search

String Trio of New York - Billy Bang, James Emery, John Lindberg: Common Goal [Vinyl 1LP]

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Soul Jazz / Avant Jazz
premiera polska:
07.03.2022
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Singlefoldowe etui
opis:

multikulti.com * * * *
Zespół String Trio of New York powstał w 1977 roku. Został założony na Lower East Side w Nowym Jorku przez kontrabasistę Johna Lindberga, skrzypka Billy'ego Banga i gitarzystę Jamesa Emery'ego. "Common Goal" (Black Saint, 1983) to trzecia ich płyta po "First String" (Black Saint, 1979) i "Area Code 212" (Black Saint, 1981).
Każdy z członków tria dostarczył na płytę solidarnie po dwie kompozycje, całość została zarejestrowana w mediolańskim studio Barigozzi, 12 i 13 listopada 1981 roku.
To smyczkowe trio stworzyło swój autonomiczny język, który właśnie w takiej, strunowej i akustycznej obsadzie realizował się najlepiej.

Billy Bang to obok Leroy Jenkinsa jeden z czołowych wirtuozów awangardowych skrzypiec. Zaczynał w zespołach Sama Riversa i Franka Lowe’a. Współtworzył z nimi nowojorską scenę loftową. Pierwszym ważnym zespołem Banga był Survival Ensemble, założony na początku lat 70-tych. Później przyszła współpraca z Sun Ra Arkestra, Donem Cherry’ym , Marilyn Crispell i Jamesem Blood Ulmerem.

Kontrabasista John Lindberg konsekwentnie kroczy drogą muzyki awangardowej, na przestrzeni lat współpracował m.in.. Z Anthonym Braxtonem, Wadadą Leo Smithem, Marty Ehrlichem, Hugh Raginem, Abem Baarsem, Johnem Tchicai'em i Roscoe Mitchellem.

Gitarzysta James Emery od lat 1970tych współtworzy nowojorską scenę jazzową, w Human Arts Ensemble zetknął się z Lesterem Bowie, George'm Lewisem i Philipem Wilsonem. Współpracował z gigantami muzyki kreatywnej, jak Leroy Jenkins, Anthony Braxton, Henry Threadgill, Kalaparusha Maurice McIntyre, Bobby Naughton, czy Karl Berger.
Copyright © 1996-2022 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Billy Bang, violin, Yokobue flute, gong
James Emery, guitar, soprano guitar
John Lindberg, bass

utwory:
A1. Multiple Reasons
A2. Space Walk
A3. San San Nana
B1. Between the Lines
B2. Common Goal
B3. Extensions and Exceptions

wydano: 1982
nagrano: Recorded at Barigozzi Studio in Milano, Italy on November 12 & 13, 1981

more info: www.blacksaint.com

1200581

Opis

Wydawca
Black Saint (I)
Artysta
String Trio of New York - Billy Bang, James Emery, John Lindberg
Nazwa
Common Goal [Vinyl 1LP]
Zawiera
Vinyl 1LP
Data premiery
2022-03-07
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.