• Nowy
search

Omar Sosa, Marialy Pacheco: Manos

66,99 zł
Brutto

Cztery ręce i cztery stopy w szalonej i absurdalnej grze między forte i pianissimo, między dzikimi jazdami po białych klawiszach a ostrożnymi ruchami palców. Zawsze jednak w stu procentach z muzyką i pasją. Palce mkną po klawiszach, tworząc lotne tony, wciągające frazy, splecione melodie. To muzyka, która tańczy. Czego innego można się spodziewać po spotkaniu Marialy Pacheco i Omara Sosy?
Ona jest jedną z najbardziej ekscytujących współcześnie pianistek, pierwszą kobietą, która zwyciężyła w Konkursie Fortepianowym na Montreux Jazz Festiwal. Jej zmysłowa gra przypomina unikalną mieszankę cuban son, rytmów afro-kubańskich i współczesnego jazzu.
On jest jednym z jej mistrzów, wirtuozem-szaleńcem, który bez wysiłku przeskakuje między rytmami i stylami, a mimo to nigdy nie zbacza z kursu...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Ethno Jazz / Piano Jazz
premiera polska:
2022-06-13,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Łacińska
kraj: Kuba
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Cztery ręce i cztery stopy w szalonej i absurdalnej grze między forte i pianissimo, między dzikimi jazdami po białych klawiszach a ostrożnymi ruchami palców. Zawsze jednak w stu procentach z muzyką i pasją. Palce mkną po klawiszach, tworząc lotne tony, wciągające frazy, splecione melodie. To muzyka, która tańczy. Czego innego można się spodziewać po spotkaniu wybitnych pianistki i pianisty z Kuby: Marialy Pacheco i Omara Sosy?

Ona jest jedną z najbardziej ekscytujących przedstawicielek swojej klasy, pierwszą kobietą, która zwyciężyła w Konkursie Solo Fortepianowe na Festiwalu Jazzowym w Montreux. To artystka, która nieustannie podejmuje nowe wyzwania. Jej zmysłowa gra przypomina unikalną mieszankę tradycyjnej muzyki kubańskiej, rytmów afro-kubańskich i współczesnego jazzu.

On jest jednym z jej mistrzów, wirtuozem-szaleńcem (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), który bez wysiłku przeskakuje między rytmami i stylami, a mimo to nigdy nie zbacza z kursu. Wie, jak połączyć latin jazz i afrykański spirytualizm z klasycznym europejskim stylem i dźwiękami amerykańskiego zachodniego wybrzeża.

W 2017 r. Pachego i Sosa nagrali wspólnie album Duets, który dał początek ich kolejnemu projektowi: Manos. Jego zwieńczeniem będzie wydana wiosną 2022 r. płyta MANOS-Live in Bonn. Jest to zarejestrowany na żywo niesamowity koncert w Sali kameralnej Beethoven-Haus w Bonn, koncert-dialog, który nie mógłby być piękniejszy.

Oczywiście Pacheco i Sosa są przygotowani, odbyli próby. Omar poszerzył nawet zakres dźwięków na swoim fortepianie. Ale tak naprawdę nie jest mu to potrzebne. Już od pierwszej sekundy pojawia się między muzykami ta szczególna iskra, która łączy dwie pokrewne dusze, a pianista i pianistka z pełną swobodą reagują na to, co mają sobie do zaoferowania.

Kiedy Pacheco wykonuje jeden z jej charakterystycznych pasaży, do akcji wkracza Sosa w rytualnych szatach Santerii, śmiejąc się z harmonijnego motywu. A kiedy Sosa tworzy niemal hipnotyczną atmosferę za pomocą dyskretnych efektów elektronicznych, Pacheco wysyła równie elektryzujące sygnały. Potem oboje szaleją, goniąc się, kłębiąc w szczególnego rodzaju duecie, niczym dwa motyle w gorączce Montuno.

Wszystko to może wydawać się chaotyczne, ale Pacheco i Sosa nie tracą się z oczu. Jedno spojrzenie często wystarcza, by wiedzieć, dokąd zmierza drugie, a potem, z niemal dziecięcą radością artyści łączą się w jedność, zabierając publiczność do świata latynoskiego jazzu. Co za impreza! Co za zabawa! Koncert Marialy Pacheco i Omara Sosy jest objawieniem. To niesłychane, czego może dokonać dwoje wyjątkowych pianistów, jeśli tylko pozwolą sobie na odrobinę swobody.

Pacheco i Sosa to absolutnie doskonałe połączenie dwóch muzycznych partnerów w głębokim, wewnętrznym ukłonie ku wielkim wartościom muzycznym ich ojczystej Kuby.

Editor's info:
A musical homage to Cuba: After more than 15 productions for SKIP, does Omar Sosa still have surprises in store? He does, and how! This time in a newly found format where the performing presented on two concert grands brings him on an equal footing with one of the most talented pianists on the jazz scene, the Cuban virtuoso Marialy Pacheco.

Journalist Thomas Kölsch described their concert held and recorded live at Beethovenhaus Bonn in striking words: "Fingers whir across keys, give birth to darting notes, phrasings that vie with one another, entwining melodies - music that dances.

"It's the dialog between two highly gifted artists, two kindred spirits who feint and parry, join forces to sound out the instruments' possibilities, at times ecstatic, then reassembled to let the flow of emotions run free. While one rides with keyboard runs that pearl from the wrist, the other sets the harmonic foundation. In turn, while he uses frugally placed electronic effects to generate an almost hypnotic atmosphere, she's the one who employs subtle impulses to find the way out into the next phonic space. The newspaper Bonner Generalanzeiger concludes it's concert review with the words:

"It is a revelation what two exceptional pianists are able to achieve when they can simply let themselves go. "The sound is extraordinary, authentic and one-of-a-kind. It stokes anticipation for their upcoming concerts this year. Among the readily confirmed dates are festivals with a wealth of tradition like Jazz Baltica way up north or the Jazzfestival Aalen, yet also venues such as the Alte Sendesaal Bremen or the large Freilichtbühne open-air stage in Würselen. Eagerly awaited are the concert dates still to be added when Marialy Pacheco and Omar Sosa set their dialog forth on two concert grand pianos.

muzycy:
Marialy Pacheco, piano
Omar Sosa, piano, keyboards, percussion
Hamilton de Holanda, mandolin
Miguel Zenon, alto saxophone, flute
Max Mutzke, vocals
Rhani Kirja, percussion
Joo Kraus, trumpet

utwory:
1. El bola
2. Low tides
3. Angustiado intro
4. Angustiado 4hands
5. Metro
6. Cambodian smiles
7. El manisero

wydano: 2022-05
more info: www.skiprecords.com
more info2: www.omarsosa.com

SKP91552

Opis

Wydawca
Skip (DE)
Artysta
Omar Sosa, Marialy Pacheco
Nazwa
Manos
Instrument
piano
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-06-13
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.