Bay City

58,99 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:


www.nuta.pl:
David Thomas był pod koniec lat 70. wokalistą jednej z najoryginalniejszych formacji tamtych czasów, Pere Ubu.
I chociaż lata działalności solowej wymazały z jego muzyki wszelkie wspomnienia po niezwykłej, psychodeliczno-punkowej atmosferze nagrań macierzystej formacji, dla odmiany stopniowo rozbudzały w niej klimat pieśni neurotycznego barda, mających wiele wspólnego z dokonaniami Toma Waitsa.
O ile jednak Waits zastygł w estetyce kabaretowo-knajpianych zawodzeń, tak Thomas w swoich poszukiwaniach odwiedził większość środków ekspresji avant rocka: folk, industrial, jazz... i dopiero z tak złożonej mikstury budował swoje kameralistyczne i minimalistyczne utwory.

'Foreigners' z nagłówka płyty to: Jorgen Teller, P.O. Jorgens i Per Buhl Acs oszałamiające trio akompaniujące bardowskim zaśpiewom Thomasa muzyką z pogranicza etno i industrialu.
Właśnie doskonałe przejścia od przeszywających chłodem, wielkomiejskich rytmów do polifonicznych gąszczy instrumentów perkusyjnych kierujących myśli w stronę Orientu stanowią niejako sedno 'Bay City'.

Dopiero od nich wychodzą kolejne wątki materiału: knajpiany jazz podrasowany znakomitymi, raz kiczowatymi, innym razem niemal free jazzowymi wypadami klarnetu, oraz unosząca się nad całością aura psychodelicznego kabaretu, w niepowtarzalny sposób wykreowana szorstkim głosem Thomasa.

Nie jest to prawdopodobnie najlepsza pozycja w dorobku wokalisty wyprzedzają ją choćby wczesne nagrania Pere Ubu albo 'Monsters Walks The Winter Lake' z udziałem Chrisa Cutlera i Lindy Cooper. To jednak ocena subiektywna 'Bay City' jest albumem zawierającym wszystkie najlepsze cechy Thomasa i od niego można rozpocząć poznawanie dorobku artysty. A to zrobić trzeba koniecznie.
autor: WOW


HR111

Opis

Wydawca
Ninth World Music (DK)
Artysta
David Thomas and Foreigners
Nazwa
Bay City
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.