search

Stanislav Chigadaev Trio: Chopin Today

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2021-05-07
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Wybitnie zdolny Stanislav Chigadaev współpracował m.in. z Andreą Bocellim (Helsinki, 2014), Nigelem Kennedym (Niemcy, 2016), Vasiliyem Gerello (Rosja, 2016), i Aleną Petrovskaya (Rosja, 2015).
Trio istnieje od 2014 roku i z sukcesem występuje w najlepszych rosyjskich salach koncertowych, takich jak Moskiewski Międzynarodowy Dom Muzyki, Mała Sala Filharmonii Petersburskiej, Teatr Maryjski, Nowa Scena Teatru Aleksandryjskiego, Państwowe Muzeum Rosyjskie, Filharmonia Permska.

W 2016 r. artyści reprezentowali Rosję na międzynarodowym festiwalu Sib Jazz Fest
w Nowosybirsku z projektem „Chopin Today”.
W 2018 r. wydali płytę „Vivaldi Today”, którą zaprezentowali we Włoszech w San Felice Circeo.
W 2018 r. Stanislav Chigadaev Trio i wirtuoz gry na bałałajce Georgij Nefjodow zajęli drugie miejsce w konkursie Terem Crossover International Music Competition 2018.
W sierpniu 2020 r. zespół wziął udział w Festiwalu Muzyki i Sztuki „Tremolo” w Togliatti, gdzie dyrektorem artystycznym był maestro Fabio Mastrangelo.
W 2020 r. z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Instytut Polski w Sankt Petersburgu zasponsorował realizację albumu „Chopin Today”. Płyta została nagrana w jednym z najlepszych rosyjskich studiów nagraniowych – Cinelab w Moskwie (klientami studia są między innymi Universal, Sony Pictures, iTunes, The Walt Disney Company). Prapremierowy koncertu płyty odbył się w październiku 2020 r. na scenie Filharmonii Petersburskiej.
W grudniu 2020 r. zespół wystąpił na scenie Państwowej Sali Koncertowej w Nowosybirsku w ramach „Białego Festiwalu”. Muzycy zaprezentowali gościom nowe aranżacje baletu „Dziadek do Orzechów” dla jazzowego trio i kameralnej orkiestry smyczkowej pod batutą maestro Alima Szachmametewa.
W lutym 2021 r. program „Chopin Today” został zaprezentowany na scenie Państwowej Permskiej Filharmonii.

Stanislav Chigadaev Trio zostało odznaczone Dyplomem Gubernatora Sankt Petersburga „Za popularyzację muzyki klasycznej i wybitny wkład w muzyczne życie miasta”.
Polska: W 2017 r. Stanislav wystąpił na recitalu fortepianowym organizowanym przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Był stypendystą roku 2017 programu Gaude Polonia. Uczestniczył również w stażu na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Stanislav Chigadaev urodził się w Budapeszcie w rodzinie muzyków. Od dziecka pasjonował się improwizacją. Ukończył wyróżnieniem Konserwatorium im. Rimskiego Korsakowa w Petersburgu. Otrzymał szereg nagród na wielu konkursach, m.in. na: Sergey Rakhmaninov International Competition (St. Petersburg, 2005), Georgiy Sviridov International Competition (St. Petersburg, 2008), Yudina International Competition (St. Petersburg, 2009), Smetana International Piano Competition (Czechy, 2010), oraz Stockholm International Competition w grze solowej i kameralistyce (Szwecja, 2012).

Z pewnością album „Chopin Today” jest także znamiennym projektem trio Stanislava Chigadaeva ( Grigory Voskoboynik-kontrabas, Petr Mikheev-perkusja) i być może na estradowym runku będzie kartą przetargową pianisty i wizytówką wrażliwego artysty. Kompozycje mistrza Fryderyka stały się w trio pretekstem nowej, muzycznej inspiracji a jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków stworzyły nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.
Dionizy Piątkowski, Era Jazzu

muzycy:
Stanislav Chigadaev: piano
Grigory Voskoboynik: double bass
Petr Mikhaev: drums

wydano: 2021-05-07

SJR054CD

Opis

Wydawca
SJ Records (PL)
Artysta
Stanislav Chigadaev Trio
Nazwa
Chopin Today
Instrument
piano
Zawiera
1CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.