search

100-nka Gralak: No. 1

37,99 zł
Brutto

100-nka istnieje od 2004 roku, teraz łączy siły z Ziutem Gralakiem, legendą polskiego off jazzu, członkiem Tie Break, Free Cooperation, Young Power, Sfory i Woo Boo Doo oraz liderem Grall i YeShe.
Płyta „No. 1” ukazuje się w limitowanym nakładzie 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy!
Prezentują nurt współczesnej europejskiej muzyki improwizowanej. Połączenie muzyki akustycznej z elektroniką, tradycji z nowoczesnością. Artyści wydają piąty album, nagrany w eksperymentalnym Obuh Studio (Rogalów), wykorzystując wyłącznie analogową aparaturę. Jest to jedno z ostatnich tego typu studio nagrań w Europie.
Płyta dostępna od 30 lipca! Nie przegapcie premiery!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Jazz / Avant Jazz
premiera polska:
2022-07-30
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

opis wydawcy:
100-nka istnieje od 2004 roku. Trzem "młodym gniewnym" towarzyszy Antoni Gralak, jeden z najlepszych polskich trębaczy, legenda polskiego off jazzu.
Prezentują nurt współczesnej europejskiej muzyki improwizowanej. Połączenie muzyki akustycznej z elektroniką, tradycji z nowoczesnością. Artyści wydają piąty album, nagrany w eksperymentalnym Obuh Studio (Rogalów), wykorzystując wyłącznie analogową aparaturę. Jest to jedno z ostatnich tego typu studio nagrań w Europie.

Antoni Gralak - Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej oryginalnych polskich muzyków. Swoją trąbka nadał szlif najważniejszej ścieżce polskiego o jazzu lat 80-tych. Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo, po międzynarodowa formacje Universal Supersession. Sławę zdobył, jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, która zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych.
Ceniony muzyk sesyjny. Współpracuje z czołówka sceny jazzowej i gwiazdami pop. Nagrywa muzykę filmową i teatralna. Jego twórczość jest wielowątkowa. Dociera do szerokiego grona odbiorców współczesnej muzyki improwizowanej. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe.

Zespół 100-nka powstał 2004 roku. Trio zafascynowane radykalna improwizacja wyrusza w kilkumiesięczną podróż po Skandynawii. Niedługo po powrocie debiutują u boku „Robotobibok” na festiwalu „Zdaerzenia” w Lublinie, prezentując cieszący się uznaniem krytyków debiutancki album z gościnnym udziałem Mikołaja Trzaski. To i kolejne dwa wydawnictwa ukazały się w wyniku zainteresowania zespołem prestiżowej wytwórni NOT TWO. Od tej pory 100nka regularnie koncertuje, współtworzy projekty, nagrywa kolejne albumy, bierze udział w istotnych festiwalach kontynentu, a videoclip 100nki otrzymuje nagrodę specjalna podczas Yach Film w 2008 roku.
Trio nawiązuje współprace z ikona polskiej trąbki Antonim Gralakiem, czego konsekwencją jest drugi, dwupłytowy album oraz współpraca z autorskim zespołem Antoniego „GRAAL”. Od tej pory postać Ziuta Gralaka często pojawia się w historii 100nki. Trio zyskuje coraz większe uznanie i śmiało nawiązuje muzyczne relacje z artystami z całego świata. Zwieńczone kolejnym albumem trzy międzynarodowe trasy z nowojorskim trębaczem Herbem Robertsonem pieczętują ten istotny okres w historii zespołu.
W wyniku kolaboracji z artystami różnych gatunków 100nka podejmuje kilkunastoletnia współprace z legenda polskiego hip hopu, członkiem grupy Kaliber 44, Marcinem Martenem (Abradab), biorąc udział w kilku jego kolejnych płytach. Aktywni głównie poza granicami kraju oraz uprawianego stylu muzycy „powracają” w 2012 r. z czwarta już płyta.
W grudniu 2014 roku zespól świętuje swoje 10-cio lecie. Gośćmi specjalnymi są europejscy artyści, improwizatorzy zrzeszeni przez fundacje Limmitationes. Fundacja ta zainicjowała współprace 100nki z Tomaszem Stanko, w wyniku której muzycy podjęli trasę po Europie oraz Japonii. Niestety plany pokrzyżowała nagła choroba i śmierć artysty. W planach pozostaje jednak wspólne wydawnictwo koncertowe z festiwalu w Austrii z 2017 roku.
Obecnie zespół wspólnie z Antonim Ziutem Gralakiem szykuje swój piaty z kolei album autorski, nagrany rzadka dziś metoda w Obuh Studio (Rogalów), przy użyciu taśm, technik oraz autentycznego sprzętu analogowej epoki lat sześćdziesiątych.

Płyta „No. 1” ukazuje się w limitowanym nakładzie 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy

Utwory (1-10) muzyka: Antoni Gralak, Przemek Borowiecki, Adam Stodolski, Tomasz Les
Utwór (11) muzyka: Antoni Gralak
Nagrano Studio OBUH "Rogalów Analogowy"
Realizator dźwięku: Wojcek Czern
Foto: Przemek Borowiecki
Opracownie graficzne: Dorota Jabłonska-Gralak /jasnachmura/

muzycy:
Antoni Ziut Gralak - trąbka
Adam Stodolski - kontrabas
Tomasz Leś - gitara
Przemysław Borowiecki – perkusja

utwory:
1. Afluencia 6:59
2. Åsgårdstrand 5:54
3. Miłość w czasie zarazy 5:13
4. Polar Estrella 5:15
5. Węgierskie schroniskobezdomnychsamolotów 2:38
6. Dygestorium 4:06
7. Bornholm 2:35
8. Lucy Luna Love 4:43
9. Świerczek 6:38
10. ACL Story 4:19
11. Salida (dla Tomka Stańki) 5:02

wydano: 2022
more info: www.100nka.pl

STOG001CD

Opis

Wydawca
Noisy Bugs Records
Artysta
100-nka Gralak
Nazwa
No. 1
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-07-30
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.