search

Chris Botti: Italia

61,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Smooth jazz
premiera polska:
2008-02-29
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

www.radioram.pl
[...] Ostatnie albumy artysty - mimo że dopieszczone pod względem produkcji i jakości brzmienia, obfitujące w przepiękne kompozycje, jak 'When I Fall In Love", czy temat z filmu 'Cinema Paradiso" Ennio Morricone - zdają się przywodzić na myśl dorobek cenionego w USA, lecz mimo wszystko ocierającego się o banał Kenny'ego G. (któremu nie można odmówić technicznej sprawności posługiwania się saksofonem, ale inwencji twórczej na jego albumach jest jak na lekarstwo).
Obawiam się, że podobny los może dosięgnąć mojego ulubieńca Chrisa. Bo ciężko mi tak po prostu uwolnić się od brzmienia jego cudownej trąbki, zwłaszcza gdy towarzyszy jej głos Stinga w 'What Are You Doing The Rest Of Your Life". Naprawdę trudno ustać w miejscu, gdy swoim głosem improwizuje Jill Scott w 'Good Morning Heartache", a Botti wspina się na wyżyny improwizacji. Takich właśnie zacnych gości zaprasza on na swe albumy. Ostatnie, wciąż nie wydane w Polsce, koncertowe wydawnictwo artysty przynosi także genialną wirtuozerię klawiszową Billy'ego Childsa. [...]
autor: Michał Sierlecki

infomusic.pl:
Już niedługo, gdyż na początku marca Chris Botti zawita do Polski na trzy dni podczas, których da cztery koncerty, promujące album 'Italia'.
Pierwszy z nich Chris Botti zagra w Bielsko Białej, dwa następne odbędą się tego samego dnia w Warszawie w Filharmonii Narodowej, zaś czwarty będzie miał miejsce w klubie Pokład w Gdynii.
Promowany album 'Italia' oferuje m.in. kompozycję 'I've Grown Accustomed To Her Face' w której Botti i jego zespół akompaniują oryginalnemu nagraniu Deana Martina z 1957 roku. Na 'Italia' nie zabrakło ponadto interpretacji "Ave Maria", kompozycji, którą Chris z reguły otwiera swoje koncerty. Na "Italii" usłyszymy również kompozycje Ennio Morricone 'Deborah's Theme' ?(z filmu 'Dawno temu w Ameryce') i 'Gabriel's Oboe' (z filmu 'Misja'). Ponadto zapierające dech w piersiach wykonanie 'Nessun Dorma' ('Let no one sleep') z ostatniego aktu Turandota - opery Giacomo Pucciniego.
Chris Botti to Trębacz i kompozytor urodzony w 1962 roku w Portland. Jego pierwszymi nauczycielem była matka, pianistka a po niej prywatny nauczyciel gry na fortepianie dbający o muzyczną edukację Chrisa. W późniejszych latach Botki, jako wzór do naśladowania, obrał sobie samego Milesa Davisa. Botti nagrał 8 solowych albumów. Jego pierwsze płyty zostały zakwalifikowane w bezpieczny obszar smooth jazzu.
Pomimo iż Botti nie odżegnywał się od współpracy z artystami popowymi, jego bardziej aktualne albumy eksplorują tereny tradycyjnego jazzu, a bogate i pełne przepychu aranżacje z udziałem orkiestr przyniosły mu zaszczytne porównania do Gila Evansa.utwory:
1. Deborah's Theme - (From Once Upon A Time In America)
2. Italia - (with Andrea Bocelli)
3. Venice
4. Very Thought Of You, The - (with Paula Cole)
5. Way You Look Tonight, The
6. Gabriel's Oboe - (From The "Mission")
7. Caruso
8. I've Grown Accustomed To Your Face - (with Dean Martin)
9. Estate
10. Ave Maria
11. Nessun Dorma

wydano: 2007-09-25
more info: www.universalmusic.com
more info2: www.chrisbotti.com

4780029

Opis

Wydawca
Universal (USA)
Artysta
Chris Botti
Nazwa
Italia
Instrument
trumpet
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.