search

Viva La Vida

64,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2008-06-16
opakowanie: plastikowe etui
opis:

opis wydawcy:
'Ten album wyrósł na pragnieniu odejścia od czerni i bieli w kierunku koloru" - mówi lider Coldplay, Chris Martin. 'Lub, jeśli wolicie, można powiedzieć, że zdecydowaliśmy się pozwolić naszemu muzycznemu ogrodowi rosnąć w nieco mniej skrępowany sposób".

'Uważam, że to nasza najbardziej wyrazista i śmiała płyta" - mówi basista Guy Berryman. 'O wiele bardziej otworzyliśmy się na nowe pomysły i nowe wpływy i o wiele mniej baliśmy się eksperymentować".

W rezultacie powstał album, na którym przyjemnie zaprogramowany takt konkuruje z imponującym falowaniem organów kościelnych (Lost!), gdzie przestrzeń pomiędzy zwrotkami i refrenem wypełniona jest energetyzującymi szarpnięciami północno-afrykańskich smyczków i uderzeniami w tablę (Yes), gdzie pełne werwy klaskanie Flamenco przywodzi na myśl mroczną i przepełnioną rozpaczą historię (Cemeteries Of London), lub gdzie rytmy typu four-to-the-floor jednoczą się z płaczącymi smyczkami w odzie do utraconej chwały (Viva La Vida). Brzmi to dokładnie jak Coldplay. Tylko inaczej.

'Chciałem, żeby ta płyta udowodniła, że zasługujemy na przyznaną nam pozycję" - mówi Martin. 'I nie ma wątpliwości, że wyszliśmy z procesu jej tworzenia jako lepszy zespół, cokolwiek ludzie myślą o tej płycie, grając ją na żywo, damy czadu. W ostatecznym rozrachunku, niezależnie od tego, jak intelektualnie by do tego nie podchodzić, album ten ma być rozrywką dla ludzi, dostarczyć 42. minut radości dzięki dziesięciu wspaniałym piosenkom, z których każda będzie dla kogoś ulubionym utworem. Bardzo liczę na to, że udało nam się to osiągnąć".

Płyta 'Viva La Vida' zawiera 10 utworów nagrywanych w Londynie, Barcelonie i Nowym Jorku, pod okiem producentów Briana Eno i Markusa Dravsa.

utwory:
1. Life In Technicolor
2. Cemeteries Of London
3. Lost!
4. 42
5. Lovers In Japan/Reign Of Love
6. Yes
7. Viva La Vida
8. Violet Hill
9. Strawberry Swing
10. Death And All His Friends

wydano: 2008-06-16
more info: www.emigroup.com
2121140

Opis

Wydawca
Parlophone (UK)
Artysta
Coldplay
Nazwa
Viva La Vida
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.