search

Don Malfon, Florian Stoffner, Vasco Trilla: A Tiny Bell and Its Restless Friends

41,99 zł
Brutto

Nagrany w Barcelonie, w składzie trzyosobowym – nieustannie preparujący instrument, saksofonista altowy i barytonowy Don Malfon oraz mistrz „no drumming percussion” Vasco Trilla – spotykają tu swojego szwajcarskiego kolegę, gitarzystę, którego brzmienie i struktura frazowania zdają się być całkowicie osobne i niespotykane w tej części cywilizowanego świata – Floriana Stoffnera. Nic zatem dziwnego, iż z tego studyjnego spotkania powstał album niezwykły. Nazywa się dość zabawnie, ale zdaje się być mroczny i stawia pytania natury bardziej egzystencjalnej niż codziennego użytku. Gęsty, ale jakże swobodny, hałaśliwy, ale jakże skoncentrowany na pojedynczych dźwiękach.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2022-10-07
seria wydawnicza: Spontaneous Music Tribune Series is dedicated to iberian free improvised music
kontynent: Europa
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

Editor's info:
Nowy tytuł w iberyjskiej serii Multikulti Project i Trybuny Muzyki Spontanicznej.
"A Tiny Bell and Its Restless Friends" nagrany w Barcelonie, w składzie trzyosobowym. Dwóch wyśmienitych lokalsów – nieustannie preparujący instrument, saksofonista altowy i barytonowy Don Malfon (Alfonso Muñoz) oraz mistrz „no drumming percussion” Vasco Trilla – spotykają tu swojego szwajcarskiego kolegę, gitarzystę, którego brzmienie i struktura frazowania zdają się być całkowicie osobne i niespotykane w tej części cywilizowanego świata – Floriana Stoffnera. Nic zatem dziwnego, iż z tego studyjnego spotkania (pod czujnym, realizatorskim okiem samego El Pricto!) powstał album niezwykły. Nazywa się dość zabawnie, ale zdaje się być mroczny i stawia pytania natury bardziej egzystencjalnej niż codziennego użytku. Gęsty, ale jakże swobodny, hałaśliwy, ale jakże skoncentrowany na pojedynczych dźwiękach.
Podzielony na dziewięć odcinków, zdolny jest przykuwać naszą uwagę od pierwszej do ostatniej sekundy, mimo, iż trwa znacznie dłużej niż typowe dla intensywnej, całkowicie wyzwolonej improwizacji czterdzieści minut.
Dodajmy, iż dla Stoffnera album ten jest debiutem w spontanicznej serii. Malfon był tu obecny raz, w ramach orkiestry Memoria Uno, u zarania tej inicjatywny wydawniczej. Z kolei Trilla zalicza dziewiątą obecność w iberyjskim przedsięwzięciu Multikulti i Trybuny Muzyki Spontanicznej.
Albumowe liner notes napisała tym razem Anna Frey. Czytamy w nim m.in..: „Każdy utwór na tym albumie zaczyna się inaczej, jakby muzycy za każdym razem startowali z nowego punktu wyjścia i przyjmowali nową perspektywę. Malfon, Stoffner i Trilla również wykorzystują ciągle zmieniające się, zaskakujące dźwięki, w dziedzinie których każdy z nich ma wyjątkowo bogaty repertuar. To, co pozostaje stałe, to ich wzajemne oddziaływanie. To trio sprawia wrażenie, jakby było formacją istniejącą od dziesięciu lat. To niesamowite, bo nagranie zostało zarejestrowane podczas ich drugiego wspólnego spotkania. W niewymuszony sposób grają zawsze razem (….) Malfonowi, Stoffnerowi i Trilli udało się stworzyć zróżnicowany, zaskakujący, czujny, a przez to bardzo zabawny album.”

Mixed and Mastered by El Pricto
Liner notes by Anna Frey
Cover Design by Witold Oleszak.
Executive Production by Tomasz Konwent & Andrzej Nowak.

muzycy:
Don Malfon: alto and baritone saxophones
Florian Stoffner: electric guitar
Vasco Trilla: percussion

utwory:
1. liquid powder #1
2. a tiny bell and its restless friends
3. fever
4. mysterious figures
5. dulcet crush
6. dinner is ready
7. fuge
8. embracing a wake up call
9. liquid powder #2

total time - 52:01
wydano: 2022-10-07
nagrano: Recorded by El Pricto at Golden Apple studios, Barcelona

more info: www.multikulti.com

MPSMT028

Opis

Wydawca
Multikulti Project (PL)
Artysta
Don Malfon, Florian Stoffner, Vasco Trilla
Nazwa
A Tiny Bell and Its Restless Friends
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-10-07
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.