search

Luke Stewart & Jarvis Earnshaw Quartet [Vinyl 1LP]

119,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2
Trudno nadążyć za tym amerykańskim kontrabasistą, Luke Stewart głosami dziennikarzy Downbeat Magazine trafił na short listę "najbardziej wpływowych artystów jazzowych swojego pokolenia". Nowa nagrana została w lutym 2021 roku w składzie Luke Stewart na kontrabasie, Jarvis Earnshaw na sitarze i live elektronice, Ryan Sawyer za perkusją i Devan Waldman na saksofonie altowym. Płyta łączy w sobie oniryczną melodyjność i nastrojowość, za którą odpowiedzialny jest głównie Earnshaw z otwartą formą. Kierunek narracji zazwyczaj wyznaczany jest przez kontrabas Stewarta, który popycha muzykę do przodu, konsekwentnie w stylu natchnionej atmosferą spiritual jazzu formuły, oczywiście rodem z wieku XXI...

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2022-04-21
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2:
Trudno nadążyć za tym amerykańskim kontrabasistą, Luke Stewart głosami dziennikarzy Downbeat Magazine trafił na short listę "najbardziej wpływowych artystów jazzowych swojego pokolenia". Od wpisującego się w panujące od dobrych paru lat tendencje niszowego jazzu zahaczającego o granie free, czyli Irreversible Entanglements, poprzez nabity awangardowymi gwiazdami Exposure Quintet (Edward Wilkerson Jr., Ken Vandermark, Jim Baker i Avreeayl Ra), punk-jazz noisowy duet Blacks’ Myths, po Luke Stewart & Jarvis Earnshaw Quartet, który szczęśliwie trafił w moje ręce.
Luke Stewart stale współpracuje z gigantami kreatywnego jazzu, jak Keir Neuringer, Archie Shepp, Daniel Carter, Hamiet Bluiett, Wadada Leo Smith, Jaimie Branch, Thurston Moore, James Brandon Lewis czy Leila Bordreuil. Dlatego wyczekuję każdej nowej płyty z jego udziałem.
Nowa, wydana tylko na winylu w barwach No Quarter nagrana została w lutym 2021 roku w składzie Luke Stewart na kontrabasie, Jarvis Earnshaw na sitarze i live elektronice, Ryan Sawyer za perkusją i Devan Waldman na saksofonie altowym. Kwartet gra w pełni demokratycznie, tak bywa, gdy liderują muzycy na nie "liderowych" instrumentach, jest tu miejsce i na adekwatną ekspozycję, jak i na kolektywną pracę czwórki muzyków. Płyta łączy w sobie oniryczną melodyjność i nastrojowość, za którą odpowiedzialny jest głównie Jarvis Earnshaw, grający na sitarze i live elektronice z otwartą formą. Choć nie zawsze tak bywa, wystarczy posłuchać drugiego na płycie "Kenopsia", w którym postrzępione frazy altu Waldmana, który co ważne pozbawiony jest brzmieniowej brutalności, wchodzą w niezwykły dialog z nieoczywistym sitarem Earnshawa. Kierunek narracji zazwyczaj wyznaczany jest przez kontrabas Stewarta, który popycha muzykę do przodu, konsekwentnie w stylu natchnionej atmosferą spiritual jazzu formuły, oczywiście spiritual jazzu rodem z wieku XXI. Taka post-Coltrane’owska optyka bliska jest całej czwórce muzyków, cały czas z zastrzeżeniem, że mamy do czynienia z pełnokrwistą muzyką awangardową, wykraczającą poza jazzowe rytuały "garniturowej" kasty, świetnie wykształconych a już wypalonych muzyków.
autor: MAd
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
Bassist Luke Stewart Was Called “One Of The 25 Most Influential Jazz Artists Of His Generation” By Downbeat Magazine. Here He Teams Up With Co-Bandleader/Sitarist Jarvis Earnshaw, Drummer Ryan Sawyer And Alto Saxophonist Devin Waldan For A Rich, Expansive And Mercurial Set. Recorded At Pioneer Works In Red Hook, Brooklyn Towards The End Of The Dark Winter Of 2021, The Six Performances Explore And Embrace Chaos, Ultimately Finding A Serenity Made Only More Striking By What Precedes It. The Calm After The Storm.

muzycy:
Luke Stewart - bass
Jarvis Earnshaw - sitar, loops
Ryan Sawyer - drums
Devan Waldman - alto sax

utwory:
A1. E.C.C.O. 04:21
A2. Kenopsia 07:07
A3. Anechoic Sunset 07:47
B1. Red Hook Blues Got Me Smiling 05:05
B2. Tibidabo 06:09
B3. Where I Go, I Am There 10:35

wydano: October 15, 2021
nagrano: Recorded at Pioneer Works, February 2021

more info: www.noquarter.net
more info2: www.thelukestewart.com

NOQ073LP

Opis

Wydawca
No Quarter (USA)
Artysta
Luke Stewart & Jarvis Earnshaw Quartet
Nazwa
Luke Stewart & Jarvis Earnshaw Quartet [Vinyl 1LP]
Instrument
Double Bass
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2022-04-20
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.