search

Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela: Dark Morning - Special Edition

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2021-09-10
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela połączyli swe niezwykłe umiejętności we wspólnym projekcie. Ich twórczość bogata jest w fantastyczne kompozycje, niecodzienne aranżacje, fenomenalne improwizacje i niepowtarzalny klimat!
Odkąd na początku 2016 roku zaczęli koncertować w całej Polsce, ich styl gry skrystalizował się, kompozycje nabrały szlachetności, a intymny nastrój ich muzyki promieniuje niespotykaną głębią przekazu. Projekt dojrzał i nadszedł czas by go utrwalić na płycie.
Artyści spotkali się pod koniec czerwca 2017 roku w studio Jazovia w Gliwicach i w najlepszych możliwych warunkach dokonali dzieła stworzenia. Dwanaście niesamowitych i unikatowych kompozycji Wojciecha Niedzieli oraz Piotra Schmidta ukazało się nakładem wytwórni SJRecords 1 września 2017 roku.

Dark Morning - Special Edition - jest to drugi dodruk płyty Dark Morning, a zatem trzeci nakład. Tym razem w zmienionej szacie graficznej. Edycja Specjalna wynosi dokładnie 500 sztuk. Poprzednie nakłady wyczerpały się i nie są już sprzedawane w tym sklepie.

Piotr Schmidt i Wojciech Niedziela posiadają niezwykłą zdolność kreowania takiej muzyki, do której chcę się wracać i ciągle przeżywać razem z nimi niesamowitych emocji.

Overall this is a quiet, contemplative album, which in spite of its apparent minimalism is full of wonderful music, which is performed with elegance and deeply aesthetic devotion. Wholeheartedly recommended!
Adam Baruch, The Soundtrack Of My Life.

W swym wspólnym projekcie muzycy wypracowali własny, niepowtarzalny język muzyczny, niemożliwy do przełożenia przez innych instrumentalistów, czyniąc z "Dark Morning" album doprawdy wyjątkowy, nie mający na polskiej scenie jazzowej swego odpowiednika.
Robert Ratajczak, LongPlay.blox.

Wyjątkowe aranżacje, spójna improwizacja oraz ujmujący klimat tego wydawnictwa sprawiają, że album karze do siebie nieustannie wracać za sprawą tworzenia ze słuchaczem emocjonalnej wręcz więzi z muzyką.
Konrad Beniamin Puławski, Laboratorium Muzycznych Fuzji.

Wątpliwości nie ulega profesjonalizm realizacji nagrania i rzetelność warsztatowa muzyków, a czule produkowane dźwięki mają swój oddech, rezonując w obszernej przestrzeni.
Maciej Krawiec, Jazzarium.

To granie dwóch godnych siebie partnerów, którzy świetnie się bawią, a zarazem prowadzą ze sobą pasjonujący dialog zaglądając w różne zakątki jazzowej – i nie tylko jazzowej – tradycji, by wyprowadzić stamtąd dla siebie twórcze inspiracje.
Tomasz Janas, IKS Poznański Informator Kulturalny.

Takie płyty - nagrane w kameralnym duecie, oparte na zaufaniu, kunszcie i czujności, bo kiedy brzmią tylko dwa, z definicji wiodące, instrumenty, to przecież znikąd ratunku, jak w gimnastyce artystycznej - zdarzają się niezmiernie rzadko, ale kiedy się już zdarzą, to przeważnie są to nagrania ważne.
Adam Domagała, Zdzezemlzej.blogspot.

Równowaga między zwartą kompozycją, a swobodnymi poszukiwaniami, jest tutaj największą zaletą; artyści prowadzą spokojne dialogi, dźwięk klarownie płynie, zachowując wewnętrzny, nieśmiały puls, który zdecydowanie koi nerwy i wprowadza w świetny nastrój.
Arek Lerch, Violence Magazine.

W pełni autorska płyta - zarówno kompozycje, jak i ich wykonania są dziełem trębacza Piotra Schmidta i pianisty Wojciecha Niedzieli - została nagrana w ciągu dwóch dni (26 i 27 czerwca tego roku). Stanowi ona intymny, ale tez nasycony wielkimi emocjami, dialog dwóch wspaniałych improwizatorów. Ich konwersacja, bogata erudycyjnie oraz wyrafinowana pod względem harmonicznym i artykulacyjnym, uświadamia słuchaczowi, na jak wysokim stopniu zaawansowania muzycznego jest ona prowadzona. To rozmowa mistrzów. I jest ona prowadzona tak jak oczekujemy tego od znaczących osobowości - w sposób wyciszony, z atencją wobec partnera. I tylko czasami, dla potrzeby zdystansowania się wobec powstałych napięć, pojawiają się w niej żart i przekora.
Piotr Kałużny, Jazz Forum 12/2017

muzycy:
Piotr Schmidt, trąbka
Wojciech Niedziela, fortepian

utwory:
Dark Morning
Seclusion
To Kiss the Ivories
Long Days Intro 1
Dla Norberta
Przestwór
Sanostol
Long Days Intro 2
Paderewa Waltz
Fragtime
Long Days Lonely Nights
Cassimir

SJR024CD

Opis

Wydawca
SJ Records (PL)
Artysta
Piotr Schmidt & Wojciech Niedziela
Nazwa
Dark Morning - Special Edition
Zawiera
1CD
Data premiery
2021-09-10
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.