search

Accademia Bizantina / Ottavio Dantone - Johann Sebastian Bach: Harpsichord Concertos BWV 1052, 1053, 1055, 1056

71,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Klasyczna Muzyka Barokowa
premiera polska:
01.08.2008
kontynent: Europa
kraj: Włochy
opakowanie: plastikowe etui
opis:
opis wydawcy:
Najnowsza płyta Accademia Bizantina - jednego z najciekawszych obecnie zespołów, specjalizujących się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku na oryginalnych instrumentach i zgodnie z prawidłami historycznymi.
Od 1996 roku formacją kieruje Ottavio Dantone. Artyści koncertowali na festiwalach w całej Europie, obu Amerykach, Bliskim Wschodzie, Meksyku i Japonii.
W ostatnich latach umocniła również swoją pozycję najważniejszej formacji zajmującej się operą barokową we Włoszech. Do jej najbardziej spektakularnych sukcesów zalicza się realizacje dzieł G.B. Pergolesiego (L'Olimpiade), G.F. Handla (Orlando) i C. Monteverdiego (L'Orfeo,Il ritorno d'Ulisse in Patria), które prezentowali nie tylko we Włoszech, ale również m.in. we Francji, Argentynie, Brazylii, Chile i Urugwaju.
Album z motetami Vivaldiego z Sandrine Piau wygrał 'Midem Classical Award 2007".
Ottavio Dantone kształcił się w zakresie gry na organach i klawesynie w Conservatorio 'G. Verdi" w Mediolanie. Już w czasie nauki rozpoczął regularną karierę koncertową, poświęcając jednocześnie czas na studia nad muzyką dawną i wykonawstwem historycznym. Szybko osiągnął zainteresowanie publiczności i krytyki.

Audio Video; 2008-10
'...Rzadko zdarzają się nagrania gdzie niebywała inwencja lidera zbiega się doskonałością interpretacji, a realizacja dźwięku zdaje się podkreślać tylko doskonałość brzmienia zespołu. Z takim nagraniem mamy doczynienia w tym przypadku. Dantone, włoski dyrygent i klawesynista, to człowiek obdarzony wizją i konsekwentnie ją realizujący - słychać to było w nagraniach koncertów Vivaldiego czy Alessandro Scarlattiego, ale dopiero sięgając po interpretację Bacha możemy - śmiem twierdzić - obcować z nagraniem doskonałym. Dbałość o każdy muzyczny szczegół i pojedynczy dźwięk jest tu wszechobecna, ale nie przesłania klarownej wizji lidera. Rewelacja...'


Editor's Info:
Ottavio Dantone and Accademia Bizantina make a rapturous return to Decca as one of the main period ensembles to spearhead the revival of L'Oiseau Lyre.

Famous for colourful interpretations, skilful technique and energetic performances on original instruments, Accademia Bizantina under their conductor Ottavio Dantone is unanimously viewed by today's critics as one of the best ensembles operating in the field of 17th and 18th century music interpretation.

The new album features some of Bach's most memorable music, recorded with one player per part. The concertos were originally written for harpsichord and strings, and Accademia Bizantina has returned to the original scoring to achieve an intimate dialogue between the solo instrument and accompanying strings.

Ottavio Dantone is revered worldwide as one of today's finest harpsichord players: 'Ottavio Dantone's chamber organ sparkled to the rustic sound of gut strings' The Independent.

utwory:
Harpsichord Concertos BWV 1052
1. Allegro
2. Siciliano
3. Allegro

Harpsichord Concertos BWV 1053
1. Allegro moderato
2. Larghetto
3. Allegro ma non tanto

Harpsichord Concertos BWV 1055
1. Allegro
2. Largo
3. Presto

Harpsichord Concertos BWV 1056
1. Allegro
2. Adagio
3. Allegro

wydano: 2008-08-01
nagrano: Recorded at Big Apple Studios (A2, B1); Sound Ideas (A1, A3, B2); Turnstyle Productions (B3)

more info: www.deccaclassics.com
more info2: www.accademiabizantina.it

4759355

Opis

Wydawca
Decca Classic
Kompozytor
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Artysta
Accademia Bizantina / Ottavio Dantone
Nazwa
Johann Sebastian Bach: Harpsichord Concertos BWV 1052, 1053, 1055, 1056
Zawiera
1CD
Data premiery
2008-08-01
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.