search

Matt Elliott: The Broken Man [Vinyl 1LP]

118,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
14.05.2021
kontynent: Europa
kraj: Anglia
opakowanie: singlefoldowe etui
opis:

Audio:
Ta płyta, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona na te gorsze dni. Szczerze mówiąc, do tej pory bardzo pobieżnie traktowałem twórczość Matta Elliota, jednak po przesłuchaniu "The Broken Man", mam nadzieję wrócić do jego dyskografii.
Ten wokalista, obdarzony bardzo charakterystycznym barytonem, naprawdę potrafi poruszyć swoją muzyką. Kompozycje wypełnione są po brzegi nieco mrocznymi dźwiękami gitar flamenco w hiszpańskim stylu, a głos Matta wspomagany jest przez zawodzące chóry gregoriańskie, które całości nadają niepowtarzalnej atmosfery niepokoju i nostalgii.
Matt Elliot w przemyślany i umiejętny sposób stworzył płytę, na której każdy instrument i zagrany nim dźwięk potrafi wywołać określoną emocję. Mimo że na płycie znalazło się jedynie siedem kompozycji, to liczba ta wydaje się być idealna, gdyż całość tworzy spójną i zamkniętą formę utrzymaną w tej samej konwencji.
Płyta to jakby pomost między bardzo akustycznymi kompozycjami, jakie dało się słyszeć na "Songs" oraz bardziej elektronicznymi aranżacjami, do jakich artysta przyzwyczaił fanów projektem Third Eye Foundation. Wprawdzie listopad już dawno za nami, ale dopóki nie ma śniegu, wydawnictwo "The Broken Man" z pewnością przedłuży nam nieco atmosferę jesiennego przygnębienia. I to w najlepszej jakości.
autor: M. Kubicki

screenagers.pl - ocena 7/10:
Matt Elliott to w prostej linii spadkobierca smutnej, posępnej nastrojowości Nicka Drake’a i Elliotta Smitha. Dodatkowo Anglik z Bristolu konsekwentnie wzbogaca swoją solową, folkową twórczość o ludyczny, wschodni pierwiastek, przez co jego utwory, szczególnie pod naszą szerokością geograficzną, brzmią wyjątkowo swojsko i są nam chyba emocjonalnie dość bliskie. Najnowsza płyta w dyskografii Elliotta to stylowa i piękna kontynuacja muzycznej ścieżki, którą twórca Third Eye Foundation od lat pokonuje. Ten album swoim wysublimowaniem i zadumaną elegancją porównywany winien być z tymi najlepszymi z dyskografii angielskiego pieśniarza – pomostowym „The Mess We Made” i depresyjnym tryptykiem (czy on w ogóle kiedykolwiek nagrał przeciętną płytę?). Melancholię Matta Elliotta, jego uduchowioną wrażliwość i cudowną predyspozycję do genialnego smęcenia na „The Broken Man” najdoskonalej ukazują szczególnie te kilkunastominutowe bajdurzenia, w których albo gitara płacze razem z wokalem Elliotta („Oh How We Fell”), albo pianino („If Anyone Tells Me…”) szkicuje smutne, przejmujące obrazki. Anglik nie opowiedział nam jeszcze swojego „Pink Moon”, może nawet nigdy czegoś takiego nie popełni, ale nie musi, bo za każdym razem z jego wyciszonej, skrajnie depresyjnej muzyki wypływa piękno i majestat naprawdę znakomitego, autentycznego artysty.
autorka: Kasia Wolanin

muzycy:
Matt Elliott: Various Instruments, Vocal
Chris Cole: Brass on tracks: A2, A3, B7
Anil Eraslan: Cello on tracks: A1, A3 to B5
Chris Cole: Kemenche, Violin on track B7
Katia Labèque: Piano on track B5
Chris Cole: Tuba, Bass Clarinet, Percussion, Strings on track A3

utwory:
A1. Oh How We Fell
A2. Please Please Please
A3. Dust Flesh and Bones
B1. How To Kill a Rose
B2. If Anyone Tells Me...
B3. This is For
B4. The Pain That's Yet To Come

wydano: May 14, 2021
more info: www.icidailleurs.com
more info2: www.thirdeyefoundation.com

IDA077LP

Opis

Wydawca
ici d ailleurs
Artysta
Patricia Kopatchinskaja / Il Giardino Armonico / Giovanni Antonini
Nazwa
The Broken Man [Vinyl 1LP]
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2021-05-14
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.