search

Rob Brown / Juan Pablo Carletti: Fertile Garden

66,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2
To jest jeden z tych saksofonistów, którego ciągle jestem głodny. .. To swoisty ekstatyczny rytuał, magowie free prezentują się w czujnej równowadze między kompozycją a improwizacją, melodią a fakturą, rytmem a wolnością, dźwiękiem a ciszą. Intensywny, drapieżny wręcz ton altu Roba Browna, dotrzymujący kroku Carletti, często cichy, ale zawsze na miejscu, ma tę unikalną umiejętność wygładzania szorstkiego altu kompana. Muzycy stosują intuicyjną technikę, która unika praktykowania muzykowania, jako aranżacji nut, stawiają raczej na bezpośrednią, niezapośredniczoną ekspresję pomysłów i pasję urzeczywistniania ich w czasie rzeczywistym. Dzięki temu słuchacz ma wrażenie, że uczestniczymy w bez wysiłkowym procesie.
Fertile Garden stawiam wysoko w dyskografii obu panów!

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2022-06-21
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2
To jest jeden z tych saksofonistów, którego ciągle jestem głodny. Każde kolejne nagranie zasługuje na uwagę. Pracując z gigantami free, by wymieć tylko najważniejszych jak Anthony Braxton, Cecil Taylor, Dennis Charles, Bill Dixon, Fred Hopkins, czy William Parker, wypracował własny styl, rozpięty pomiędzy żarliwym sacrum a ludycznym profanum.
Tym razem słyszymy go w duecie z argentyńskim drummerem - Juanem Pablo Carlettim. Jakiś czas temu przeprowadził się do Nowego Jorku, wrósł w scenę jazzową miasta, dzisiaj zaangażowany jest w kilka zespołów, od kwartetu Roba Browna, duet z Danielem Levinen i wspólną grupę z Williamem Parkerem poczynając, po dwa tria, pierwsze z Kris Davis i Christopherem Hoffmanem i drugie z Tony'm Malaby'm i ponownie wiolonczelistą Christopherem Hoffmanem.
Nowy album wydany w NoBusiness Records to dialog przyjaciół, doskonale znają się z kwartetu, słychać wzajemną sympatię, brak najmniejszych śladów lęku, który rozwala wiele takich sesji i pewność celu w całym nagraniu. To swoisty ekstatyczny rytuał, magowie free prezentują się w czujnej równowadze między kompozycją a improwizacją, melodią a fakturą, rytmem a wolnością, dźwiękiem a ciszą. Intensywny, drapieżny wręcz ton altu Roba Browna, dotrzymujący kroku Carletti, często cichy, ale zawsze na miejscu, ma tę unikalną umiejętność wygładzania szorstkiego altu kompana. Muzycy stosują intuicyjną technikę, która unika praktykowania muzykowania, jako aranżacji nut, stawiają raczej na bezpośrednią, niezapośredniczoną ekspresję pomysłów i pasję urzeczywistniania ich w czasie rzeczywistym. Dzięki temu słuchacz ma wrażenie, że uczestniczymy w bez wysiłkowym procesie.
"Fertile Garden" stawiam wysoko w dyskografii obu panów!
autor: Mad
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Two extended dialogs between New York City saxophonist Rob Brown and Argentinian-born NY-based drummer Juan Pablo Carletti, a member of the Rob Brown Quartet and associate with Tony Malaby, Daniel Levin, &c., here in energetic exchanges that bring out the depth of experience and skill from Brown and the quick-witted response from the younger generation drummer.

muzycy:
Rob Brown - alto saxophone
Juan Pablo Carletti - drums, cymbals

utwory:
1. 6BC 33:39
2. Children’s Magical Garden 23:29

wydano: 2022-04
nagrano: Recorded on the 25th August, 2020 at Park West Studios (Brooklyn) by Jim Clouse

more info: www.nobusinessrecords.com

NBCD154

Opis

Wydawca
NoBusiness Records
Artysta
Rob Brown / Juan Pablo Carletti
Nazwa
Fertile Garden
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-06-21
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.