La Ninja: Amor And Other Dreams Of Manzanita

57,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Remiksy i nowe piosenki amerykańskiej gwiazdy songwritingowego undergroundu, właścicielki jednego z najpiękniejszych i najbardziej intesnywnych głosów sceny indie-folkowej...

Nazwanie płyty 'La Ninja...' albumem remiksowym byłoby z pewnością właściwe, ale prowadziłoby do fałszywych wniosków. Poszczególne części tego zbioru piosenek są raczej nowym spojrzeniem na utwory ze znanej także w Polsce płyty 'Manzanita'. Artyści, którzy współpracowali przy nagrywaniu 'La Ninja...' pochodzą z najróżniejszych obszarów muzycznych, jak indie-rock, hip-hop, psychodelia czy soul. Tworzą całkiem nowe konteksty do pełnych ciepła i delikatnych utworów Todd. Zaczyna się to od hinduskich akcentów Nobody przy 'What If We Do', przechodzi przez wyłożony trzaskami 'Amor' i poruszający remix Dntl 'Deep At Sea' aż do trzech wersji 'My Room Is White'. Z pewnością ważnym punktem albumu jest przepięknie zagrany i zaśpiewany cover The Beatles 'Norwegian Wood' i dwa całkiem nowe utwory 'kokoro' i 'Shikibu'.

Recenzja wczęsniejszej płyty z serwisu www.gaz-eta.vivo.pl:
'Tym razem amerykańska wytwórnia Plug Research przygotowała swoim odbiorcom prawdziwą niespodziankę. Debiutancki album piosenkarki Mii Doi Todd nie zawiera ani jednego elektronicznego dźwięku. 'Manzanita' to pierwsza w całości akustyczna płyta, opublikowana przez firmę z San Francisco. Jest ona kolejną tłocznią, która uległa urokowi przybierającej na sile mody na pastoralny folk.
Album Doi Todd wyróżnia się jednak zdecydowanie spośród innych tego typu wydawnictw. Przede wszystkim jest różnorodny. Mamy tu więc nie tylko proste i urokliwe piosenki zaaranżowane wyłącznie na głos i gitarę ('My Room Is White') lub fortepian ('Muscle, Bone And Blood'), ale też sporo bardziej rozbudowanych form. Znajdujemy więc na płycie psychodeliczny blues, nad którym unosi się duch Led Zeppelin ('The Way'), lekko swingujące country ('What If We Do?'), tradycyjny folk, wzbogacony brzmieniem smyczków i dęciaków ('The Last Night Of Winter'), a nawet bujające reggae ('Casa Nova') i balladę, stylizowaną na hiszpańskie flamenco ('Deep At The Sea'). Oczywiście, najważniejszy jest głos wokalistki: intymny, ciepły, poruszający się w wysokich rejestrach, przypominający momentami słynną Joan Baez. No i teksty: bardzo prywatne, choć opowiadające zarówno o skomplikowanej sytuacji na świecie ('The Way'), jak i lęku przed zaangażowaniem się w związek z mężczyzną ('What If We Do?') czy o głębokiej tęsknocie każdego człowieka za bezwarunkową akceptacją ('Muscle, Bone And Blood').
Ponieważ melodie są subtelne, delikatne i urokliwe, a słowa proste, mądre i uniwersalne, albumu słucha się z prawdziwą przyjemnością. Ciekawe czy Plug Research pociągnie akustycznych wątek w swoich kolejnych wydawnictwach? Osobiście, nie miałbym nic przeciwko temu. '
PAWEŁ GZYL
PLG67

Opis

Wydawca
Plug Research
Artysta
Mia Doi Todd
Nazwa
La Ninja
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.