search

Cure For Pain

39,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji

Avant rock / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2018-10-15
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: Jewel Caseowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * *:
Grupa Morphine istniała przez dekadę. Klasyczny skład to Mark Sandman (wokal, slide bas, gitara, klawisze), Dana Colley (saksofon, trójkąt) i Jerome Deupree (instrumenty różne). Nigdy nie odnieśli spektakularnego sukcesu. Sami nazywali wykonywaną przez siebie muzykę mianem low rocka. Ich muzycznymi fascynacjami byli między innymi Rolling Stonesi, Tom Waits, The Velvet Underground, Miles Davis, Bob Dylan i John Coltrane. Czerpali zarówno z bluesa, R&B, jazzu, jak i rock and rolla. Bez wątpienia stworzyli oryginalny, rozpoznawalny styl.

Zespół powstał w 1989 roku, w Cambridge, w stanie Massachusetts, z inicjatywy Sandmana i Colley’a. Niedługo potem dołączył do nich także perkusista Jerome Deupree. Rockowe „power trio” bez gitarzysty zadebiutowało w roku 1992 płytą „Good”. Trzeciego lipca 1999 roku, podczas koncertu w Rzymie zmarł na scenie w wyniku ataku serca Mark Sandman - lider, wokalista i basista Morphine. Tak zakończyła się historia tego kultowego bostońskiego tria.

Reedycja drugiego w dyskografii zespołu albumu "Cure for Pain", oryginalnie wydanego w 1993 roku, to gratka dla fanów muzyki niezależnej. Utwory „Thursday” i „Buena”, które mogłyby zostać przebojami, gdyby publiczność zaczęła myśleć przy słuchaniu muzyki. Tak się nie stało i pewnie już się nie stanie.

Podczas nagrywania płyty, Jerome Deupree miał poważne problemy ze zdrowiem, zdecydowano więc, że jego miejsce zajmie Billy Conway. Mimo wszystko, Deupree zagrał większość zawartych na płycie partii perkusyjnych. "Cure For The Pain" to przez wielu uznawana za najlepszą, płyta Morphine. Głęboki wokal Sandmana, wibrujący bas, lekko jazzowa perkusja, klimatyczne saksofonowe solówki i oryginalne, poetyckie teksty Sandmana... Warto przypomnieć sobie o tym zespole.

Zespół pozostawił po sobie sześć płyt i rzesze oddanych fanów, dla których grupa stała się legendą i jednym z najważniejszych rockowych wydarzeń artystycznych lat dziewięćdziesiątych. Oryginalna, ocierająca się o jazz muzyka, tworzona przez grającego na 2-strunowym slide-basie Sandmana, obsługującego saksofon barytonowy i tenorowy Dana Colley'a i perkusistę Billy'ego Conway'a, połączona z mądrymi, pełnymi smutku tekstami nie pozwalała pozostać obojętnym nikomu, kto chociaż raz zetknął się z twórczością grupy.
Copyright © 1996-2018 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Billy Conway - drums
Mark Sandman - 2 String Slide bass, vocals
Dana Colley - baritone sax
Jerome Deupree - drums

utwory:
1. Dawna
2. Buena
3. I'm Free Now
4. All Wrong
5. Candy
6. A Head with Wings
7. In Spite of Me
8. Thursday
9. Cure for Pain
10. Mary Won't You Call My Name
11. Let's Take a trip Together
, 12. Sheila
13. Miles Davis' Funeral

total time - 37:11
wydano: 2018-09-13 (1990-06-30)
nagrano: Recorded and mixed at Fort Apache except tracks 4 and 9, which were mixed at Q Division, and tracks 1, 7, 11, and 13, which were recorded and mixed at Hi-N-Dry.
MOCCD13506

Opis

Wydawca
Music On CD
Artysta
Morphine
Nazwa
Cure For Pain
Instrument
baritone saxophone
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.