanowiąc uniwersalną muzykę świata.
Pozostawiła po sobie trzy albumy studyjne i jeden koncertowy Live In Reykjavik

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Folk / Indie Pop
premiera polska:
2023-01-20
kontynent: Ameryka Północna
kraj: Canada
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * *
Płyta nagrana podczas ostatniej europejskiej trasy koncertowej amerykańsko-meksykańskiej wokalistki Lhasa De Sela. Lhasa z zespołem wystąpiła w maju 2009 roku na Reykjavik Arts Festival. Zmarła 1 stycznia 2010 roku po prawie dwuletniej walce z rakiem piersi w wieku 37 lat.
Urodzona w 1972 roku w Big Indian - małej wiosce w górach Catskill w stanie Nowy Jork w rodzinie o artystycznych inklinacjach [ojciec jest pisarzem i wykładowcą hiszpańskiego, a matka fotografikiem] dość szybko, bo w wieku 13 lat zaczyna swoją sceniczną przygodę. Wśród mistrzów wymieniała Billie Holiday, Toma Waitsa, Cuco Sancheza, Marię Callas i Jacques’a Brela.
W wieku 19 lat wyemigrowała do Montrealu gdzie spotkała Yves’a Desrosiers wraz z którym w 1998 roku stworzyła debiutancki album "La Llorona". Klimat płyty koncentruje się na łzawej postaci syreny z azteckiej mitologii, która oczarowywała mężczyzn rozdzierającymi serca pieśniami.
Przez pewien czas współpracowała z cyrkiem "Pocheros", gdzie zatrudnione były jej trzy siostry, po czym zamieszkała w Marsylii, gdzie stworzyła część swego kolejnego albumu i zaczęła pracować nad jego nagraniem z Vincentem Ségalem i Cyrilem Atefem z grupy Bumcello.
Po powrocie do Montrealu w 2002, Lhasa poznała perkusistę François Lalonde'a i pianistę Jeana Massicotte'a, współtworzących jej drugi album "The Living Road". Album jest metaforą życia jako drogi. Lhasa śpiewa w trzech językach: hiszpańskim, francuskim i angielskim.
Jej głos i słowa swobodnie pokonują wszelkie granice, zawierają dźwięki wielu kultur, łączą przeróżne gatunki stanowiąc uniwersalną muzykę świata.
Pozostawiła po sobie trzy albumy studyjne i jeden koncertowy - "Live In Reykjavik".
Copyright © 1996-2023 Multikulti Project. All rights reserved

Pięknie o spotkaniu z Lhasą pisał w Dwutygodniku Krystian Lupa
(...) Jak to jest, skąd się wzięła u niej ta półindiańska, półlatynoska dzikość…??? Mówi o tym trochę, jako dziecko mieszkała w Meksyku, było to dla niej nowe i tajemnicze, była w tym dla niej jakaś dziwaczna baśń z dzieciństwa, dzieci boją się trochę, jak się rodzice zbyt często przenoszą, a w dodatku jeszcze, jak się przenoszą z powodu niepewności swego życia. Dzieci odczuwają jakoś tę niepewność i że rodzice nie czują się silni… I cały ten kosmos wydał jej się baśnią, trochę straszną… Potem przywiozła ze sobą ten język, jeszcze jako dziecko, potem dorastała i zapominała, kiedy zaczęła śpiewać, język hiszpański do niej wrócił. Poza tym bała się, że nie odnajdzie siebie w angielskim śpiewaniu, to znaczy w tym oceanie, w tym tłoku schematów, gdzie roi się od światowych idoli… ona tak nie mówiła, ja teraz tak mówię, ona na pewno by tak nie powiedziała.
Tak – myślę sobie, to trafna intuicja – swoje intymne, dziecięce, swoje tajemnicze i samotne – zamknąć w jakiejś połowicznej obcości, w czymś zapomnianym, albo nie rozpoznanym do końca. W ten sposób stała się przedstawicielką tak zwanych „muzyk świata” – jakąś dzikuską folk… wytwórczynią ludowych rzeczy na sprzedaż. Podobnie jak Björk, no ale tamta wycwaniła się już w swojej szufladce. Więcej szufladek nie ma, niechętnie dodaje się nowe szufladki, nie ma dla nich ani miejsca, ani wyobraźni (...)

Editors's info:
(eng)
Shortly after the release of Lhasa, her third album, Lhasa de Sela and her musicians flew to Iceland to participate in the Reykjavik Arts Festival and give two concerts, on May 23rd and 24th, 2009. The Live in Reykjavik disc presents 14 songs performed for this occasion.
Accompanied on stage by Joe Grass on guitars and pedal steel, Miles Perkin on bass, Andrew Barr on drums and Sarah Pagé on harp, the artist played several titles from Lhasa, revisited versions of songs from La Llorona and The Living Road, as well as a haunting revival of Sam Cooke’s A Change Is Gonna Come.
(fr)
Peu de temps après la parution de Lhasa, son troisième album, Lhasa de Sela et ses musiciens s’envolaient vers l’Islande pour participer au Reykjavik Arts Festival et y offrir deux concerts, les 23 et 24 mai 2009. Le disque Live in Reykjavik réunit 14 chansons interprétées à cette occasion.

Accompagnée sur scène par Joe Grass aux guitares et à la pedal steel, Miles Perkin à la contrebasse, Andrew Barr à la batterie et Sarah Pagé à la harpe, l’artiste y interprète plusieurs titres de Lhasa, des versions revisitées de chansons tirées de La Llorona et The Living Road ainsi qu’une envoûtante reprise de Sam Cooke, A Change Is Gonna Come.

muzycy:
Lhasa De Sela: voice
Sarah Pagé: Harp, Vocals
Joe Grass: Guitar, Vocals
Miles Perkin: Bass, Vocals
Andrew Barr: Drums, Vocals

utwory:
1. Is Anything Wrong 05:11
2. Bells 06:05
3. Rising 04:26
4. Con Toda Palabra 05:16
5. Love Came Here 03:47
6. The Lonely Spider 03:48
7. Fool's Gold 04:24
8. Fish on Land 05:01
9. La Confession 05:57
10. De Cara a la Pared 06:11
11. 1001 Nights 04:15
12. Para el Fin del Mundo 08:32
13. A Change is Gonna Come 05:44
14. Anyone & Everyone 03:52

wydano: Jan 20, 2023 (2017)
nagrano: Recorded at the Reykjavik Arts Festival in May 2009

more info: www.lhasadesela.ca
more info2: lhasadesela.com

97353192

Opis

Wydawca
Audiogram
Artysta
Lhasa [Lhasa De Sela]
Nazwa
Live In Reykjavik
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-01-20
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.