search

Currents

49,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Psychodelia / Experimental Rock
premiera polska:
2016-07-07
kontynent: Australia i Oceania
kraj: Australia
opakowanie: digipackowe etui
opis:

magazyngitarzysta.pl - Ocena 8/10
Kolejni idole alternatywnej młodzieży idą w stronę popu i całkiem dobrze na tym wychodzą.
Nie wiem, czy też to zauważyliście, ale artyści niegdyś z dumą noszący łatkę "alternative" coraz chętniej uderzają w stronę muzyki popularnej. Tworzą "tylko" piosenki, sięgają po modne, syntetyczne brzmienia, choć oczywiście na swój sposób oryginalne, odcinające się od radiowej papki. W Polsce za doskonały przykład może uchodzić Hey, z zagranicznych do głowy przychodzi mi choćby The Black Keys (w mniejszym stopniu) czy Bloc Party (w większym).

W tym roku do wyzwolonego popowego grona dołącza Kevin Parker ze swoim Tame Impala. Dotąd Australijczycy zabierali nas w psychodeliczną podróż po świecie starego rocka, w której owszem - nie brakowało miejsca dla elektroniki i dobrych melodii, jednak nigdy na taką skalę jak na "Currents". I powiem wam, że to bardzo dobra decyzja.

Okazuje się bowiem, że w takich ciuszkach Kevinowi bardzo do twarzy, a klubowa otoczka podbija wrażenie psychoaktywnego działania muzyki Tame Impala. Gdy zanurzam się w dźwięki "The Moment" i zamykam oczy, wyobrażam sobie, że właśnie tak mogą działać dobre dopalacze.

Jednak na "Currents" cenię sobie nie rycie beretu, a pieszczenie uszu i wrażliwszej części mojej muzycznej duszy. Każda piosenka Parkera jest jak ciepły balsam, który ukoi skołatane nerwy i rozdygotane ciało. W tej materii moim faworytem jest "Yes I'm Changing", w którym Kevin sennie zawodzi na tle ambientowych pejzaży oraz subtelnego bitu. Powtórkę tej aury doświadczymy w singlowym "Eventually" z tą różnicą, że tu i ówdzie lider australijskiego bandu przełamie ją odważniejszym uderzeniem w gitarę.

Odnajduję na tej płycie sporo inspiracji kolegami zza Wielkiej Wody. Takie "Reality In Motion" spokojnie mogłoby wyjść spod palców Toro Y Moi i stać się hitem wśród czytelników "Stereogum", z kolei "New Person, Same Old Mistakes" jest jakby żywcem wyjęte z jakieś starszej płyty Animal Collective.

Być może jestem już za stary, za łysy i za brodaty, by jarać się takimi dźwiękami, ale muszę Tame Impala oddać, że wykonali bardzo słuszny krok w kierunku dalszego rozwoju. Tym bardziej jestem ciekaw, co będzie dalej.
autor: Jurek Gibadło

utwory:
1. Let It Happen
2. Nangs
3. The Moment
4. Yes I'm Changing
5. Eventually
6. Gossip
7. The Less I Know The Better
8. Past Life
9. Disciples
10. Cause I'm a Man
11. Reality In Motion
12. Love/Paranoia
13. New Person, Same Old Mistakes

wydano: 2015
4778247

Opis

Wydawca
Caroline International
Artysta
Tame Impala
Nazwa
Currents
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.