search

Michel Portal: Men's Land [Vinyl 1LP]

113,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * *:
... nagrana podczas Amiens International Jazz Festival w 1987 roku "Men's Land" to ważna płyta w jego dyskografii. Doskonała komunikacja z Dave'm Liebmanem, który miał już wtedy za sobą współpracę z Johnem Coltrane'm, Elvinem Jonesem i Milesem Davisem, wsparta mocną sekcją rytmiczną w osobach Jacka DeJohnette'a i Mino Cinelu, plus gitara Harry'ego Pepla dają piorunujący efekt. Słychać tutaj echa jego zainteresowań muzyką afrykańską, czego dał wyraz na płycie "Dejarme Solo" (1970), ale także bogactwo kameralnej muzyki improwizowanej, napędzającej całą twórczość Portala, która skutkowała unikalną free jazzową swobodą, wprowadzającą dodatkowy wigor nawet do jego bardziej mainstreamowych nagrań.
Limitowany vinyl został wydany na 30-lecie oficyny Label Bleu.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2022-10-20
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * *:
Michel Portal - francuski multiinstrumentalista, w tym klarnecista, saksofonista i bandoneonista to postać nietuzinkowa, po zdobyciu pierwszych szlifów w zespołach Pierre'a Michelota i André Hodaira dość szybko znalazł się w orbicie muzyków awangardowych jak pianista Francois Tusques i amerykański perkusista Sunny Murray - współpracownik samego Alberta Aylera. To doświadczenie było niewątpliwie formujące dla młodego wówczas muzyka. Od tego czasu nabrał pewności, że wolność artystyczna jest celem pracy twórczej.
Dość szybko sformował swój pierwszy zespół - Michel Portal Unit, potem kolejne. Pojawia się obok gigantów jazzowej sceny jak Anthony Braxton, Louis Sclavis, Paul Motian, Han Bennink, Charlie Haden, Martial Solal, Joachim Kuhn, czy Albert Mangelsdorf.
Nagrana podczas Amiens International Jazz Festival w 1987 roku "Men's Land" to ważna płyta w jego dyskografii. Doskonała komunikacja z Dave'm Liebmanem, który miał już wtedy za sobą współpracę z Johnem Coltrane'm, Elvinem Jonesem i Milesem Davisem, wsparta mocną sekcją rytmiczną w osobach Jacka DeJohnette'a i Mino Cinelu, plus gitara Harry'ego Pepla dają piorunujący efekt. Słychać tutaj echa jego zainteresowań muzyką afrykańską, czego dał wyraz na płycie "Dejarme Solo" (1970), ale także bogactwo kameralnej muzyki improwizowanej, napędzającej całą twórczość Portala, która skutkowała unikalną free jazzową swobodą, wprowadzającą dodatkowy wigor nawet do jego bardziej mainstreamowych nagrań.
Płyta na limitowanym winylu została wydana w serii wydawniczej na 30-lecie oficyny Label Bleu.
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Michel Portal (bass clarinet)
Dave Liebman (soprano saxophone)
Harry Pepl (guitar)
Jean-François Jenny Clark (bass)
Mino Cinelu (percussions)
Jack DeJohnette (drums)

utwory:
A1. Men's Land (Michel Portal, Mino Cinelu) 9:06
A2. Pastor (Michel Portal) 8:42
B1. Easy'Nuff (Dave Liebman) 18:10

wydano: Jun 1, 2016 (1986)
more info: www.label-bleu.com
more info2: www.davidkrakauer.com

ADLP3565

Opis

Wydawca
Label Bleu (FR)
Artysta
Michel Portal
Nazwa
Men's Land [Vinyl 1LP]
Instrument
clarinet
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2022-10-20
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.