Violet Cries

54,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Debiut tria z Brighton z najlepszą brytyjską wokalistką od czasów Siouxsie Sioux i Elizabeth Frazer jest być może tym momentem, w którym rozpoczyna się nowa dekada XXI w.
Esben And The Witch, którzy swą nazwę zaczerpnęli od tytułu duńskiej bajki, bardzo podobnej do 'Jasia i Małgosi" braci Grimm, brawurowo czerpią inspirację z wcale jeszcze nie tak do końca skompromitowanego gotyckiego rocka, z albumów Siouxsie And The Banshees i The Cure z okresu 'Pornography". Jednak ich muzyka to nie zwykła w dzisiejszych czasach nostalgia i imitacja, lecz propozycja ogromnie oryginalna, którą można śmiało postawić obok pierwszej, wysoko ocenionej i doskonale przyjętej pierwszej płyty The XX. Zresztą w obu przypadkach producentem jest wschodząca gwiazda w swym fachu, Rodaindh McDonald.
Mroczne, klimatyczne, przesycone gitarowym i elektronicznym brzmieniem utwory w rodzaju 'Marching Song", 'Chorea" czy 'Warpaith", które chwilami przywołują na myśl także Scotta Walkera, dosłownie porażają intensywnością wpisanych w nie nastrojów i emocji. Ale najbardziej doskonałym instrumentem jest tu niezwykły głos wokalistki Rachel Davies, który poprzez wielość nakładek uzyskuje ów 'instrumentalny", czy raczej kantatowy efekt nieco podobnie, jak Elizabeth Frazer z Cocteau Twins. Od albumu 'Violet Cries" trudno się uwolnić, nawet wiele godzin po wybrzmieniu ostatniego utworu.
OLE9392

Opis

Wydawca
Matador (USA)
Artysta
Esben And The Witch
Nazwa
Violet Cries
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.