17 Miracles - The Best Of Rainer

79,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2006-08-01
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Jak już sam tytuł mówi: 17 cudownych piosenek. Z tego dwie do tej pory niepublikowane. Pierwsza i jedyna kolekcja best-of jednego z największych, a najbardziej niedocenionych za życia i jednocześnie tragicznych folkowych i bluesowych artystów wszech czasów. Z muzyką z jego wszystkich dotychczasowych albumów. To coś w rodzaju testamentu.
Rainer Ptacek urodził się 7 lipca 1951 roku w rodzinie czesko-niemieckiej we wschodnim Berlinie, skąd całej rodzinie udało się wyjechać jeszcze w 1954 roku do Chicago. Młodość Rainera była silnie związana z bluesową eksplozją spod znaku B.B. Kinga, J.B. Lenoira i Buddy Guya.
We wczesnych latach 70-tych Rainer przeprowadził się na pustynię, do Tucson w Arizonie. W latach 80-tych ukazuje się w Wlk Brytanii debiut Rainera 'Barefoot Rock With Rainer & Das Combo", ale szybko znika z rynku z powodu bankructwa labelu. Ale dzięki tej płycie rozwinęła się głęboka przyjaźń z producentem, Howe Gelbem, z czego wyniknęły potem liczne wspólne projekty: Rainer na płytach Giant Sand, The Band Of... Blacky Ranchette, oraz wspólne trasy koncertowe.
'Worried Spirits" ukazał się w 1992 roku nakładem labelu Demon, a w 1993 'Texas tapes" z udziałem min. Billy Gibbonsa i Franka Bearda z ZZ Top .
W 1995 Rainer Ptacek podpisał kontrakt z wytwórnią Glitterhouse, gdzie ukazuje się nareszcie ponownie jego debiutancki album 'Barefoot Rock..." oraz instrumentalne dzieło 'Nocturnes".
W lutym 1996 roku, gdy Rainer jechał na rowerze do sklepu muzycznego, gdzie dorabiał naprawiając instrumenty, doznał udaru mózgu... Diagnoza brzmiała: rak mózgu bez możliwości operacji. Jak wielu innych muzyków Rainer nie miał ubezpieczenia chorobowego. Jego przyjaciele organizowali wiele benefitowych koncertów, by chociaż zapewnić opiekę medyczną. W 1997 powstał więc także tribute-album dla Rainera 'The Inner Flame", na którym także on sam gra z przyjaciółmi, takimi jak np. Robert Plant (akustyczna wersja 'Whole Lotta Love"), Emmylou Harris, Victoria Williams, Vic Chesnutt, Evan Dando, P.J. Harvey czy Howe Gelb.
Ku zaskoczeniu wszystkich Rainer powrócił do sił i przeżył także narodziny swojej córki Lily, ale w październiku 1997 nastąpił drugi atak, po którym trafił już na stałe do szpitala, gdzie umarł 12. listopada.
Pośmiertnie w Glitterhouse ukazały się nagrana w 1996 płyta 'Alpaca Lips" i 'Live At The Performance Center" oraz 'The Farm". Tak Howe Gelb opowiada o powstaniu 'The Farm:

'Spieszyłem się z powrotem po europejskiej trasie, aby znaleźć go zupełnie bezradnego. Ponownie zaczął uczyć się gry na gitarze. I to mu się znów udało. Ale tym razem koniec był bliski. Wszyscy o tym wiedzieliśmy i musieliśmy także jemu to powiedzieć. Zauważyłem, że znów na gitarze wyrażał wszystkie możliwe pomysły i spytałem, czy nie chciałby nagrać kolejnego albumu. Aby przez koncentrację do tego ewentualnie nawet sprowokować uzdrowienie, ale przede wszystkim, by udokumentować jeszcze raz jego sztukę, jego całe życie. Po dniu lub dwóch zgodził się. Nagrywał przez kilka tygodni, aż jego mózg już dalej nie pozwolił."
'What a great struggle for him at times to even read and make sense of the notes he'd made. The spine tingle is the delivery from a man who is perched on the precipice and able to look over into the void and deliver still, in this world, what he sees on both sides. What can I say? You can hear it."
Howe Gelb.

utwory:
1 Rudy With A Flashlight 02:30
2 The Farm 04:10
3 Losing Ground 03:16
4 Junkpile 03:08
5 The Good Book 03:32
6 Within You Without You 05:48
7 Something's Got To Be Done 02:31
8 River Of Real Time 03:41
9 Powder Keg 05:37
10 One Wrong Turn 04:33
11 Life Is Fine 05:34
12 Inner Flame 04:53
13 Rude World 02:21
14 One Man Crusade 04:40
15 The Oasis 04:08
16 Love Buys Love 03:35
17 Miss The Mississippi 02:52

more info: www.glitterhouse.com
GRCD621

Opis

Wydawca
Glitterhouse Records (DE)
Artysta
Rainer
Nazwa
17 Miracles - The Best Of Rainer
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.