search

Brothers in Arms - 20th Anniversary Edition [Hybrid SACD]

69,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2005-06-09,
Wydawnicto Audiofilskie

opakowanie: plastikowe etui
opis:

20th anniversary limited edition of Dire Strait's 1985 album in the Hybrid/SACD format - 5.1 Surround Sound, packaged in a standard jewel case. Features the same nine tracks as the original version. Mercury. 2005.

Brothers in Arms – piąty studyjny album grupy Dire Straits, wydany w 1985 roku. Jest to jeden z pierwszych rockowych albumów wydanych w formacie CD. Został nagrany w studiach nagrań Air Studios na Montserrat, Air Studios w Londynie i w Power Station w Nowym Jorku.
W trakcie nagrywania tej płyty grupę opuścił drugi gitarzysta Hal Lindes, dlatego wszystkie partie gitarowe zostały nagrane przez Marka Knopflera.
Na pierwszym singlu wydano piosenki "So Far Away" i "Walk of Life", dotarł on do 20. miejsca na listach przebojów w Anglii. Album ukazał się 17 maja 1985 i natychmiast uzyskał status "platynowej płyty" (tylko dzięki zamówieniom jeszcze przed pojawieniem się płyty), był to pierwszym album w Anglii który dostał "platynową płytę" już w przedsprzedaży. Wszedł na pierwsze miejsce listy przebojów 25 maja i utrzymał tę pozycję przez 3 tygodnie (17 czerwca pierwsze miejsce zajął album Bryana Ferry'ego Boys and Girls, na którym na gitarach grał Mark Knopfler).
Dwie piosenki z Brothers in Arms zostały użyte w serialu Miami Vice - "Brothers in Arms" w odcinku pt. "Out Where the Buses Don't Run" i "Ride Across the River" w "Knock" . Utwór "Brother in Arms" wykorzystano również w kanadyjskim serialu "Na Południe" w 3 odcinku 3 serii. Piosenka "Brothers in Arms" została także wykorzystana w serialu Prezydencki poker (The West Wing) - w nagrodzonym nagrodą Emmy odcinku "Two Cathedrals" oraz w filmie pt. Zawód Szpieg (Spy Game) z Robertem Redfordem w roli głównej a także w filmie What Just Happened z Robertem De Niro.
Brothers in Arms dotarło do pierwszego miejsca na listach przebojów w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Islandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Anglii, Turcji, Jugosławii, Australii, Nowej Zelandii, Hongkongu, Izraelu i RPA. Album dotarł do pierwszej dziesiątki list przebojów w każdym kraju, w którym był oficjalnie wydany.

utwory:
1. So Far Away – 5:12
2. Money for Nothing – 8:26
3. Walk of Life – 4:12
4. Your Latest Trick – 6:33
5. Why Worry – 8:31
6. Ride Across the River – 6:57
7. The Man's Too Strong – 4:40
8. One World – 3:40
9. Brothers in Arms – 6:50

wydano: 2005-06-09
more info: www.mercuryrecords.co.uk

9871498

Opis

Wydawca
Mercury (UK)
Artysta
Dire Straits
Nazwa
Brothers in Arms - 20th Anniversary Edition [Hybrid SACD]
Zawiera
SACD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.