search

Wojciech Staroniewicz & Andrzej Jagodziński Trio, Polska Filharmonia Kameralna Sopot: Tranquillo [Vinyl 1LP 180g]

185,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2021-11-12
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Gatefoldowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Wojciech Staroniewicz & Andrzej Jagodziński Trio z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. Starannie, z wielkim pietyzmem przygotowana i nagrana płyta. Wydana w limitowanej edycji 250 numerowanych egzemplarzy na czarnym, ciężkim winylu 180 g., w okładce typu gatefold, Płyta włożona w pięknie zadrukowaną kopertę inner sleeve.Wojciech Staroniewicz & Andrzej Jagodziński Trio z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. Starannie, z wielkim pietyzmem przygotowana i nagrana płyta. Wydana w limitowanej edycji 250 numerowanych egzemplarzy na czarnym, ciężkim winylu 180 g., w okładce typu gatefold, Płyta włożona w pięknie zadrukowaną kopertę inner sleeve.Wojciech Staroniewicz & Andrzej Jagodziński Trio z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego. Starannie, z wielkim pietyzmem przygotowana i nagrana płyta. Wydana w limitowanej edycji 250 numerowanych egzemplarzy na czarnym, ciężkim winylu 180 g., w okładce typu gatefold, Płyta włożona w pięknie zadrukowaną kopertę inner sleeve.

Przeczytaj jak wyglądało nagranie z punktu widzenia realizatora:

Realizacja materiału na płytę „Tranquillo” była dość dużym wyzwaniem. Producentowi płyty Wojciechowi Staroniewiczowi zależało, by materiał był spójny muzycznie, by nawiązać brzmieniem i nastrojem do nagrań z lat sześćdziesiątych, ale też wydobyć pełnie brzmienia korzystając z najlepszych dostępnych mikrofonów, urządzeń analogowych i cyfrowych. Aparat wykonawczy był bardzo rozbudowany – Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Trio Andrzeja Jagodzińskiego i solista (saksofony) Wojciech Staroniewicz. Na miejsce nagrania wybraliśmy RGstudio – studio koncertowe Polskiego Radia w Gdańsku. Zdecydowaliśmy wspólnie, że wszystkie instrumenty umieścimy w jednej sali – studiu A (studio koncertowe) poza perkusją (studio B). Cała orkiestra, fortepian, kontrabas oraz saksofon znajdowały się w studiu koncertowym. Zastosowaliśmy mikrofony pojemnościowe najwyższej klasy:

Neumann: U87, M149, TLM 170, KM 140, KM 142; DPA 4011, 4099; AKG C414. Perkusja (Trio Andrzeja Jagodzińskiego) choć znajdowała się w studiu B (sąsiadującym z salą koncertową) nagrana była przy użyciu mikrofonów pojemnościowych ustawionych w pewnych dystansach od instrumentów. Ten zabieg był warunkiem, by perkusja domiksowana do wszystkich innych instrumentów grających w jednej dużej Sali – nie odstawała w planie dźwiękowym.

Mikrofony podłączone do przedwzmacniaczy mikrofonowych SSL serii XL i dalej konwertowane na sygnał cyfrowy konwerterami konsolety SSL MT+. Podczas nagrań używane były również urządzenia peryferyjne analogowe Neve, Summit Audio, Avalone, Manley.

Realizacja nagrania na tzw. „setkę”, czyli wszyscy muzycy grają razem jak na koncercie – jest dużym wysiłkiem dla wszystkich muzyków. Wymaga też ogromnego skupienia od realizatora dźwięku.

Nagrywanie całości materiału, wykwintnie zaaranżowanego i opracowanego było wielkim wyzwaniem i odpowiedzialnością. Dobrze zarejestrowany materiał został zmiksowany cyfrowo korzystając z Pro Tools 192 na konsolecie Solid State Logic MT+, z wykorzystaniem automatyki TotalRecol. Jakość nagrania, proces edycji oraz miks są bardzo ważne, jednak zaufanie producenta muzycznego Wojtka Staroniewicza, niezwykle miła i twórcza współpraca z maestro Wojciechem Rajskim, otwartość muzyków na „poszukiwanie pięknych dźwięków”, na eksperymentowanie z ustawieniami mikrofonów, instrumentów – dały rezultat, który możecie Państwo teraz posłuchać.
Michał Mielnik

muzycy:
Wojciech Staroniewicz – saksofon tenorowy
Andrzej Jagodziński – fortepian
Czesław Mały Bartkowski – perkusja
Adam Cegielski – kontrabas
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Dyrygent – Wojciech Rajski

utwory:
A1. Among the Monks (Wojciech Staroniewicz) 5:25
A2. The Girl from Ipanema (Antonio Carlos Jobim) 5:12
A3. Black Narcissus (Joe Henderson) 4:13
A4. Duke of Iron (Sonny Rollins) 5:00
B1. Autumn Leaves (Joseph Kosma) 5:15
B2. Ja w Kapeluszu (Wojciech Staroniewicz) 6:54
B3. Pra Dizer Adeus (Edu Lobo) 3:32
B4. Favela (Antonio Carlos Jobim) 4:02

wydano: 29 kwietnia 2022
more info: www.allegro.art.pl
more info2: www.staroniewicz.com

ARLP043

Opis

Wydawca
Allegro (PL)
Artysta
Wojciech Staroniewicz & Andrzej Jagodziński Trio, Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Nazwa
Tranquillo [Vinyl 1LP 180g]
Instrument
saxophones
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2021-11-12
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.