search

Pharaoh Sanders: Moon Child

65,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Jazz / Straightahead / Soul Jazz
premiera polska: 10.12.2021
opakowanie: Jewelcase
opis:
opis wydawcy:
Zremasterowana reedycja kultowego wydanego w 2021 roku albumu Pharoah Sandersa - "Moon Child".

Album został nagrany we Francji w 1989 roku, Sanders gra tutaj w gwiazdorskim składzie, w skład którego wchodzą Stafford James na basie, William Henderson na fortepianie i Eddie Moore na perkusji. Świetna praca na perkusji Cheikha Tidiane Fale, szczególnie w „Moon Rays”, i jak zawsze gra na saksofonie Sandersa jest bogata, pełna i gardłowa. Na tym albumie legendarny saksofonista wyraźnie przekształcił się w bardziej tradycyjnego improwizatora, zdolnego do przemyślanych i zadumanych rozważań. Chwytliwe mistyczne wokale New Age i astrologiczne odniesienia. Pharoah może pozostać wyrobionym gustem, ale niewielu jazzmanów może dorównać jego unikalnej formule opanowania „groove”.

Saksofonista Ornette Coleman określił go jako „Prawdopodobnie najlepszego tenora na świecie” ,natomiast Albert Ayler rzekł, że „Trane był Ojcem, Pharoah Synem, a ja jestem Duchem Świętym”.

Pharoah Sanders, właśc. Ferrell (lub Farrell) Sanders (ur. 13 października 1940 w Little Rock) – amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy, znany zarówno z bogatej kariery solowej, jak i ze współpracy z innymi muzykami jazzowymi, przede wszystkim z Johnem Coltrane’em, jeden z laureatów Nagrody Grammy za album Blues for Coltrane: A Tribute to John Coltrane, w 2016 uhonorowany NEA Jazz Masters Award.

Uznawany za jednego z najwybitniejszych saksofonistów w dziejach jazzu, jest dysponującym unikalnym brzmieniem i łatwo rozpoznawalną techniką gry tenorzystą, który udowodnił w ciągu kilku dekad swojej kariery, iż doskonale odnajduje się w roli wykonawcy tak jazzu awangardowego i freejazzu, jak również jazzu mainstreamowego. Z powodzeniem łączy w swej muzyce fascynacje bluesem, swingiem, bebopem, free jazzem i awangardą jazzową, soulem, jazz-rockiem, psychodelią, muzyką dance i muzyką świata, w tym m.in.. Muzyką afrykańską i indyjską.

Editor's info:
Recorded in France in 1989, Sanders plays here with an all-star line-up consisting of Stafford James on bass, William Henderson on piano and Eddie Moore on drums. Great percussion work from Cheikh Tidiane Fall, particularly on "Moon Rays", and as always Sanders’ sax work is rich, full and throaty. On this album, the legendary saxophonist clearly reinvented himself as a more traditional improviser, capable of thoughtful and pensive deliberations. Catchy mystical New Age vocals and astrological references. Pharoah may remain an acquired taste, but few jazzmen can equal his unique formula of mastering the ‘groove’. Saxophonist Ornette Coleman described him as "Probably The Best Tenor Player In The World"

muzycy:
Pharoah Sanders - tenor saxophone, soprano saxophone
William Henderson - piano
Stafford James - bass
Eddie Moore - drums
Cheikh Tidiane Fall - percussion

utwory:
1. Moon Child (Pharoah Sanders) - 8:10
2. Moon Rays (Horace Silver) - 6:15
3. The Night Has a Thousand Eyes (Buddy Bernier, Jerry Brainin) - 12:19
4. All or Nothing at All (Arthur Altman, Jack Lawrence) - 9:25
5. Soon (George Gershwin, Ira Gershwin) - 5:31
6. Moniebah (Abdullah Ibrahim) - 10:43

wydano: 2021-12-10 (1990)
nagrano: Recorded on October 12 & 23, 1989 at Studio Davout, Paris, France

MOCCD14110

Opis

Wydawca
Music On CD
Artysta
Pharaoh Sanders
Nazwa
Moon Child
Instrument
tenor saxophone
Zawiera
1CD
Data premiery
2021-12-10
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.