search

Sławek Jaskułke: Europa 67/21

39,99 zł
Brutto

Punktem wyjścia do powstania płyty było jedno z najważniejszych dzieł Krzysztofa Komedy Moja słodka europejska ojczyzna, ostatni utwór Mistrza skomponowany przed jego wyjazdem z Polski w 1967 roku. W Europe 67/21 Jaskułke, podobnie jak Komeda w swoim utworze, wykorzystał wiersze najwybitniejszych polskich poetów. Recytacje wierszy Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Wisławy Szymborskiej usłyszymy w wykonaniu znanego aktora filmowego i teatralnego, Tomasza Borkowskiego.

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
21.02.2022
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Punktem wyjścia do powstania płyty było jedno z najważniejszych dzieł Krzysztofa Komedy Moja słodka europejska ojczyzna, ostatni utwór Mistrza skomponowany przed jego wyjazdem z Polski w 1967 roku. W Europe 67/21 Jaskułke, podobnie jak Komeda w swoim utworze, wykorzystał wiersze najwybitniejszych polskich poetów. Recytacje wierszy Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Wisławy Szymborskiej usłyszymy w wykonaniu znanego aktora filmowego i teatralnego, Tomasza Borkowskiego. W nagraniach, oprócz Sławka Jaskułke, wziął udział jego zespół w składzie: Emil Miszk – trąbka, Piotr Chęcki – saksofon, Adam Żuchowski – kontrabas, Sławek Koryzno – perkusja a także NeoQuartet - polski kwartet smyczkowy wykonujący współczesną muzykę poważną.

Sławek Jaskułke to polski pianista jazzowy, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, aranżer, producent muzyczny, artysta poruszający się w obszarach muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”) wyraźnie podąża w kierunku kolorystyki i barwy dźwięku. Jest absolwentem Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2016 roku obronił tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in.. International Performing Arts Center w Moskwie, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku. Brał udział w największych światowych festiwalach jazzowych, m.in.. North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Garana International Jazz Festival, Jazz Jamboree. Koncertował w kilkudziesięciu krajach świata i na niemal wszystkich kontynentach. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Fryderyka Polskiego Przemysłu Fonograficznego, został nią uhonorowany w 2006 roku w kategorii Jazzowy Album Roku (za płytę Zbigniew Namysłowski – Assymetry z udziałem Sławka Jaskułke).

muzycy:
Sławek Jaskułke - fortepian, fortepian z moderatorem
Emil Miszk - trąbka, flugelhorn
Piotr Chęcki - saksofon tenorowy
Adam Żuchowski - kontrabas
Sławek Koryzno - perkusja
Tomasz Borkowski - recytacje
Neo Quartet:
Karolina Piatkowska-Nowicka - skrzypce I, skrzypce elektryczne I
Paweł Kapisa - skrzypce II, Skrzypce elektryczne II
Michał Markiewicz - altówka, altówka elektryczna
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela, wiolonczela elektryczna

utwory:
1. One & Another - Czesław Miłosz „Piosenka o końcu świata” (9:06)
2. Europa - Tadeusz Różewicz „Zostawcie nas” (5:49)
3. Home and Land - Wisława Szymborska „Drobne ogłoszenia” (9:13)
4. Przerwa na Tetmajera - Tadeusz Przerwa-Tetmajer „Szukam Cię” (4:22)
5. Neo - Wisława Szymborska „Przyjaciołom”, Zbigniew Herbert „Kołatka” (7:03)
6. Nowy Świat (5:55)

wydano: 16 grudnia 2021

7986921

Opis

Wydawca
Narodowe Centrum Kultury
Artysta
Sławek Jaskułke
Nazwa
Europa 67/21
Instrument
piano
Zawiera
1CD
Data premiery
2022-02-21
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.