search

Rob Mazurek: All Distances Inform

66,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2022-07-15,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

fragment wywiadu Roba Mazurka dla nowamuzyka.pl. Pyta Łukasz Komła:

Niedawno francuska wytwórnia RogueArt opublikowała dwa twoje albumy, jeden z nich Father’s Wing nagrałeś w kwartecie z Kris Davis, Ingebritem Håker Flatenem i Chadem Taylorem, zaś drugi to materiał solowy All Distances Inform na trąbkę piccolo. Nagrałeś go w Muzeum Sztuki Współczesnej w Marfa w Teksasie. Czy korzystałeś wtedy z elektroniki? Czy te wszystkie pogłosy pochodzą z naturalnego środowiska tego miejsca?

Nagrałem tę muzykę w Chinati Foundation, która jest skarbnicą sztuki opracowanej przez Donalda Judda, do której on zaprosił m.in. Johna Chamberlaina, Dana Flavina i innych. Ta Fundacja była jednym z powodów, dla których przeprowadziłem się do Marfy. Uwielbiam sztukę i ten pomysł Judda na stałą instalację jest bardzo ciekawy i ważny. Połowę materiału nagrałem w przestrzenie znanej pod nazwą 100 aluminum box (miejsce utworzone w 1986 r. przez Donalda Judda – przyp. red.), a drugą część u Johna Chamberlaina. Przestrzeń z aluminiowymi pudłami działała jak pewien rodzaj załamującej się partytury, z którą można pracować, ponieważ elementy stale się zmieniają w oparciu o naturalne światło wpadające do przestrzeni, zaś Chamberlain czasami dokładał rzeźby zmiażdżonych aut, działające na trąbkę piccolo jak gigantyczne tłumiki. Wszystko zostało zarejestrowane akustycznie. Poruszałem się od końca pomieszczenia do obszaru, w którym umieściliśmy mikrofony stereo. Mikrofony stały nieruchomo, więc naprawdę eksperymentowaliśmy z pomysłem przechwytywania dźwięku z różnych odległości, a także obserwowaliśmy w jaki sposób dźwięk naturalnie odbijał się w tej przestrzeni oraz jak zachowywał się poza tymi pięknymi rzeźbami i wokół nich.

Jaki przekaz niesie tytuł albumu All Distances Inform?

Wszystko jest zawarte w tym świetnym tytule, jak i samy wierszu Tima Johnsona All Distances Inform, którego przesłaniem są odległości i ich wpływ na architekturę.

W notce dołączonej do „All Distances Inform” pojawia się fragment, w którym jest mowa o Charlesie Olsonie – amerykańskim poecie, pisarzu i profesorze związanym przez wiele lat Black Mountain College w Północnej Karolinie. Ten akademicki ośrodek wspierał prace m.in. Johna Cage’a, Allena Ginsberga. Transdyscyplinarna poezja Olsona opierała się na wielu odmiennych i różnych źródłach. Był wyznawcą koncepcji otwartej pozycji, opartej na spontanicznym wyrażaniu siebie. Bez cienia wątpliwości działalność Olsona wpłynęła na całe pokolenia amerykańskich poetów. Jaki jest twój stosunek do prac Olsona?

On jest mistrzem idei i ekstrapolacji ich do dziedzin, które bynajmniej nie są tak powszechne u wielu piszących. À propos, odnajduję odniesienie do jego twórczości w kontekście szczególnego sposobu rejestrowania i prezentowania.

Editor's info:
To make poems of essential use, Charles Olson wrote in 1950, poets must attend to the breath. Poems of this kind that are written, Olson adds, by those who compose by the breath and who also listen. He calls this method Projective Verse. I suspect Olson would consider this album by Rob Mazurek recorded at the Chinati Foundation in Marfa, Texas, in buildings where works by Donald Judd and John Chamberlain are installed, a kind of Projective Verse on the piccolo trumpet. Excerpt from the liner notes

muzycy:
Rob Mazurek: piccolo trumpet

utwory:
1. Piece III (Main Room South) (2:32)
2. Piece IV (Partitions) (5:10)
3. Piece V (Through Small Room to End) (7:15)
4. Piece VI (As Distance Reveals) (8:34)
5. Piece VII (Backwave Movement) (11:30)
6. Piece I (Main Room North) (8:14)
7. Piece II (Small Room North Building) (3:07)
8. Piece I (CH1) (5:52)
9. Piece II (CH2) (4:13)
10. Piece IV (CH3) (7:48)
11. Piece III (CH4) (5:51)

wydano: 2022
nagrano: Recorded by Ken Christianson, Pro Musica, Chicago, on August 13th August 14th 2018 at The Chinati Foundation, Marfa, Texas, USA

more info: www.roguart.com

ROG0116

Opis

Wydawca
Rogue ART (FR)
Artysta
Rob Mazurek
Nazwa
All Distances Inform
Instrument
cornet
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-07-15
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.