search

Comet is Coming: Hyper-Dimensional Expansion Beam

61,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2022-09-23
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
The Comet Is Coming, Londyńskie trio nominowane min. Do nagrody Mercury Prize, w skład którego wchodzą Danalogue (Dan Leavers), Shabaka (Shabaka Hutchings) i Betamax (Max Hallett), wydaje swój czwarty album studyjny zatytułowany Hyper-Dimensional Expansion Beam 23 września 2022 za pośrednictwem legendarnego labela Impulse! Records. Ich pierwszy singiel z albumu „CODE” – to międzygalaktyczny head-banger, który eksploruje ukryte znaczenie ludzkich kodów (DNA) i technologii.
Muzyka The Comet Is Coming pochłania całkowicie i przejmuje kontrolę „od razu wywołując myśli o zbliżającej się zagładzie i możliwej nadziei” (Pitchfork). Składniki: syntezator z lat 80., saksofon i perkusja, a wszystko okraszone mocnym punk rockiem, międzygwiezdnymi przebłyskami jazzu i tanecznymi transami. Na swoim czwartym albumie, Hyper-Dimensional Expansion Beam, The Comet Is Coming – producent i „magik” syntezatorów - Danalogue, perkusista i producent Betamax oraz saksofonista i duchowy przewodnik Shabaka – tworzą ścieżkę dźwiękową naszej epoki zmian, w sposób w jaki inni nie są w stanie nawet próbować.
Proces powstania albumu: po okresie lockdownu, trio trafiło do studia Petera Gabriela - Real World, schowanego na angielskiej wsi. Z pomocą długoletniego inżyniera zespołu, Kristiana Craiga Robinsona, trio rozpoczęło czterodniowy proces nagrywania, kierowany zbiorową intuicją i transcendentną improwizacją. Następnie Danalogue i Betamax skrupulatnie samplowali nagrania zespołu, wplatając w nagrania dźwięki z mikroskopijną wręcz dbałością o szczegóły. W efekcie tego procesu „destylacji” otrzymaliśmy głęboki, spójny przekaz muzyczny o przyszłości technologii, ludzkości, duchowości i łączności wszechświata. To samo dzieje się z rockiem.
The Comet Is Coming powstał, gdy Soccer96 – duet Danalogue i Betamax – przykuł uwagę saksofonisty jazzowego Shabaki Hutchings. Po kilku niepewnych rozmowach między duetem a Shabaką nadarzyła się okazja do wspólnego występu podczas próby i właśnie wtedy narodziła się wyjątkowa energia między muzykami -tak powstały „Comets”. Związek ten jest wynikiem, jak to opisuje Danalog, „algorytmu losu”. Widzisz, wszyscy uczęszczali do Guildhall School of Music, gdzie Dan i Max się poznali – ale Dan i Shabaka byli opowieścią o utraconych kontaktach, ponieważ mieli tego samego nauczyciela gry na saksofonie. Na szczęście algorytm losu poprowadził trio razem. Hyper-Dimensional Expansion Beam to następca albumu z 2019 roku "Trust In The Life Force of the Deep Mystery", który zebrał bardzo pozytywne opinie od NPR, Rolling Stone, Pitchfork, The New Yorker, Washington Post oraz ich kolejnej Epki "The Afterlife".

Editor's Info:
The Comet is Coming returns with their 2nd full length album on Impulse! Records.
Shabaka, Danalogue, and Betamax’s newest effort finds the trio creating a musical landscape that is equally cerebral as it is physically enthralling.
While containing elements of jazz throughout, this release leans further into heavy dance-hall themes, providing hypnotic, electronic soundscapes to dance to while keeping you intellectually stimulated.

muzycy:
Danalogue (Dan Leavers): synth
Shabaka (Shabaka Hutchings): saxes
Betamax (Max Hallett): drums, percussion

utwory:
1. Code
2. Technicolour
3. Lucid Dreamer
4. Tokyo Nights
5. Pyramids
6. Frequency of Feeling Expansion
7. Angel of Darkness
8. Aftermath
9. Atomic Wave Dance
10. The Hammer
11. Mystik

wydano: 2022-09-23
more info2: www.thecometiscoming.co.uk

4801569

Opis

Wydawca
Verve (USA)
Artysta
Comet is Coming
Nazwa
Hyper-Dimensional Expansion Beam
Instrument
saxophones
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-09-23
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.