search

John Zorn: Hen To Pan

99,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Współczesna Muzyka Klasyczna / Kameralistyka
premiera polska:
2015-10-30,
Wydawnicto Audiofilskie

seria wydawnicza: Archival Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com - ocena: * * * * 1/2:
Enfants terribles współczesnego świata muzyki, który jakiś czas temu przyjął go w grono Klasyków XXI wieku, choć sam Zorn raczej nic sobie z tego nie robi kontynuuje pracę bliższą współczesnej kameralistyce niż muzyce jazzowej. Jego stylistyka, którą z powodzeniem zaczął realizować od początku lat 80., łącząca najprzeróżniejsze elementy w spójny stop, pełna niespodzianek, stała się z czasem modna i pojawiło się więcej działających w podobny sposób artystów/zespołów. Lecz to właśnie John Zorn pozostaje "ojcem założycielem" tego kierunku.

Najnowsza pozycja 'Hen To Pan' wydana właśnie przez Tzadik Records to trzy miniatury instrumentalne, z których jedna 'Ouroboros' pojawia się w trzech wersjach, dwóch triowych i jednej duetowej.

Kluczowym instrumentalistą wszystkich wykonań, a jak dowiadujemy się z tekstu z dołączonej do płyty książeczki jest amerykański wiolonczelista Jay Campbell, występujący we wszystkich pięciu trackach. Ma on na swoim koncie wiele już nagród (First Prize winner of the 2012 Concert Artist Guild auditions, nagrody przyznane przez BMI i ASCAP foundations...). Koncerty w Carnegie Hall, Alice Tully Hall, Avery Fisher Hall, Kultur und Kongresszentrum-Luzern, na Aspen Music Festival. Jego koncertowe zainteresowania obejmują zarówno kompozytorów współczesnej muzyki klasycznej jak Tan Dun, Elliott Carter, Pierre Boulez, Kaija Saariaho, John Adams, ale także amerykański saksofonista jazzowy Steve Coleman, czy członkowie Radiohead i Einstürzende Neubauten. Jego wykonania cechuje wielka wrażliwość na dźwięk i poczucie czasu.
Od pewnego czasu dość ściśle współpracuje z Johnem Zornem, pojawiając się na wielu wydawnictwach Tzadik Records, coraz odważniej prezentującej dokonania współczesnych kompozytorów klasycznych.

Trzy kompozycje, 'Ouroboros', 'The Aristos' i 'Occam's Razor' to muzyka pełna wrażliwości i mądrości, umiejąca wprawić w stan mistycznej kontemplacji, jak też w stan hipnotycznego transu, ale też przywołać nastrój beztroskiej zabawy. Wyjątkowe dzieło kompozytorskie Zorna, osoby o błyskotliwej inteligencji i sporym poczuciu humoru, pisane na wiolonczelę, z myślą właśnie o takim składzie wykonawców udowodnia, że ta muzyka, pełna niesłychanej intensywności, choć została skomponowana całkiem niedawno, bo w 2013 i 2014 roku, może dać wiele satysfakcji fanom zarówno nowej klasyki, kreatywnego jazzu jak też muzyki awangardowej.
autor: Mariusz Zawiślak
Copyright © 2015 Multikulti Project. All rights reserved
Editor's info:
Focusing on the brilliant cellist Jay Campbell, soon to be a new music superstar, along with the equally masterful Michael Nicolas, Chris Otto and Stephen Gosling, these three powerful compositions take chamber music to a whole new level of intensity. Three realizations of Zorn’s infamous composition for two celli “Ouroboros” (two featuring guest percussionist Tyshawn Sorey) along with his canonic puzzle “Occam’s Razor” and the ten metaphysical ambiguities comprising the piano trio “The Aristos,” this is chamber music as you have never heard it before— visceral, intense and powerfully emotional.


muzycy:
Jay Campbell: Cello
Steve Gosling: Piano
Michael Nicolas: Cello
Chris Otto: Violin
Tyshawn Sorey: Drums

utwory:
1. OUROBOROS (trio version 1)
2. OCCAM’S RAZOR
3. OUROBOROS (duo version)
4. THE ARISTOS
5. OUROBOROS (trio version 2)

wydano: 2015-02-23
more info: www.tzadik.com
more info2: www.jay-campbell.net

TZ8329

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Kompozytor
John Zorn
Artysta
Jay Campbell / Steve Gosling / Michael Nicolas / Chris Otto / Tyshawn Sorey
Nazwa
John Zorn
Instrument
cello
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.