search

Saheb Sarbib Quintet with Joe Lovano & Rashied Ali: It Couldn't Happen without You [Vinyl 1LP]

79,99 zł
Brutto

multikulti.com * * * * 1/2
...Trzy saksofony tworzą gęstą, masywną strukturę napędzaną przez atomową sekcję rytmiczną z liderem na kontrabasie i perkusistą Coltrane'a - Rashiedem Ali.
Płyta brzmi bardzo szeroką paletą barw i mocą kreatywności zgromadzonych w studio muzyków. Muzycy wielokrotnie ze sobą dotąd współpracując bez problemu wchodzą na najwyższy poziom komunikacji, narracja budowana jest z dużą swobodą, wydaje się też być pełna specyficznej AACM-owej łagodności, dźwięków generowanych bez pośpiechu i nerwowych ruchów. Saksofoniści idą drogą największych mistrzów gatunku, osiągając aylerowską uczuciowość i coltrane’owską intensywność.
Na deser dostajemy kończącą płytę, 10-minutową, porywającą wersję "Crescent" Trane'a. Każdy z muzyków dokłada swoją złotą cegiełkę do całości.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Soul Jazz / Avant Jazz
premiera polska:
07.03.2022
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * * 1/2
Biografia Saheba Sarbiba jest gotowym materiałem na film. Urodzony w 1944 w Paryżu, jest synem Rogera Sarbiba, francuskiego pianisty, który w latach czterdziestych i pięćdziesiątych akompaniował sławom francuskiej piosenki, jak Edith Piaf, Charles Trenet i Maurice Chevalier.
Saheb Sarbib już w latach 70-tych grał z tuzami jazzu jak Daunik Lazro, François Jeanneau czy Muhammad Ali. Występował na trasach koncertowych po Europie z Cecilem Taylorem i Archie'm Sheppem. Po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1977 roku prowadził własne grupy i założył Saheb Sarbib Multinational Big Band, w skład którego wchodzili: Roy Campbell, Jack Walrath, Art. Baron, Talib Kibwe, Pete Chavez, Joe Ford, Jemeel Moondoc, Richard Baratta, Mark Whitecage, Dave Hofstra, Guilherme Franco, Booker T. Williams i saksofonista Joe Lovano.
To właśnie z tego okresu pochodzi "It Couldn't Happen without You". Sesja nagraniowa miała miejsce w styczniu 1984 roku w słynnym Vanguard Studios w Nowym Jorku. Trzy saksofony tworzą gęstą, masywną strukturę napędzaną przez atomową sekcję rytmiczną z liderem na kontrabasie i perkusistą Johna Coltrane'a - Rashiedem Ali.
"It Couldn't Happen without You" brzmi bardzo szeroką paletą barw i mocą kreatywności zgromadzonych w studio muzyków. Muzycy wielokrotnie ze sobą dotąd współpracując bez problemu wchodzą na najwyższy poziom komunikacji, narracja budowana jest z dużą swobodą, wydaje się też być pełna specyficznej AACM-owej łagodności, dźwięków generowanych bez pośpiechu i nerwowych ruchów. Saksofoniści idą drogą największych mistrzów gatunku, osiągając aylerowską uczuciowość i coltrane’owską intensywność.
Niejako na deser dostajemy kończącą płytę, blisko 10-minutową, porywającą wersję "Crescent" Trane'a. Każdy z muzyków dokłada swoją złotą cegiełkę do całości.
Sarbib Sarbib zniknął z muzyki pod koniec lat 80. Zajął się sprzedażą dzieł sztuki i antyków w Nowym Jorku. Pozostawił po sobie niewiele nagrań, z których "It Couldn't Happen without You" należy do najlepszych!
autor: Mariusz Zawiślak
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Joe Lovano, tenor saxophone
Pete Chavez, tenor saxophone
Joe Ford, alto saxophone, soprano saxophone
Kirk Lightsey, piano
Saheb Sarbib, bass
Rashied Ali, drums

utwory:
A1. Conjunctions
A2. It Couldn't Happen Without You
A3. Watchmacallit
A4. You Don't Know What Love Is
B1. East Eleventh Street
B2. Sasa's Groove
B3. Crescent

wydano: 1984
nagrano: Recorded January 12 and 13, 1984. Mixed February 16, 1984 at Vanguard Studios, New York City

more info: www.blacksaint.com

1210981

Opis

Wydawca
Black Saint (I)
Artysta
Saheb Sarbib Quintet with Joe Lovano & Rashied Ali
Nazwa
It Couldn't Happen without You [Vinyl 1LP]
Instrument
bass
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2022-03-07
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.