search

The Tiger Lillies: Births Marriages And Deaths

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Audio, 2002-01, ocena: Muzyka: * * * 1/2, Realizacja: * * *
Takie formy poetycko muzyczne powodują natychmiastową polaryzację gustów u odbiorców: uwielbienia lub całkowitej negacji. Uczuciu uwielbienia mógł sprzyjać ich niedawny koncert zamknięty, gdzie bezpośrednie obcowanie z kabaretem czarnego humoru (stylistyczne wpływy Bertolda Brechta, Toma Waitsa, Franka Zappy czy Nicka Cave'a) sprzyjało zbrataniu się z fenomenem krótkich piosenek o ciemnych stronach życia, a na tym tle jakby jaśniejszej śmierci. Niepokojący falset lidera śpiewa prowokacyjne teksty na tle mało wyrafinowanego akordeonu, zgrzebnego basu i suchej perkusji, nie pozwalają ona jednak pozostać słuchaczowi choć na chwilę obojętnym.
autor: Cezary Gumiński


Machina, 2001-09, ocena: * * * 1/2
Krótkie, lecz genialne piosenki o życiu i śmierci.
Perkusja, kontrabas, akordeon plus charakterystyczny falset Martyna Jacquesa, lidera grupy plus jeszcze literackie teksty interpretowane po aktorsku. Ni to jazz, ni kabaret, ni piosenka poetycka. Bliżej Waitsa i Cave'a niż Brechta i Weilla. Możecie ich znienawidzić za manierę wokalną a wreszcie za Toporowy styl mieszania makabry z dowcipem. Ale jeśli ich nie znienawidzicie, to pokochacie.
autor: Bartek Chaciński


TV Sat Magazine, 2001-09
O ile mowa o muzycznych niespodziankach, to do nich możemy zaliczyć zawartość dwóch płyt firmowanych przez zespół The Tiger Lillies. Liderem tej formacji jest Martyn Jacques, kompozytor niemal całego repertuaru grupy, grający na akordeonie i gitarze oraz śpiewający charakterystycznym kontraltem. Na każdej z dwóch płyt towarzyszy mu nieco inny skład muzyków. Wyjątkiem jest perkusista, Adrian Huge. Album Births Marriages And Deaths rozpoczyna się trochę jak płyta Nicka Cave'a. Dopiero głos wokalisty przypomina, że to zupełnie inny wykonawca. O ile przy pierwszym przesłuchaniu sposób interpretacji może się wydać trochę dziwny, to po dłuższym obcowaniu z bardzo sugestywnym śpiewem Jacques'a, głos wokalisty zaczyna stopniowo wciągać, aż wreszcie całkowicie oczarowuje swoim urokiem. Przepięknie zaśpiewane oszczędnie, ale ze smakiem zaaranżowane ballady. takie jak 'Tears', 'Obscene' czy 'Circle Line' brzmią równie interesująco jak nieco bardziej rytmiczne i czasami niemal wodewilowe piosenki. Szczególnie przypadły mi do gustu utwory, w których na pierwszym planie - obok głosu lidera - jest akustyczna gitara.
autor: Grzegorz Walenda

więcej na naszych stronach

MPCD010

Opis

Wydawca
Multikulti Project (PL)
Kompozytor
Martyn Jacques
Artysta
The Tiger Lillies
Nazwa
Births Marriages And Deaths
Instrument
vocals
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.