search

Claes Janson & Christina Von Bülow Orkester: Det regnar I min stad (It rains in my town)

66,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2:
Wyjątkowo klimatyczny projekt szwedzkiego wokalisty Claesa Jansona z zespołem wybornych instrumentalistów pod przewodnictwem duńskiej saksofonistki. Urodzony w 1947 roku Claes Jansson od połowy lat 60-tych budował swoją pozycję czołowego szwedzkiego wokalisty jazzowego z nutką bluesa, gospel i podszytej folkiem piosenki. Na nowej płycie "Det regnar I min stad (It rains in my town)", nagranej z duńskimi muzykami prezentuje szereg nowych szwedzkich songów z tekstami fińsko-szwedzkiego poety Åke'a Grandella, do muzyki Christiny von Bülow, która pełnymi garściami sięga do rezerwuaru, charakterystycznego dla jej muzyki liryzmu i delikatności. Jako kompozytorka uzupełnia swój warsztat o aksamitną subtelność dźwięku i mistrzowskie wyczucie melodycznych fraz...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Vocal Jazz / Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2023-01-09
kontynent: Europa
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
Wyjątkowo klimatyczny projekt szwedzkiego wokalisty Claesa Jansona z zespołem wybornych instrumentalistów pod przewodnictwem duńskiej saksofonistki Christiny von Bülow.
Urodzony w 1947 roku Claes Gösta Jansson od połowy lat 60-tych budował swoją pozycję czołowego szwedzkiego wokalisty jazzowego z nutką bluesa, gospel i podszytej folkiem piosenki. Na nowej płycie "Det regnar I min stad (It rains in my town)", nagranej z duńskimi muzykami prezentuje szereg nowych szwedzkich songów z tekstami fińsko-szwedzkiego poety Åke'a Grandella, do muzyki Christiny von Bülow, która pełnymi garściami sięga do rezerwuaru, charakterystycznego dla jej muzyki liryzmu i delikatności. Jako kompozytorka uzupełnia swój warsztat o aksamitną subtelność dźwięku i mistrzowskie wyczucie melodycznych fraz. Dzięki temu zjawisko, które znamy pod nazwą piosenka poetycka zyskuje tutaj nowe życie. A głęboki i ciepły głos Claesa Jansona oraz naturalne i wzruszające interpretacje poezji Åke'a Grandella zapadają głęboko w pamięć. Nie znajdziemy na tej płycie przypadkowych rozwiązań, wszystko jest mądrze przemyślane, idealnie doszlifowane.
Claes Janson podobnie jak Norweżka - Kari Bremnes sprawia, że w zalewie anglojęzycznej kultury masowej, jazzowe songi żyją własnym życiem. Ale to, że jedna zaśpiewana nuta może jednocześnie zawierać tak wiele emocji, jest po prostu wyjątkowe. Niezależnie od tego, czy Claes Janson podchwytuje bluesową frazę podawaną przez von Bülow, czy buduje majestat ludowej szwedzkiej pieśni, nigdy się nie spieszy. Jego doskonałe wyczucie czasu jest zaiste znakomite.
Poetyckie teksty Grandella dotyczą wszystkiego, co jest nam bliskie – miłości, radości, smutku, tęsknoty, a przede wszystkim otaczającej nas natury. Rezultatem jest zestaw piosenek, wykonywanych z wielką empatią i ciepłem. Jednocześnie w tej doskonałej układance nic nie jest wymuszone, muzyka płynie w sposób naturalny, wdzięcznie frazowana.
autor: Mateusz Matyjak
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Claes Janson, Emily McEwan (vocals)
Christina von Bülow (alto sax, flute)
Steen Rasmussen (piano)
Pelle von Bülow (guitar)
Daniel Franck (double bass)
Frands Rifbjerg (drums)

utwory:
1. doftvind
2. sliter en gråtlåt ur mitt hår 04:39
3. havsmorgon
4. ordafärd
5. sommarlängtan
6. det regnar i min stad
7. i februari
8. sonett om förgangligheten
9. förbön
10. summer wishes
11. skimmerschal
12. sommarsorg
13. när den egnaste dör
14. bra så?

wydano: 2022-10
more info: www.sundance.dk
more info2: www.christinavonbulow.dk

STUCD22142

Opis

Wydawca
Stunt Records (DK)
Artysta
Claes Janson & Christina Von Bülow Orkester
Nazwa
Det regnar I min stad (It rains in my town)
Instrument
saxophone
Zawiera
1CD
Data premiery
2023-01-09
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.