search

John Zorn: Love, Madness And Mysticism

79,99 zł
Brutto

multikulti.com
Tajemniczy i romantyzujący Zorn! Trzy nowe kompozycje napisane zostały na różne kameralne obsady z udziałem skrzypiec, wiolonczeli, i fortepianu. To muzyka wyłaniająca się z pogranicza szaleństwa i snu. Dźwięki prześlizgują się szybko, jeden po drugim, tworząc fascynujący świat koszmarów i mar sennych. Niezwykle wartka dynamika tych kameralnych "pocisków" przesuwa granice wirtuozerii i intensywności. "Le Mômo" na skrzypce i fortepian to dzieło skrajności, rytuał o egzorcyzmach i opętaniu, inspirowany twórczością Antonina Artauda.
Drugi "Untitled" to tour de force na wiolonczelę solo w błyskotliwym wykonaniu Erika Friedlandera.
Trio fortepianowe "Amour Fou" to wyprawa w świat różnych odcieni miłości – mamy tu miłość obsesyjną, miłość szaloną, miłość autodestrukcyjną

Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Współczesna Muzyka Klasyczna / Kameralistyka
premiera polska:
2001-10-16
seria wydawnicza: Composer Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewelcaseowe etui
opis:

multikulti.com:
Tajemniczy i romantyzujący John Zorn!
Trzy nowe kompozycje, jakie napisał do tego albumu, napisane zostały na różne kameralne obsady z udziałem skrzypiec, wiolonczeli, i fortepianu. To muzyka wyłaniająca się z pogranicza szaleństwa i snu. Dźwięki prześlizgują się szybko, jeden po drugim, tworząc fascynujący świat koszmarów i mar sennych. Niezwykle wartka dynamika tych kameralnych "pocisków" przesuwa granice wirtuozerii i intensywności. "Le Mômo" na skrzypce i fortepian to dzieło skrajności, rytuał o egzorcyzmach i opętaniu, inspirowany twórczością wizjonerskiego szamana XX wieku Antonina Artauda.
Drugi "Untitled", poświęcony z kolei Josephowi Cornellowi, hermetycznemu nowojorskiemu artyście, którego szalone konstrukcje pudełkowe łączą niewinną nostalgię z uciążliwymi osobistymi obsesjami, to tour de force na wiolonczelę solo w błyskotliwym wykonaniu Erika Friedlandera.
Trio fortepianowe "Amour Fou" to wyprawa w świat różnych odcieni miłości – mamy tu miłość obsesyjną, miłość szaloną, miłość autodestrukcyjną, w kompendium nastrojów od Buñuela po Bataille’a, od Scriabina po Messiaena.
Album znakomicie sprawdzający się w samotne jesienno-zimowe wieczory. Nastrojowy, choć budzący grozę

Editor's info:
Definitive performances of three dynamic new chamber pieces pushing the boundaries of virtuosity and intensity. Le Mômo, for violin and piano is a work of extremes, a ritual about exorcism and possession inspired by the works of visionary 20th Century shaman Antonin Artaud. Untitled, dedicated to Joseph Cornell, the hermetic New York artist whose delirious box constructions mix innocent nostalgia with uncomfortable personal obsessions, is a tour de force for solo cello brilliantly performed by Erik Friedlander. The piano trio Amour Fou explores love-obsessive love, mad love, doomed love in a compendium of moods ranging from Buńuel to Bataille, Scriabin to Messiaen. A mysterious and romantic new direction from John Zorn.

muzycy:
Jennifer Choi: violin; Erik Friedlander: cello; Stephen Drury: piano
utwory:
1. Le Mômo; 2. Untitled; 3. Amour Fou
total time - 52:06
wydano: 2001
more info: www.tzadik.com
więcej

TZ7065

Opis

Wydawca
Tzadik (USA)
Kompozytor
John Zorn
Artysta
John Zorn
Nazwa
Love, Madness And Mysticism
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.