search

Animals [Digitally remastered Discovery Edition]

45,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Rock Progresywny / Art Rock
premiera polska:
2011-09-26
kontynent: Europa
kraj: Anglia
opakowanie: ecopackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Ilustrowana szokującą okładką, przedstawiającą świnię unoszącą się w powietrzu nad londyńską elektrownią Battersea, wydana w 1977 roku płyta "Animals" stanowi muzyczną analizę społeczno-politycznej sytuacji w Wielkiej Brytani w latach 70-tych. Album był również odpowiedzią Pink Floyd na popularny wówczas ruch punkrockowy.

Od 1967 roku zespół Pink Floyd nieustannie tworzył jeden z najbardziej niezwykłych i ponadczasowych katalogów nagrań w historii współczesnej muzyki. Wszystkie 14 studyjnych albumów grupy zostało właśnie cyfrowo zremasterowanych przez Jamesa Guthrie - współproducenta albumu "The Wall" - oraz ponownie wydanych w specjalnie w tym celu zaprojektowanych opakowaniach digipack. Do płyt powstały również całkiem nowe booklety, stworzone przez Storma Thorgersona - artystę, który od wielu lat współpracuje z zespołem.

Albumy z serii "Discovery" zostały zaprojektowane z myślą o przedstawieniu grupy Pink Floyd nowym słuchaczom, w związku z czym booklety wszystkich płyt zawierają kompletne teksty piosenek znajdujących się na danym albumie.

muzycy:
David Gilmour, Nick Mason, Roger Waters, Michael Kamen, Andy Bown, Ray Cooper, Andy Newmark, Raphael Ravenscroft, orkiestra National Philharmonic Orchestra, prowadzona przez Michaela Kamena

utwory:
1. Pigs On The Wing (Part One)
2. Dogs
3. Pigs (Three Different Ones)
4. Sheep
5. Pigs On The Wing (Part Two)

wydano: 2011-09-26
289512

Opis

Wydawca
Chrysalis (UK)
Artysta
Pink Floyd
Nazwa
Animals [Discovery Edition-2011 Remaster]
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.