

Polityka prywatności
Zasady dostawy
Zasady reklamacji
Indie Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska: 2018-11-09
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:
Opis wydawcy:
Brak snu i życie w stanie permanentnego czuwania potrafi złamać najlepszych, a co dopiero nas. W takim momencie naszego życia, podjąłem decyzję o pracy nad następną płytą. Jedyne czego potrzebowałem od otaczającej mnie muzyki, malarstwa, literatury to ukojenie oraz zapewnienie że wszystko ma sens i pomimo wielu przeciwności, zawsze nam się uda. Dlatego też, na płycie znajdują się kompozycje zanurzone w muzyce powolnej, dronowej, rozwijającej się niespiesznie. Dopełnienie planu na nowy fonogram, pojawiło się przypadkiem, bo w trakcie krótkiego pobytu mojego alter ego – Crackin' Mitcha w Hamburgu. Poznał on tam artystę z Japonii – Asunę Arashiego, który swoim występem zafascynował go. Asuna, jako performer i muzyk, idealnie łączy noise z łagodnością dronów i wykorzystywanych jako instrumenty dziecięcych zabawek. Po powrocie do Warszawy stwierdziłem, że zaproszenie do współpracy artysty z kraju w którym wiśnie kwitną najpiękniej, osadzi i nakieruje nową płytę duetu Pękala Kordylasińska Pękala na właściwe tory. W styczniu 2017 roku, ja i Madzia – moja żona, nagraliśmy pierwsze kompozycje z osobistym udziałem Asuny. Reszta albumu powstała sama – wystarczyło pomyśleć o abstrakcyjnym wydarzeniu, jakim były chwile spędzone z Asuną przy jednym stole i jego rozmowy z naszymi dziećmi w języku spojrzeń i onomatopei. Powstałą w ten sposób płytę dedykujemy naszym dzieciom: Tytusowi, Stefkowi i Tadziowi. Uczucia które chcielibyśmy wyrazić i które są w nas, znalazłem w wierszu mojego Taty, zawartym w książeczce Jak tata reperował słońce:
Jakoś spokojniej
Kiedy śpią nasze maleństwa,
jakoś spokojniej widzę je
za kilkadziesiąt lat,
beze mnie, bez ciebie.
Słowa te stanowią motto płyty a ich japońskie tłumaczenie znajduje się na okładce.
Osobnym zagadnieniem jest muzyczna zawartość albumu. Jego klamrę stanowią dwie kompozycje Witolda Lutosławskiego – Interludium i L'Angeluque ze zbioru Chantefleurs et Chantefables. Przygotowanie ich nietypowych wersji udało się dzięki uprzejmości bliskiego nam Andrzeja Bauera, który swoją otwartością pomógł w uzyskaniu zgody od spadkobierców Witolda Lutosławskiego. Reszta utworów, skomponowanych głównie przeze mnie, wypływa bezpośrednio z Interludium stąd drony, abstrakcyjne motywy i zestawienie materii ruchliwej z bezruchem.
Mam nadzieję, że brzmienie i aura płyty Modular będą dla słuchaczy wciągające i nieobojętne. Pamiętajmy: zawsze nam się uda.
muzycy:
Miłosz Pękala: wibrafon / instrumenty perkusyjne / syntezatory / urządzenia elektroakustyczne
Magdalena Kordylasińska-Pękala: marimba / instrumenty perkusyjne
Asuna Arashi: syntezatory / urządzenia elektroakustyczne
utwory:
1. Interludium (Witold Lutosławski)
2. Minimal #1 (Miłosz Pękala/Asuna Arashi)
3. Modular #2 (Miłosz Pękala)
4. Drone #1 (Miłosz Pękala/Asuna Arashi)
5. Maszyny #1 (Miłosz Pękala)
6. Drone #2 (Miłosz Pękala/Asuna Arashi)
7. L'angelique (Witold Lutosławski)
total time - 41:07
wydano: 2018-08-07
nagrano: Album was recorded in STUDIO FUTOMA, February 2017.
more info: www.ladoabc.com
Opis