search

Maja Kleszcz: B.L.UES

44,99 zł
Brutto

Album wypełniony w całości tekstami Bogdana Loebla, mistrza stylistyki polskiego bluesa, który w 2022 roku obchodzi 90'lecie swoich urodzin. Usłyszymy tu zatem nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę (mi.n. "Kiedy byłem małym chłopcem", "Rzeka dzieciństwa", "Modlitwa"), a także nowe aranżacje piosenek które Loebl specjalnie napisał dla wokalistki, do których muzykę stworzył Wojciech Krzak. Muzycznie pełno tu do tego do czego Maja przyzwyczaja od lat. Wysmakowanych wokalnych odniesień do starego bluesa, jazzu i szacunku dla tego co najlepsze w stylu retro. 100-letnia gitara akustyczna, kontrabas, saksofon i perkusja trącana miotełkami by dopełnić brzmienia vintage...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Blues & Rock/Rythm & Blues
premiera polska:
2022-06-17
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
"B.L.UES" Mai Kleszcz to niezwykły, rocznicowy album wypełniony w całości tekstami Bogdana Loebla, Mistrza stylistyki polskiego bluesa, który w 2022 roku obchodzi 90'lecie swoich urodzin. Usłyszymy tu zatem nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę (mi.n. "Kiedy byłem małym chłopcem", "Rzeka dzieciństwa", "Modlitwa"), a także nowe aranżacje piosenek które Loebl specjalnie napisał dla wokalistki, do których muzykę stworzył Wojciech Krzak.
Muzycznie pełno tu do tego do czego Maja przyzwyczaja od lat. Wysmakowanych wokalnych odniesień do starego bluesa, jazzu i szacunku dla tego co najlepsze w stylu retro. 100-letnia gitara akustyczna, kontrabas, saksofon i perkusja trącana miotełkami by dopełnić brzmienia vintage...
Premiera koncertowa programu "B.L.UES" miała miejsce podczas 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i współtworzyły ją animacje Mariusza Wilczyńskiego, którego charakterystyczna kreska zdobi okładkę płyty.

Polityka 26.2022
Płyta Mai Kleszcz nie jest wyłącznie rocznicowym trybutem.
Wtym roku Bogdan Loebl obchodzi 90. rocznicę urodzin i z tej właśnie okazji ukazuje się album Mai Kleszcz z nowo zaaranżowanymi i (częściowo) na nowo napisanymi piosenkami Jubilata, które znamy z dawnych wykonań Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej i Stana Borysa. Osobliwie się złożyło, że parę tygodni temu swoją płytę z utworami zespołu Breakout wydała Paulina Przybysz – tym sposobem twórczość Loebla, niekwestionowanego pioniera polskiej bluesowej stylistyki, została uhonorowana należycie. Płyta Mai Kleszcz nie jest jednak wyłącznie rocznicowym trybutem.
autor: M. Pęczak

muzycy:
Maja Kleszcz - vocal
Wojciech Krzak – gitary
Adam Skrzypek – kontrabas
Sebastian Skrzypek – perkusja
Michał Łuka – saksofon

utwory:
1. Rzeka dzieciństwa
2. Wilcze kły
3. Kiedy byłem małym chłopcem
4. Nocą jesteśmy głodni
5. Sny kolorowe
6. Nasza miłość ma skrzydła
7. Anno
8. Zanim wstanie miasto
9. Oni zaraz przyjdą tu
10. Mocno trzymaj mnie
11. Liście zabrał wiatr
12. Zabrakło łez
13. Modlitwa

wydano: 2022-06-17

MYSTCD441

Opis

Wydawca
Mystic Production (PL)
Artysta
Maja Kleszcz
Nazwa
B.L.UES
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-06-17
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.