Jinx

57,90 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zasady reklamacji


opis:

Opis Wydawcy:
Kammerflimmer Kollektief jest wciąż jeszcze kolektywem, chociaż w ostatnich latach z sześciosobowego zespołu wykrystalizował się twardy, trzyosobowy skład: Thomas Weber (gitara, elektronika, fortepian), Heike Aumüller (harmonia, śpiew, syntezator, perkusjonalia) i Johannes Frisch (kontrabas i perkusjonalia).

Ich już szósty album 'Jinx" to z jednej strony kontynuacja jazzowo-elektronicznej drogi jaką obrali na wcześniejszych płytach, z drugiej zaś strony przekracza ona wszelkie granice stylistyczne, czerpiąc zarówno z folku jak i z country i minimal-music.

Oczywiście nie zniknęły wcale organowe drony, tła syntezatorowe, echa dęciaków czy smyczki. Powoli rozwijający się i pełen energii jedenastominutowy utwór 'Subnarkotisch" zamyka płytę w typowo 'kammerflimmerowy" sposób. Ale szufladkowanie według stylu i gatunku pasuje tu coraz mniej, szczególnie dzięki niedefiniowalnym improwizacjom instrumentalnym

'Jinx" to delikatny dialog między programowanymi szumami elektronicznymi, gitarą, kontrabasem, harmonią i głosem. Warto wspomnieć o gościnnym udziale Martina Siewerta, który wspomaga tutaj Kammeflimmer Kollektief na różnego rodzaju gitarach.

Takie płyty tworzą historię muzyki. Takich płyt nie wolno przegapić.
STAUBGOLD77

Opis

Wydawca
Staubgold (DE)
Artysta
Kammerflimmer Kollektief
Nazwa
Jinx
Zawiera
CD
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.