search

Teddy Charles Quartet: Live At Verona Jazz Festival, 1988 [Vinyl 1LP]

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Mainstream Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2022-06-27
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * *
Współpracownik Milesa Davisa, Charlesa Mingusa i Shelly Manne'a, zdobywał szlify u Colemana Hawkinsa. W jego zespołach grali Mal Waldron ("Vibe-Rant" Blue Moon, 1957), Jimmy Giuffre ("Evolution" Prestige, 1957), George Russell ("The Teddy Charles Tentet" Atlantic, 1956) i wielu innych.
Nagrana w kwartecie Teddy Charles na wibrafonie, Harold Danko na fortepianie, Ray Drummond na kontrabasie i za perkusją Tony Reedus płyta jest zapisem koncertu z Verona Jazz Festival 1988. 25 Czerwca w słynnym rzymskim amfiteatrze - "teatro Romano" amerykański wibrafonista zaprezentował swój kwartet.
Zespoły Teddy'ego Charlesa miały niepowtarzalny styl polegający na zachowaniu równowagi pomiędzy niezwykle gorącą improwizacją a chłodnymi, kompozytorsko-aranżerskimi koncepcjami. Tak jest i tym razem, narracja prowadzona jest przez wibrafon i fortepian, tak rzadko występujące w małych jazzowych składach, czujna sekcja rytmiczna w osobach Ray'a Drummonda i Tony'ego Reedusa trzyma się blisko Charlesa i Danko, w odpowiednich momentach ją zagęszczając.
To był koncert, który miał dwóch patronów, Milesa Davisa i Charlesa Mingusa, stąd panowie do programu wprowadzili "Walkin´" i "Nostalgia For Mingus (Nostalgia In Times Square) „, niejedyne nawiązania do dorobku obu gigantów jazzu.
"Live At Verona Jazz Festival" nie jest płytą rewolucyjną, nie jest też popisem warsztatowych umiejętności, ale ten, kto szuka pełnego wigoru, nieoczywistego jazzowego środka doświadczy pełnej satysfakcji.
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Teddy Charles: vibraphone
Harold Danko: piano
Ray Drummond: bass
Tony Reedus: drums

utwory:
01. All The Things You're Ain't
02. Walkin'
03. Third Leveling
04. To Start Again
05. Nostalgia For Mingus
06. A Night In Tunisia

nagrano: Recorded live at Teatro Romano, Verona, Italy June 25, 1988

more info: www.blacksaint.com

1211831

Opis

Wydawca
Soul Note (I)
Artysta
Teddy Charles Quartet
Nazwa
Live At Verona Jazz Festival, 1988 [Vinyl 1LP]
Instrument
vibe
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2022-06-27
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.